Jump to content
IGNORED

whistleblowers: wikileaks, snowden i...


DarkAttraktor

Recommended Posts

Snowden je zatražio azil u Rusiji mnogo pre nego što je krenula prva sezona serije o najsmrtonosnijem od svih otrova koji nikog ne može da ubije.

 

I naravno da su uzbunjivači korisni idioti i igračke u rukama zlih ruskih službi ako dolaze sa zapada i razotkrivaju tamošnja nedela. Ako razotkrivaju ruska ili kineska nedela onda su heroji koji rizikuju sve za istinu i pravdu.

  • +1 5
Link to comment

Da ne ulazimo u detalje. Kada uđeš u neku igru ili neku firmu onda znaš pravila. I kada prekršiš pravila nema ljutiš.

Kada uđeš u obavještajnu priču, nema zviždanja. Znaš đe ulaziš. Ne zapošljavaš se maloljetan. Tako da, ako te upecaju da nekom daješ informacije, bilo kao dupli agent, bilo kao zviždač, moraš da nastradaš. Zbog dobrobiti firme (Službe) i drugima za primjer.

Takvo je ustrojstvo od kada postoji obaveštajna branša i mislim da se to neće mijenjat.

  • -1 1
Link to comment
On 21.9.2020. at 19:16, milfisland said:

Zbog dobrobiti firme (Službe) i drugima za primjer.

Sto kaze (valjda) Paton - kazna nikad nije za onoga koji se kaznjava nego za sve ostale. Valjda da nauce iz tudjeg primera a ne iz svog.

Link to comment
On 21.9.2020. at 18:21, Redoran said:

Evo ti gore iznad fotografija Čelsi Maning, koja je školski primer uzbunjivača po savesti i koja je zbog toga tokom pritvora mučena u gitmo stilu, pokušavala da se ubije, oslobođena pa ponovo zatvarana. Proglasiti nju za agenta neke konkurentske ekipe koja je htela da šukne ne znam šta i ne znam kome, u najmanju ruku je neukusno.

Ovo je sasvim tacno. Opet - mali problem koji ja imam sa tim je sto i ja, naravno, verujem u "motive javnog interesa i društvenog dobra" al' nemam apsolutno nikakvih iluzija da neko u nekoj 'Sluzbi' deli taj/takav entuzijazam. Njih 'civili' uvode u red godinama/decenijama a oni opet shvercuju drogu, finansiraju 'svoje' operacije i svoje 'saveznike', podrzavaju pucheve po trecim zemljama, koriste kontraktore kad ne mogu vojsku i svoje ljude, koriste sluzbe drugih 'saveznickih' zemalja, podmecu pricu o WMD, prave gitmo i pravnu logistiku iza njega (ako je POTUS rek'o da je u redu onda je legalno/legitimnno), rokaju vojskom i dronovima koga hoce i gde hoce...

I tu se onda kao pojave neki likovi koji imaju za prioritet "motive javnog interesa i društvenog dobra"... I zavrse na robiji sa mucenjem ili u trecim i cetvrtim zemljama u azilu - ako imaju srece. Sve je to mnogo crnje nego sto bi 1 normalan covek voleo da bude... 

Link to comment
6 minutes ago, Budja said:

The US is Using the Guardian to Justify Jailing Assange for Life. Why is the Paper So Silent?

Kaze ES da je zakonska osnova po kojoj tuze JA (i za koju ce, mozda, da robija dozivotno) ista ona po kojoj posle mogu sve druge medije (internet, TV, stampane) da tuze i bacaju na robiju jer su - izmedju ostalog - do sada mogli da objavljuju bez navodjenja izvora a ako JA osude postace (teoretski) moguce da se razni the Guardian gone, utuzuju, osudjuju i da robijaju na osnovu njegove (potencijalne) robije po tom osnovu zakona... To je mrak mrakova, naravno.

  • +1 1
Link to comment
  • 4 weeks later...

Recept je njegov, netko je drugi skupo plaćao sastojke, među njima i njega.

Ona šlampavost s Reality Winner bi im svima zajedno trebala biti zapamćena kao crna mrlja

Link to comment

A, pa ovo je sjajno, to li je bilo! Ima već 2-3 godine kako sam tražio da me skinu sa mejling liste, The Intercept mi je bio postao potpuno nečitljiv. Tek sad, iz Glenovog pisma, mi je jasno i zašto. Imaće Glen dovoljno pretplatnika, a možda još +1 od mene. 

  • +1 1
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...