Jump to content
IGNORED

Zimske gume


Musharaf

Recommended Posts

Danas u snow parku (Chausuyama Kogen) vidim auto ovako opremljen.Umesto zimskih guma, ima ovo:chaugume01.jpgchaugume02.jpgBem li ga kako to radi i koliko tesko je da se namesti. Samo na dva tocka, zakon je na sva 4.Ovaj vlasnik je verovatno znao da na putu nema snega. I kako to radi na putu bez snega, ne verujem da moze da se vozi na duze normalno sa ovakvim oplatama preko tockova.Jos, ovaj auto (Nissan, ne znam koji) je verovatno 23-25K EUR, ko je stedeo da ne kupi zimske gume (~500 EUR za ovaj auto).Mozda su firmina kola pa ga boli uvo.

Link to comment
Danas u snow parku (Chausuyama Kogen) vidim auto ovako opremljen.Umesto zimskih guma, ima ovo:chaugume01.jpgchaugume02.jpgBem li ga kako to radi i koliko tesko je da se namesti. Samo na dva tocka, zakon je na sva 4.Ovaj vlasnik je verovatno znao da na putu nema snega. I kako to radi na putu bez snega, ne verujem da moze da se vozi na duze normalno sa ovakvim oplatama preko tockova.Jos, ovaj auto (Nissan, ne znam koji) je verovatno 23-25K EUR, ko je stedeo da ne kupi zimske gume (~500 EUR za ovaj auto).Mozda su firmina kola pa ga boli uvo.
U Evropi to nema homologaciju. Lako se namešta, a još lakše fasuješ 800 EUR kazne, jer nemaš zimske gume ni lance. :D
Link to comment
U Evropi to nema homologaciju. Lako se namešta, a još lakše fasuješ 800 EUR kazne, jer nemaš zimske gume ni lance. :D
Jos se i vidi sa kilometar (zbog vristece narandzaste boje) da je u takvom stanju opremljenosti.Ni sam ne znam kako se ovaj vlasnik usudio da tako krene. Kazna je tu negde, 800EUR, ako nije nikoga drugog zakrcio. "From 800EUR".Na prilazu istom skijalistu, pre 2 godine, Mazda MPV, porodica, troje dece, zaglavili se u snegu, ne znaju da nameste lance (koje su imali).Ostala kola, izasli ljudi, da ga pomere.To je bilo u 10 ujutro. U 6 uvece na povratku, oni isto tamo, muz otisao negde da trazi pomoc. Stali smo i dali im sve zalihe chipsa i snekova koje smo imali. Koja se porodicna drama desavala kada su se izvukli i dosli kuci, mogu da zamislim. "Ti, glava porodice, ovako da nam unistis dan, da nas osramotis i obrukas, koliko njih je bilo ometeno zbog nas...".
Link to comment
Škoda Superb popela Kopaonik bez lanaca, samo sa novim Continentalkama. Službena naravno :D
Dodajem Škodu Fabiju, tada novu, bez lanaca sa nekim Barum gumama. Službena, naravno :D Edited by CTale
Link to comment
Ja imam skoro pa nove, koriscene samo prosle zime par meseci, ali ih nisam do sad stavio a sad me mrzi da se cimam zbog mozda dva meseca, ako i toliko.
kad uletis u jendek djaval ce biti kriv. doduse vi fakat milite u mitrovici.
Link to comment
A to je standardna stvar u Japanu, da promene komplet točkove sa gumama a ne samo gume? Šta ako imaš neke dobre alu-felne?
U Nemackoj, svi koje znam, imaju dva seta guma - zimsle (najcesce na celicnim felnama) i letnje (cesto na alu). Ljudi koriste varijantu da za 40 EUR deponju gume u servisu.Ja sam stipsa, pa sam menjam tockove ;)Pozdrav,X500
Link to comment

25€ je lagerovanje u servisu. Probao i ja jednom ručno da promenim točkove, međutim ovi su to mašinski tako pričvrljili da nije pomagalo ni to što sam se popeo na pajser - neće šraf da popusti, pa da se ubijem.

Link to comment

slab si u ruke :) kako bre ne moze, pa mislili su valjda da guma moze da pukne pa da covek moze sam da zameni u nekoj vukojebini sam, bez onih pneumatskih pomagalaedit: pre neki dan kad je napadao onaj sneg, odvezao se do obliznjeg parkinga fabrike koja ne radi i vrteo se cca 30 minuta ko blesav. Bilo super. Toplo preporucujem. Zalet pa rucna. Sreca, sreca radost

Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...