Jump to content
IGNORED

whistleblowers: wikileaks, snowden i...


DarkAttraktor

Recommended Posts

Ja se sad nešto mislim, čemu ovi leakovi?Cenim da neće ama baš ništa promeniti. Priča oko depeša će se svesti na odgovornost malih birokrata od kojih će nekolicina verovatno doživotno lepiti markice na pismima iz ambasade u recimo Ulan Batoru, Bela kuća će promrmljati neko izvinjenje. Onog Džulijana će pustiti nekoliko meseci da seizi pa će ga sačekati na krivini.I to je to.štoonokaže Šekspir - much ado about nothing. <_< PS jedino što se posle ove blamaže povećava mogućnost da će Ameri ipak spaliti S. Koreju. :unsure:

Link to comment
jel ima neke najave kada ce to da izadje?
Počelo je sa 219 220 (dodan još 1) komada danas, na onom Musharafovom linku.Što se tiče susjedne sveobuhvatne teme raspada SFRJ i kasnijih permutacija, beogradska ambasada šuti do 2006. dry.gifZagrebačka već melje kao konzulat 1991, a solidno je pričljiva 1994. i 1995.Isto sa Špigla. Edited by Roger Sanchez
Link to comment

snjurajte po kini, nevidjeno je zabavno, vilijam gibson i brus sterling se lupaju po pristima sto nisu kopirajtovali bigbradersku net buducnost.i super mi je wub format kablova, ko teleks nekad kad je izlazio.balkan nije dobro pokriven, na nasu zalost, to jest, nismo tolko zanimljivi, pa su samo usputne primedbe i dosadni evropejski treci sekretari u embahadama ili direktoratima. nadam se da ce ceo paket da me demantuje, ali po prvim nekim hintovima, sem ovog lova na mladica, par analiza hc islama, vehabija, malo caneta i ostalih socijalno odgovornih poslovnih ljudi, necemo se ni na sta toliko seci.nema vise staaarog balkana, jebes ga.

Link to comment
snjurajte po kini, nevidjeno je zabavno, vilijam gibson i brus sterling se lupaju po pristima sto nisu kopirajtovali bigbradersku net buducnost.i super mi je wub format kablova, ko teleks nekad kad je izlazio.balkan nije dobro pokriven, na nasu zalost, to jest, nismo tolko zanimljivi, pa su samo usputne primedbe i dosadni evropejski treci sekretari u embahadama ili direktoratima. nadam se da ce ceo paket da me demantuje, ali po prvim nekim hintovima, sem ovog lova na mladica, par analiza hc islama, vehabija, malo caneta i ostalih socijalno odgovornih poslovnih ljudi, necemo se ni na sta toliko seci.nema vise staaarog balkana, jebes ga.
nista nisam uspeo da nadjem. daj neki linak ili hint kako da trazim.
Link to comment
snjurajte po kini, nevidjeno je zabavno, vilijam gibson i brus sterling se lupaju po pristima sto nisu kopirajtovali bigbradersku net buducnost.i super mi je wub format kablova, ko teleks nekad kad je izlazio.balkan nije dobro pokriven, na nasu zalost, to jest, nismo tolko zanimljivi, pa su samo usputne primedbe i dosadni evropejski treci sekretari u embahadama ili direktoratima. nadam se da ce ceo paket da me demantuje, ali po prvim nekim hintovima, sem ovog lova na mladica, par analiza hc islama, vehabija, malo caneta i ostalih socijalno odgovornih poslovnih ljudi, necemo se ni na sta toliko seci.nema vise staaarog balkana, jebes ga.
Ја одмах отишао на белешку из Бишкека, апсолутно спектакуларно. То и депеша из Техерана 1979 са 'анализом' 'иранске психе'.Ценим да тих стотинак тајних депеша са Балкана ипак неће бити толико досадно. Има ваљда и нека из фебруара 2008.
Link to comment

elem, ako neko naleti na nešto interesantno sa ex yu prostora nek slobodno dajdžestuje,....užasno me mrzi da se cimam sa ovim a i moram da gledam malo Fringe,da ako se iskupim u Rodjerovim očima. :D

Link to comment
Ја одмах отишао на белешку из Бишкека, апсолутно спектакуларно. То и депеша из Техерана 1979 са 'анализом' 'иранске психе'.Ценим да тих стотинак тајних депеша са Балкана ипак неће бити толико досадно. Има ваљда и нека из фебруара 2008.
ne, ne, nece biti dosadno, nego cemo se nacekati da ih vidimo. posebice iz beograda, moze da bude zanimljiva 2003, da vidimo kakvu je sliku u svet slao, a odande dobijao partner gorana matica. za 2008, mislim da ce biti zanimljivije iz pristine nego iz bgda.ali ako se negde pojavi prezime sluzbenika escobara, to ce biti vredno paznje.le kare sigurno proklinje kalendar i strika jedno tri romana odjednom. a ovo mi je holivudski:
Russia's president Dmitry Medvedev "plays Robin to Putin's Batman."French president Nicholas Sarkozy displayed a "thin-skinned and authoritarian personal style."Italian prime minister Silvio Berlusconi is described as "feckless, vain, and ineffective as a modern European leader."Hamid Karzai, is "an extremely weak man who did not listen to facts but was instead easily swayed by anyone who came to report even the most bizarre stories or plots against him."
Link to comment

Super su mi ovi sto nominalno nisu ni na jednoj, ni na drugoj strani nego pokusavaju da izmisle apsolutno nemoguc non-biased pristup celoj stvari, ovaj put odabiruci strategiju marginalizovanja i downplayinga znacaja ovog:

Wikileaks is embarrassing – but not seriousThe Wikileaks story is great fun. The embarrassment of others always is. But however much the Guardian, the New York Times and Julian Assange assure us that this represents a shattering blow to every assumption we hold about foreign relations, the fact remains that it’s a collection of little substance that will do nothing to reshape geo-politics. The Saudis would like someone to whack Iran? No kidding. Afghanistan is run by crooks? Really? Hillary Clinton would like to know a lot more about the diplomats she is negotiating against? You surprise me. The Russian government may have links to organised crime? Pass the smelling salts, Petunia. The Americans are secretly whacking al-Qaeda operatives in Yemen? What, you thought the Yemenis were doing it? Muammar Qaddafi has a full time, pneumatic Ukrainian ‘nurse’? Nice one. Diplomats are terrified of Pakistan’s nukes? Me too. And so on, ad infinite boredom. Perhaps something better will pop up, but nothing I’ve read since last night’s surprises.So the news value of this story is the embarrassment it’s causing. And embarrassment can in some cases be devastating. Countries with no tradition of openness or internet-led subversion will find it mystifying that the American government has allowed this to happen. It may at the margins damage relationships. And of course it will do nothing for the credibility of the Obama administration. Those concerned are issuing indignant statements condemning Wikileaks and its oddball boss. This rather reinforces the case of those who say Wikileaks is simply not serious. Effective diplomacy involves all the transgressions Wikileaks is exposing. Embarrassment is just the consequence of exposure. Perhaps the more sophisticated response is to stand firm, to assume a degree of worldiness from those involved in the world of diplomacy (who will for example enjoy seeing the US Secretary of State squirming about her UN spying operation, but only because theirs hasn’t been exposed as well), and to accept that occasional embarrassment is an occupational hazard in a 21st century marked by vast quantities of information circulating in all too accessible digital form.

Occupatinal hazard :isuse: . Mi ne znamo kako izgleda diplomatija i da su ovi nevidjena goveda. It's Leaks vs the Superpower, you numbsculls. Ako mislis da pravis organizaciju WikiLeaks tipa koja ce objavljivati sve, onda moras da strateski napadnuti US i zemlje iz njene uticjane sfere, ne bi li se dokazao da se sve zaista moze objaviti i tako steci kredibilitet.

Link to comment
Super su mi ovi sto nominalno nisu ni na jednoj, ni na drugoj strani nego pokusavaju da izmisle apsolutno nemoguc non-biased pristup celoj stvari, ovaj put odabiruci strategiju marginalizovanja i downplayinga znacaja ovog: Occupatinal hazard :isuse: . Mi ne znamo kako izgleda diplomatija i da su ovi nevidjena goveda. It's Leaks vs the Superpower, you numbsculls. Ako mislis da pravis organizaciju WikiLeaks tipa koja ce objavljivati sve, onda moras da strateski napadnuti US i zemlje iz njene uticjane sfere, ne bi li se dokazao da se sve zaista moze objaviti i tako steci kredibilitet.
Jebiga, razumem ja tebe i taj apstraktni značaj outovanja informacija, ali čovek je suštinski u pravu: ovaj batch ništa naročito novo ni relevantno nije doneo. Priča dana je ipak sramotna smoke & mirrors reakcija* koja se unapred plasirala ("Ne diraj to, ugrozićeš Bezbednost!") *Kažu da su ove informacije legalno dostupne na nivou za koji clearance ima samo tri miliona zaposlenih u US diplomatiji. :D
Link to comment
Jebiga, razumem ja tebe i taj apstraktni značaj outovanja informacija, ali čovek je suštinski u pravu: ovaj batch ništa naročito novo ni relevantno nije doneo. Priča dana je ipak sramotna smoke & mirrors reakcija* koja se unapred plasirala ("Ne diraj to, ugrozićeš Bezbednost!") *Kažu da su ove informacije legalno dostupne na nivou za koji clearance ima samo tri miliona zaposlenih u US diplomatiji. :D
Iako je to otrcana mantra (vuku je jos od Afghan War Logs-a, potpuno je izgubila smisao), nije to uopste apstraktno, ako se celog dana ponavlja na 80% medija da se "Bezbednost ugrozava" (gde je Bezbednost=USA). Ocito da im je vrlo stalo. A stalo im je iz dva razloga:- jer WikiLeaks ovim sto objavljuje, pisa po njihovoj profesiji- jer ih nije lako podrzati, imajuci u vidu kome su se zameriliSimbolicki objavljivanje ovih dokumenata od strane WikiLeaksa znaci da ce ici do kraja za slobodu informacija i onda covek iz branse koja po defaultu treba da se bori za to, upravo downplayuje, marginalizuje i obesmisljava njihovu borbu. Dakle, jedno apsolutno jajarstvo.Meni je ovakvo citanje stvari centralno, na stranu saucy detalji.
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...