Jump to content
IGNORED

Zimske gume


Musharaf

Recommended Posts

Koji profil? Meni metnuli Michelin 225 50 R17 X-Ice, 198e.
205 50 R17Ima ovde za 150e po komadu Sava Eskimo.Nema boga da ih kupim, aktiviram kasicu za sledeću zimu, bar dve moram uzeti.
Link to comment
205 50 R17Ima ovde za 150e po komadu Sava Eskimo.Nema boga da ih kupim, aktiviram kasicu za sledeću zimu, bar dve moram uzeti.
A da pazariš (recimo) 4 čelične felne R15 (sa odgovarajućim rasporedom i rastojanjem rupa za šrafove...) i na njih namontiraš 4 gume 195/65 R15? Auto bi ti bio niži malo više od dva milimetra (estetika je već nešto drugo, ali finansije i estetika ne idu zajedno), a komplet čelična felna+zimska guma bi te koštali recimo oko 100 evra po komadu... Edited by fanjo
Link to comment
A da pazariš (recimo) 4 čelične felne R15 (sa odgovarajućim rasporedom i rastojanjem rupa za šrafove...) i na njih namontiraš 4 gume 195/65 R15? Auto bi ti bio niži malo više od dva milimetra (estetika je već nešto drugo, ali finansije i estetika ne idu zajedno), a komplet čelična felna+zimska guma bi te koštali recimo oko 100 evra po komadu...
To mi je i bila namera, ali ne mogu felne R15 da stanu zbog klešta kočnica, a R16 je 100e po komadu samo felna. Gume R16 su malo jeftinije od 17ca, tako da ništa ne dobijam. Muka & nevolja.
Link to comment

5 minuta nakon što sam napisao i izašao iz kuće sam se setio da i klešta mogu smetati :isuse: Eventualno budženje sa distancerima da se točkovi izbace malo izvan linije blatobrana ti ostaje kao mogućnost, ali to već spada u tjunerski posao, nisam baš informisan o tome, čini mi se da je nekih 20 mm maksimum koji može da se bezbedno stavi... Mada i to košta stotinjak evra... Obrni-okreni skupo...

Link to comment

Здраво. Моје име је Праслин МекKлур и можда ме се сећате са топика као што су Четници и партизани, Јово Капичић против Јове Капиџића и Карађорђевићи: кувар посних јела. Пре неки дан сам купио Тигар Винтер1 гуме 205/55 r16, платио сам 8900 динара комад, плус 300 кинти за балансирање и могу вам рећи да су гуме супер.

Link to comment
To mi je i bila namera, ali ne mogu felne R15 da stanu zbog klešta kočnica, a R16 je 100e po komadu samo felna. Gume R16 su malo jeftinije od 17ca, tako da ništa ne dobijam. Muka & nevolja.
izvini, koje auto vozis?
Link to comment

Pa uzmi bar neke dve polovnjače za ovu zimu, stižu novogodišnji praznici, cenim da će žandari sa iznimnim zadovoljstvom proveravati gume, treba uzeti neku crkavicu.edit: A jel prihvataju upotrebu all-season guma?

Edited by dig_chohano
Link to comment
Pa uzmi bar neke dve polovnjače za ovu zimu, stižu novogodišnji praznici, cenim da će žandari sa iznimnim zadovoljstvom proveravati gume, treba uzeti neku crkavicu.edit: A jel prihvataju upotrebu all-season guma?
Žandari mogu da ga duvaju, nove su mi letnje a još ovu zimu mogu, sa šarom dubljom od 4mm valjda.Više zbog bezbednost, al izbegavaću da je vozim kad je baš mraz, a možda uzmem i polovne što kažeš.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...