Jump to content
Sign in to follow this  
Have_Fun

KK Radnicki

Recommended Posts

Timmy

Nece valjda :unsure: Nasa kosarka bi dosta izgubila

25. oktobar 2010. | 13:00 | Izvor: B92, zurnal.rs Nikolić: "Razmišljam o odlasku"Trener kragujevačkog Radničkog Miroslav Nikolić, nakon debakla u "Morači" kaže da razmišlja o ostavci.Košarkaši Radničkog doživeli su neočekivano visok poraz protiv Budućnosti u četvrtom kolu NLB lige. "Šamar" koji je ekipa Miroslava "Mute Nikolića doživela u Podgorici, najteže je pao upravo treneru.Podatak da je Radnički u 35.minutu zaostajao je "nestvarnih" 49 razlike (91:42), iznenadila je košarkašku javnost u Srbiji, bez obzira što je ekipa iz Kragujevca "sklopljena" u poslednji trenutak: "Razmišljam o odlasku. Osnovni razlog je neuspeh, prihvatam odgovornost. Kada počneš da gubiš 35 razlike, ako si iole pošten, moraš da razmišljaš o tome da odeš. Jesmo bili teški, oni razigrani, ali nemamo klasičnog plejmejkera, nema ko da prenese loptu, Stiven Marković i Miljan Rakić to ne mogu. Uz sve to, već smo govorili o problemu kasnog okupljanja" rekao je između ostalog Nikolić. Radnički u sledećem kolu dočekuje Igokeu.

Have_Fun

Pa bilo je lepo dok je trajalo.Ova sada ekipa je smesna u odnosu na onu od prosle godine. A obecavane su pare, sponzori, cudo pojacanja, napad na mesto u Evropi, blablabla.Meni nije jasno kako grad nije prepoznao priliku da napokon dobije jednu jaku kosarkasku ekipu, koja ce moci ravnopravno da se nosi sa svima. To cudo je izgleda trajalo samo prosle sezone i to je to. Ne bih se iznenadio da se ekipa preseli u neki drugi grad.Zna li neko uopste da li se ekipa i dalje vodi kao da je iz Vrsca ili je sad original Kragujevacka?Meni uopste nije jasno sta se dogadja sa kragujevackom kosarkom. Aj doveden je ovaj NLB tim, imali su iznenadjujuce rezultate, podrsku sa tribina, pricalo se o njima cele godine.. ali je ugovor valjda potpisam na 4god (nisam siguran). Sta posle toga? Kako stvari stoje mozda se ekipa nece ni zadrzati ovde. Niko nece za dzabe da igra.Originalni Radnicki, tj. Kg06 je pukao skroz. Igraju B ligu i nalaze se u zoni ispadanja. U ekipi su sve klinci i ne vidim kako ce izboriti opstanak. Sa druge strane KK Student je u nesto boljoj poziciji, ali ne verujem da ce uspeti da udju u A ligu.Ako Muta stvarno ode, verujem da ce se ekipa raspasti. I sta onda? Kragujevac ce ostati na jednoj B ligaskoj ekipi.Je l` to cilj?Bruka za grad.

Have_Fun

dupli post

Edited by Have_Fun

rugievithus

Eto prilike da ga uzme Igokea i da on prodrma i probudi ekipu koja je solidna a upala u totalnu apatiju. Sad dobiše CZ al` daleko je to od dobroga. Klipa jednostavno nije uspio da izvuče maksimum. Plus, što bi Muta imao na raspolaganju pare da dovede apsolutno koga hoće, novu dvoranu samo za sebe i sl.Ja sam pretpostavljao da će on završiti u Igokei i na početku sezone kada je Radnički bio u problemima i kada je sudbina bila neizvjesna. <_<

Nikodije

Tesko da se i moglo ocekivati da jedna ekipa tako sastavljena zbrda-zdola poput Igokee, odmah pocne da igra kosarku koja lici na nesto. A nije bas da su doveli neke asove, vec je to uglavnom skup nekakvih poluigraca, nelosih za NLB nivo, ali daleko od nekog velikog kvaliteta. Ali da, pitanje je da li Klipa moze to da poslozi da bi od njih takvih izvukao maksimum. Kad je vec pravio halu i ulagao pare u igrace, mogao je Dodik da se otvori i za neko vece trenersko ime.

Jozef K.

@have fun,Ko u Kragujevcu može da zavlači ruku u džep i svakog meseca baca jedno 50k da bi tim ličio na nešto? To je ključno pitanje i jasno je da je NLB lep san koji ima ograničeno trajanje. Skupština grada je maksimalno povukla prošle sezone. Ove ne može da isprati i to je to. Dok se FIAT ne instalira ozbiljnije i ne bude imao fond za sportska, kulturna i druga dešavanja, neće ništa biti u KG-u.Uopšte, mislim da u ovom trenutku jeste realno da se u Kragujevcu uloži u odbojku, rukomet, ženski sport i tu se mogu praviti evropski timovi (u smislu da izađu na scenu) sa malim sredstvima, ali fudbal i košarka nisu realne priče. hint: pogledaj Niš.

Timmy

Radnicki Fiat bi tako dobro legao i jednima i drugima. Al jebi ga, kontam da od toga nema nista..

Have_Fun

Ma vidim da je tako.Ali posle raspada svih nasih ekipa ove godine, da su zadrzali neke igrace iz prosle sezone, bili bi ozbiljni konkurenti za mesto u Evropi. Ja Kg i dalje smatram nekim gradom, kao fol predstavlja centralnu Srbiju, Sumadiju itd, pa mi je samim tim bezveze da nemaju prvoligasku ekipu u kosarci, pa i u fudbalu.Mada, grad nema ni bioskop..

Jozef K.

Jasno da su ostali Aleksić, Milosavljević i Brkić da bi bili tim uz ove što su došli u međuvremenu.Grad jeste neki centar, ali realno vrlo malo uspešnih firmi. Drugo, ne postoji Zakon o sportu, koji bi regulisao njihovo uključivanje u finansiranje i videli interes u tome. Treće, pored jajara (one dvojice iza koša, plus ovih pridošlih iz Vršca) niko od ljudi koji imaju realne menadžerske sposobnosti (da se razumemo, malo ih je) nema ni volje da se uključi u rad kluba.Ali da ne mračimo, možda se nekako organizuju za po koju pobedu da ne budu poslednji. Samo što bez ikakve organizacije nema budućnosti. Najgore je što ova priča važi za celu Srbiju. Opstaje samo državni projekat sa NIS-om (EPS-om) kao sponzorom, ostali kako ko.

Have_Fun

Ma ne verujem da ce biti poslednji, nego me vise brine sta ce biti dalje. Sto kazes, bez organizacije nema buducnosti.A ne izgledaju mi kao da znaju sta ce sutra raditi, a kamoli do kraja sezone.Mislim, ako posle onako dobrih rezultata prosle godine nisu mogli da sednu da se dogovore, organizuju, nadju neku kintu ili nesto, sta ce raditi za sledecu kad ti rezultati iz prosle izostanu.Nadam se da Muta ovo o odlasku ne misli ozbiljno, i da ovim samo zeli da ih prodrma.Sledeci mec protiv Igokee je jako bitan i od njega ce cini mi se zavisiti dalji tok sezone.

Have_Fun
Iako je njegov tim pretrpeo težak poraz u Podgorici (95:61), u četvrtom kolu Jadranske lige, trener kragujevačkog Radničkog Miroslav Nikolić smatra da je to rezultat objektivnih okolnosti.- Preuzimam odgovornost za loš rezultat. Borimo se u klubu sa nizom problema. Obrukali smo se, ali nismo mogli bolje da odigramo. Češki šampion Nimburk i prvak Crne Gore Budućnost pripremali su se za Evroligu, a mi smo skrpili tim nekoliko dana pred početak prvenstva, tako da su neki od igrača još nespremni – ocenjuje popularni Muta. I pored svega, on smatra da njegov tim, uz više treninga i rada, može da nadoknadi propušteno i plasira se blizu sredine tabele:- U narednoj utakmici, protiv novajlije u ligi, aleksandrovačke Igokee, moramo da idemo na pobedu. I naš naredni rival je radio više od nas. Uz Amerikance pojačao se sa nekoliko jakih i vrlo interesantnih igrača, kakvi su, na primer, Milan Dozet, Stevan Naćfeji ili Čedomir Vitkovac, koji je u odličnoj formi. Takođe, Igokea je finansijski izuzetno stabilna – smatra Nikolić.Međutim, Radnički je, ipak, favorit na papiru. Pre svega, zbog domaćeg terena i vatrenih navijača:- Naši verni navijači nas obavezuju da u narednom meču damo sve od sebe i izdignemo se iz svih nevolja koje su nas zadesile. Verujem da će i dalje biti uz nas, a mi obećavamo veliku borbu – dodaje Nikolić.

Have_Fun

Radnicki - Igokea 71:78 (19:19, 15:21, 19:15, 18:23)Ovo vise nema smisla. Pa ovo je totalni raspad, ne zna se ko sta radi. Play postoji samo na papiru, na terenu ga nema nigde. Igraci ko da se takmice ko ce vecu glupost da napravi. Publika pozorisna. Dobro, u par trenutaka se cula, ali nista od one paklene atmosfere od prosle sezone. Muta vidno iznerviran, bacao stvari oko sebe, sutirao stolice.Utakmicu je dobro otvorio Dzo sa par poena i ofanzivnim skokovima, uz mamojeb*acko zakucavanje Lija, i par akcija koje su podsetile na proslu sezonu. Taman sam pomislio da ce mozda ova utakmica biti bolja nego prosle, ali ipak nista od toga.Prva cetvrtina se zavrsava 19-19 tako sto Radnicki ne izlazi iz bonusa, imaju 1 faul lufta, sa klupe svi pokazuju da se sece poslednji napad igokee, publika im takodje vice, a Stiven stoji i gleda protivnika koji dribla u mestu, zatim daje pas ka Djerasimovicu i ovaj pogadja za izjednacenje i kraj cetvrtine.Druga pocinje serijom gostiju 10-2 u prvih 4min, i tu razliku su drzali do kraja poluvremena. Djerasimovic sve poene (11) dao u prvom pol, u Radnickom bio najbolji Li (10 ili tako nesto).Drugo poluvreme pocinje boljom igrom Radnickog, prave seriju 10-0 i najavljuju preokret uz trojku Mijatovica. Fino odrzavaju tu prednost do pred sam kraj 3/4 a onda na 53-47 Cakarevic masi zakucavanje u kontri i od tada sve krece naopako. Umesto na +8 nekih 1:30 do kraja cetvrtine, dolazi se do -2. U 4/4 Chase uzima stvari u svoje ruke, daje par trojki, resava neke napade, razlika ide na vise i to je to. Radnicki nije imao ni snage ni znanja da preokrene, niti neku podrsku sa tribina koje su bile da kazem, solidno popunjene.Nesto ne stima, ili ovi igraci ne znaju, ili ih boli patka da se trude. Aj Rakic se kao nesto trgao, pa je mozda odigrao ovu bolje nego prethodne, Lee jeste bio najbolji strelac, ali je i on imao par gluposti, Stivenu bolje izgleda statistika nego igra, od Cakarevica sam ja izgleda ipak mnogo ocekivao ove sezone, Dragojlovic igrao sa zavojem oko sake, ali uhvatio 3 lopte u napadu (!), Dzo se posle izmene vise nije ni vracao u igru, a mislim da je mogao bar u 4/4 da odigra (ne znam sto ga Muta posle izmene ne vraca vise)U publici na parketu je bio Vukasin, mozda se iz sazaljenja vrati da pomogne :D

Have_Fun
Nije da u Radničkom nisu računali na eventualni neuspeh u prošlom kolu, od Banjalučana ili preciznije od ekipe iz blizine ovog grada – iz Aleksandrovca. Ali, očigledno je bilo i posle samog susreta, a i narednih dana, što nam je potvrdio i borbeni plejmejker Predrag Miletić, da je igračima bilo teško da se u narednih nekoliko dana nose sa bremenom poraza.- Bilo nam je, zaista, teško da treniramo. Ali, to ne znači da nismo dali sve od sebe. Trener Nikolić je uložio mnogo napora da nas vrati u normalan kolosek i verujem da smo se dobro pripremili za predstojeći meč sa Zadrom – ističe Miletić.On, naravno, procenjuje da je Zadar ne samo zbog vrućeg terena, već i zbog činjenice da je imao manje problema u formiranju tima i pripremama za start regionalne lige. - Svi igrači su trenirali, nema povređenih, i ubeđen sam da ćemo dati sve od sebe da se prikažemo u što boljem svetlu. Za koji će rezultat to biti dovoljno videćemo, ali smatram da su uigranost i forma tima u usponu – dodaje Miletić.Trener Miroslav-Muta Nikolić imao je mnogo problema zbog nedovoljne spremnosti ili povreda igrača, tako da je u prethodnoj utakmici, krilni centar Majkl Li igrao svih 40 minuta, dok je plejmejker Stiven Marković zamenjen tek u 33. minutu i posle samo dva minuta odmora vratio se na parket i odigrao do kraja utakmice. Veruje se da će oni već od susreta sa Zadrom biti rasterećeniji, što bi trebalo da doprinese i kvalitetnijoj igri i boljim rezultatima, bez obzira što raspored nije najpovoljniji.

Have_Fun

Zadar - Radnicki 36:42 (26:19, 10:23) za sadaPreokrenuo Radnicki u 2/4Lee 12, Cakarevic 10ptsDanilo za 9min, 4licne :isuse:

Edited by Have_Fun