Jump to content
IGNORED

Zimske gume


Musharaf

Recommended Posts

6 hours ago, askeladden said:

Elem,Sava Eskimo ice.Ima li ko iskustva?Imam zimske tockove od trotineta na Skodi,185/60/R15.Malo mi frka ako uzmem Imperial Snow Dragon da na tako uskim gumama bude zanosenja na mokrom.Imao sam ih na proslom autu ali 215,dosta sira guma,stabilnija.Sava mi dodju ok sa cenom.

Imam ih ja ali jako nezahvalno da ti ih preporučujem ili ne... Način vožnje, koliko često si baš na snegu, bljuzgavici ili grad gde je sve očišćeno pa i suvo.

Meni sasvim ok za te pare. 

Pogledaj testove adac, one auto bild i sl. 

To neki rapid? 

Link to comment
1 hour ago, Zaboravan said:

Imam ih ja ali jako nezahvalno da ti ih preporučujem ili ne... Način vožnje, koliko često si baš na snegu, bljuzgavici ili grad gde je sve očišćeno pa i suvo.

Meni sasvim ok za te pare. 

Pogledaj testove adac, one auto bild i sl. 

To neki rapid? 

Fabija karavan.U principu prilicno mokar put i ima tako krivina pa zato trazim stabilniju gumu sa ok osobinama pri kocenju.Buka i slicno mi je manje bitno

Link to comment

Ma skontao sam da su ustvari testirali dimenzije za predstojeće EV modele megane, scenic jer će svi imati ove. Prednost je mali rolling resistance, manje trošenje i valjda buka (jer su električni motori baš baš tihi)

To znači da treba da čekam da se omasove EV :sad:

Link to comment
  • 2 weeks later...

Imam ljetni set. Nego se računam da l' da uzmem za zimu all season il' čisto zimske. Na proljeće bi ionako bile skidane.

Nemam plan da obilazim sela. Očekujem da i kad bi se desio odlazak u neki zimski centar, da bi bilo dovoljno prohodno za all season + 4x4. 

Razmišljanje mi je negdje u pravcu da bi all season bile ugodnije/udobnije preko zima bez snijega.

Edited by Tpojka
Link to comment

Nakon mojih proklizavanja i dugog kocenja sa all seasons bez dileme uzimam zimske i kad ne napustam grad. ( cak i kad kao prosle godine samo jednom padne sneg).

 

 

Edited by bags
  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

ako već imaš letnji set, onda uzmi i zimski

msm nema svrhe onda za all season

 

 

imao sam letnje zimsku kombinaciju i bilo je sve ok, ako zanemarim cimanje oko promene, zakazivanje termina i troškove za čuvanje i zamenu

 

sad imam all season na novom i to ću da teram još tri četiri zime pa ću da vidim

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Sve opcije su ok :)

 

Moj tast je vozio zimi u BGD na letnjim gumama. Kada je sneg, ledena kisa i sl. nije vozio. I imao je samo voznju po gradu.

 

Drugar ima na Fiat 500L All Seasons sve vreme. Pravi oko 4000km/godina. Zimi ide samo do tazbine (Batocina) i izbegava voznju po snegu i ledu.

 

Ja imam dva seta tockova, jedan sa zimskim i jedan sa letnjim gumama.

Edited by x500
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...