Jump to content
DarkAttraktor

whistleblowers: wikileaks, snowden i...

Recommended Posts

zorglub

Iiii, evo ga. Pazi molim te, agenda. Fuj.

radisa

Miraleme, osoba kojoj se obraćaš će se javiti tek za 7 dana, pa ga onda pitaj...

Indy
1 hour ago, Eraserhead said:

Nije Assange nikakav uzbunjivac nego mala politikanska bitanga sa vrlo negativnom agendom. Uz to je i sljam koji je seksualno zlostavljao zene. 

Odakle ti to?

Miralem
5 minutes ago, radisa said:

Miraleme, osoba kojoj se obraćaš će se javiti tek za 7 dana, pa ga onda pitaj...

ok, samo da ne zavoravi do tada sta je hteo da kaze. bas me zanima.

Meazza

Vidim pao neki rasisticki ispad? Kako uvek propustim najzanimljivije.

mustang
7 hours ago, Redoran said:

Za mene je Snowden heroj kakvog ne zaslužujemo, plus mu se divim na ličnom nivou jer je svoje bekstvo isplanirao i odradio daleko bolje i pametnije nego Assange (doduše čovek je obaveštajac po profesiji a ovaj drugi je bio fokusiran na jurenje sojki po Švedskoj pa nije previše čudno da je na kraju odabrao loše rešenje).

Chelsea Manning je takođe tu negde, plus Daniel Ellsberg i oni drugi uzbunjivači koji su pribavili konkretne podatke. Assange je ponudio platformu za njihovo objavljivanje, što je podjednako važno a u neku ruku je i herojski, ali ga ipak ne stavljam u istu grupu.

Assange je više mučenik nego heroj jer ovo što mu se događa trebalo bi da mu obezbedi ujedinjenu podršku svih svetskih medija i selebritijatm ali danas umesto medija imamo The Guardian i to nam je što nam je.

Ljudi koji pomažu uzbunjivačima da objave svoje materijale treba da budu zaštićeni a ne da trunu u izolaciji. Način na koji se međunarodna zajednica zauzela za ovog čoveka pokazuje da većina čovečanstva ne ceni i ne zaslužuje slobodu. Žali bože svih života koji su dati i tek će da budu dati za nju.

svaka cast na srocenosti. ne bih mogla bolje

Budja

Juce je lokalni sud odbio zalbu Asanza na protokol ponasanja koji mu je propisalo Ministarstvo spoljnih poslova.

Sutra jedna poslanica drzi miting na cetnralnom gradskom trgu na kome trazi da se Asanzu ukine ekvadorsko drzavljanstvo.

Doduse, ja sam iznenadjen da ga Lenjin jos uvek nije izrucio. Mislio sam da ce to brze ici.

U medjuvremenu, americka propagandna ofanziva. Dovuklni neki brod-bolnicu u drzavu Esmeraldas, bio red ko za Lindu™. Tri dana udarne vesti na privatnim kanalima. Ono, drzava ne valja nista, al tu su Ameri da pomognu kad zatreba.

Eraserhead
13 hours ago, Budja said:

Juce je lokalni sud odbio zalbu Asanza na protokol ponasanja koji mu je propisalo Ministarstvo spoljnih poslova.

Sutra jedna poslanica drzi miting na cetnralnom gradskom trgu na kome trazi da se Asanzu ukine ekvadorsko drzavljanstvo.

Doduse, ja sam iznenadjen da ga Lenjin jos uvek nije izrucio. Mislio sam da ce to brze ici.

U medjuvremenu, americka propagandna ofanziva. Dovuklni neki brod-bolnicu u drzavu Esmeraldas, bio red ko za Lindu™. Tri dana udarne vesti na privatnim kanalima. Ono, drzava ne valja nista, al tu su Ameri da pomognu kad zatreba.

Dosta su ga pacifikovali ako ne napravi neko sranje kao sa referendumom u Spaniji mozda ga i ne posalju da proseta.

Redoran

"Pacifikovali" implicira da je u nekom trenutku bio militantan. Šta je militantno ili agresivno u njegovom ponašanju otkako je ušao u ekvadorsku ambasadu?

Budja

Moja "teorija zavere" na "teoriju zavere" (samo za Gandalfa :))

Danasnji Guardian:

https://www.theguardian.com/us-news/2018/nov/27/manafort-held-secret-talks-with-assange-in-ecuadorian-embassy

A separate internal document written by Ecuador’s Senain intelligence agency and seen by the Guardian lists “Paul Manaford [sic]” as one of several well-known guests. It also mentions “Russians”.

The Guardian je vec vise puta pisao o Asanzu iz poverljivih izvora. 

Pre para dana je zabranjeno Asanzovim advokatima da ga posete.

Juce se ministar spoljnih poslova Ekvadora, inace jedan od dva ministra potvrdjen u rekonstrukciji Vlade, sastao sa Pompeom.

Danas je ministar ekonomije najavio da ce traziti pomoc MMF-a.

Lenjinova vlada je na konopcima i odrzava se fabrikujuci stvarne i izmisljene afere za "korupciju" prethodnog Koreinog rezima. Preti duznicka kriza, traze se pare i od Kineza i od Amera a za to nesto mora da se da.

Sabrati dva i dva. Omca se steze.

Edited by Budja

Redoran

Izgleda da je dobri Guardian malkice isfabrikovao svoju ekskluzivutm o Manafortu i Asanžu pa je sad upodobljuju za court case koji ih po svemu sudeći čeka. Glavni zadatak je naravno obavljen, tekst je zapalio internet i tviter i nema više tog demantija ili presude koji će poništiti efekat.