Jump to content
IGNORED

whistleblowers: wikileaks, snowden i...


DarkAttraktor

Recommended Posts

1 hour ago, zorglub said:

Nisam pratio, jel' to nešto kao kauboj logika? Hajde da ne pričamo loše o our guy sve dok ne smenimo their guy?

Kaze da je Ed Snowden u iznudici "izabrao" Rusiju a da je - navodno - leteo iz Hong Konga preko Rusije za Kubu i Ekvador - al' je USofA (navodno u liku Bajdena) 'zatvorila' jednu po jednu destinaciju tako da je Rusija ostala kao poslednja/jedina mogucnost... To kaze Grinvald kod Joe Rogana.

Link to comment
On 21.9.2020. at 18:36, milfisland said:

@Redoran da ne skidam quote, imam respekt za tvoje stavove koji mi imaju smisla. Nisam se generalno previše udubljivao u Vikiliks jer mi tu nije na prvu loptu bilo nečeg previše neočekivanog. Imam ipak nekoliko dileme.

1. Snowden azil u Rusiji, koja je upravo otrovala novičkom svoga uzbunjivača i blogera Navaljnog. I odatle puštaš nove nastavke Vikiliksa uoći američkih izbora da brljaš potencijalnu potpredsjednicu. Da nije malo mnogo čudno?...

Rekao bih da je to igra tajnih službi manje više.  Snowden pošao sa namjerom, a za Čelsi, nemoj se ljutit, mislim da je korisni idiot što je još Lenjin zborio. Sveti gral svakog obavještajca. 

2. Izbacuju se gomile papira, prazne cijeli serveri. Znaš koliko se operacija i ljudi time ugrožava? Izaberi to što žulja pa se forkusiraj, kao npr Votergejt.

3. Nije direktno u vezi Snowdena, ali zanimljiv nastavak snimka austrijskih Slobodara i Ruskinje se nedavno pojavio. Odjednom kada se sve sklopi, Slobodari su i tada rekli da ne može korupcija, a jedini grijeh bio bi im što su htjeli da je oplode. Ali to se pojavilo dosta nakon izbora...

Eto u sred Evrope neko je iskoristio i čuveni Špigl,

 

 

2 minutes ago, TdEII said:

Kakve tačno veze ima ovo sa zorglubovim pitanjem Gandalfu? 

Nikakve osim sto se pominje Grinvald a odgovor je indirektno nadovezan na ovo sto je ranije pisao @milfisland

Link to comment

Aha. Znači nesrečno se pogodilo. Citirao si zorgoluba u konkretnoj konverzaciji. I, sledeći niz, površni posmatrač bi mogao da zaključi da si zapravo hteo izokola da kažeš da su svi Glenovi tekstovi u The Interceptu-u o Demokratskoj stranci SAD in general i Bajdenu in particular rezultat ne radoznalosti i istraživanja i povezivanja činjenica u neku što objektivniju sliku, već proizvod  jednog sitnog osvetoljubivog nabeđenog piskarala. Lepo što to nije slučaj.

Link to comment
1 minute ago, TdEII said:

Lepo što to nije slučaj.

Naravno.

Cak i da je sve to tako ovaj detalj nije direktno vezan za Glena nego za Snowden-a al' sam ja za to saznao pre dan-dva - slushao Glena na JRE. 

 

Link to comment
5 hours ago, zorglub said:

Hajde da ne pričamo loše o our guy sve dok ne smenimo their guy?

može biti. a mogu biti i nekakvi standardi po kojima se ne objavljuje tabloidno smeće, što Grinvaldu ne bi nikako odgovaralo u datom slučaju.

 

https://www.washingtonpost.com/media/2020/10/29/glenn-greenwald-intercept-resigns/

The Intercept strongly countered those claims, with Editor in Chief Betsy Reed telling The Washington Post in an email that “it is absolutely not true that Glenn Greenwald was asked to remove all sections critical of Joe Biden from his article. He was asked to support his claims and innuendo about corrupt actions by Joe Biden with evidence.

Link to comment

Može Intercept da "strongly counter" šta god hoće, Greenwald je objavio integralnu verziju prepiske iz koje se prilično jasno vidi šta im je bio problem.

 

Quote

Peter Maas: Betsy agrees with me that the draft’s core problem is the connection it often asserts or assumes between the Hunter Biden emails and corruption by Joe Biden. There are many places in which the explicit or implied position is a) the emails expose corruption by Joe Biden and b) news organizations are suppressing their reporting on it. Those positions strike me as foundations to this draft, and they also strike me as inaccurate.


 

Quote

 

The first hint of trouble came when Reed suggested that yes, it might be a story, if proven correct, but “even if it did represent something untoward about Biden,” that would “represent a tiny fraction of the sleaze and lies Trump and his cronies are oozing in every day.”

 

Koga zanima neobjavljeni tekst, ima ga ovde. Ništa epohalno, opinion piece kao opinion piece.

 

E sad, ko želi da prihvati debilnu argumentaciju po kojoj su za objavljivanje kolumne potrebni "dokazi", na volju mu.

Link to comment
15 hours ago, Gandalf said:

može biti. a mogu biti i nekakvi standardi po kojima se ne objavljuje tabloidno smeće, što Grinvaldu ne bi nikako odgovaralo u datom slučaju.

 

https://www.washingtonpost.com/media/2020/10/29/glenn-greenwald-intercept-resigns/

The Intercept strongly countered those claims, with Editor in Chief Betsy Reed telling The Washington Post in an email that “it is absolutely not true that Glenn Greenwald was asked to remove all sections critical of Joe Biden from his article. He was asked to support his claims and innuendo about corrupt actions by Joe Biden with evidence.

 

image.jpeg.f665d5261dd0b71d8ac161d34c0362e9.jpeg

 

 

Mislim, proslo je vreme kada sau WaPo y NYT smatrani za gigante novinarstva.

Link to comment

Off the deep end [emoji23]



Ljudi ne mrze ubojice koji su im zaklali rođenu mater koliko Glenn mrzi demokrate, pardon, cijelu "liberal left"

Diši, Glenn, diši, lakše malo [emoji1787]
Link to comment

Budalaština.

 

U informativnom smislu daleko više vredi link na prethodnoj strani koji je dao  @Weenie Pooh I kao dopuna, Glenov tviter nalog, sa podkastom @ggreenwald Lepo čovek kaže sve po redu, i možeš da se ne složiš sa nekim razmišljanjima, ali jednostavno moraš da poštuješ celinu.

Link to comment

Misliš? 

 

Nego, ako/ko zna(š): ima na onom linku u diskusiji jedna tvrdnja za koju me zanima verifikacija tj. da li je tačna. Kaže "...Biden... (who) stated Assange was a "digital terrorist" during the War on Terror..." True or false?

Link to comment
9 hours ago, Weenie Pooh said:

 

E sad, ko želi da prihvati debilnu argumentaciju po kojoj su za objavljivanje kolumne potrebni "dokazi", na volju mu.

 

'Si ozbiljan?

 

PS: Volim što je Rođa tako partizanski nasađen na crno-belu priču o dvopartijskom sistemu. Bož' sačuvaj da su obe strane zlo, nonononono.

Edited by zorglub
Link to comment

bas, nasao je veliki borac za istinu da se bori protiv cenzure 5 dana pred izbore i da daje izjave ovom ljudskom smradu, Tuckeru.

 

Edited by 3opge
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...