Jump to content
IGNORED

Zimske gume


Musharaf

Recommended Posts

Mislila sam da ove godine all seasons zamenim zimskim gumama ali ipak neću nego ću da kupim nove AS (dve). 

Treba mi predlog koje, dimenzije su 205/55R16. Reče mi dečko u servisu (danas menjala mesta prednjim i zadnjim) da su Tigar i Sava sasvim ok pošto ne bih neke od 100€/kom.

Link to comment
  • 4 months later...

Kad planirate gume? 

 

Meni je dodatni probem sto treba da uzmem nove letnje, znaci zbogom 200-600 evra (verovatnije cu ici na nizi broj) 

U to ime, kako se kotira nizi segment tiga, sava za potrebe nekoga ko ne divlja na putu? 

I da li ce mi biti bog zna koliko seksija voznja ako dam vise para na gume? 

Edited by Ravanelli
Link to comment

u jbt sad je i taj harač došao na red

 

i mene očekuje kupnja 4 letnje, msm da će da sevne continental eco contatct ili michelin primacy. vidim da michelin ima bolje ocene...

Link to comment

Za pocetak ti treba i felna manja od one koje imas, to je dodatni trosak... bolje uzeti dobre gume, nego davati vise para za manju gumu i odgovarajucu felnu :D

 

Meni su zimske odlicne, a letnje presle skoro 40.000 km za 4 sezone... sad nema logike da menjam gume posto i tako slabo vozim kola..

 

Hotel za gume je zakon!

Link to comment
24 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

e?!

:blink:

7620 ja teram biciklu

Blago tebi. Mogu da zamislim koliko trose ljudi sa SUVovima na gume

 

 

@Milosh76

Zar nije da se posle 4-5 godina guma sama otrca zbog hemijskih promena same gume vremenom, bez obzira kilometrazu? 

Edited by Ravanelli
Link to comment

Mislim da to vise ima veze sa predjenom kilometrazom, ako se redovno voze naravno.

 

Sara je dobra, ne divljam, ne vozim preko 140-150 km/h i to retko... a posto planiram da menjam auto, ne isplati mi se da menjam gume sada.
 

Izdrzace ovu sezonu, pa sledeceg proleca ako novi vlasnik proceni da treba, nek ih menja :D 

 

ZImske nisu presle ni 20.000 za sezone :D  njih cu zadrzati ako bude moguce

Link to comment

Koje dimenzije su 600e, bokte? Mogu skoro najkvalitetnije gume da se uzmu za 100e po komadu u dimenziji 205/55/16 a to koristi nas jedno dve trecine, realno, dok ostalo ide na manje i vece. U Bosni i 30ak % nize, mada ne moze do daljnjeg da se ide tamo.

Link to comment

tutorijal za kupovinu letnjih guma sa nula ulaganja:

sačekate onih sto evri da vam uplati presednik. kad legne vama na račun, onda će leći i vašim punoletnim rođacima, prijateljima...

e sad dolazimo do težeg dela koji uključuje šarm i sposobnost ubeđivanja, to ćemo malo vežbati pred ogledalom (znaš matori frka, vraćam brzo...).

kad smo to savladali pristupimo realizaciji: uzajmite stoju od voljene osobe, pridružite je vašoj i već imate 200 za kupovinu guma za leto gospodnje 2020.

gume kupite, dug zaboravite, auto vozite.

jbt sve moram da vam crtam :fantom:

Edited by Reaktor
Link to comment

https://www.kupujemprodajem.com//Automobili-Delovi-i-alati/Auto-Gume/205-50-17-dot5218-Vredestein-93050184-oglas.htm

 

https://www.gumelider.rs/guma-automobil/vredestein/sportrac-5/205-50-r17-93h-817692

 

 

Neces se zajebati ni sa polovnom varijantom jer su ocigledno gume bukvalno kao nove ali ako ti ne znaci tih 60-70e razlike, onda ova druga opcija.

 

 

https://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Vredestein/Sportrac-5.htm

 

Vrlo dobra guma za pristojnu cenu.

Edited by Zli Gli
Link to comment
17 minutes ago, Zli Gli said:

 

fala gli, razlmilsiću. samo jedna mala primedba. guma je iz februara 2018, što znači da bi mogao da je arčim maksimalno još 3 sezone

 

23 minutes ago, Reaktor said:

tutorijal za kupovinu letnjih guma sa nula ulaganja:

sačekate onih sto evri da vam uplati presednik. kad legne vama na račun, onda će leći i vašim punoletnim rođacima, prijateljima...

e sad dolazimo do težeg dela koji uključuje šarm i sposobnost ubeđivanja, to ćemo malo vežbati pred ogledalom (znaš matori frka, vraćam brzo...).

kad smo to savladali pristupimo realizaciji: uzajmite stoju od voljene osobe, pridružite je vašoj i već imate 200 za kupovinu guma za leto gospodnje 2020.

gume kupite, dug zaboravite, auto vozite.

jbt sve moram da vam crtam :fantom:

mislio sam neki carity da odradim, ali i ja sam rođen sirot u duši, tako da možda ode i na gume

bitno je da ode na potrošnju da se privreda zavrti

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...