Jump to content

KK Radnicki

Have_Fun

Recommended Posts

Кристофер Лумумбо
Na stranu što se ovde izgleda zaista ozbiljno raspravo o nekakvom trenerskoj minijaturi a ne pukom useru što je uopšte došao u tu situaciju, meni je neshvatljivo da se krivica za izgubljenih plus 7 na manje od dva minuta do kraja pripiše igračima. Na live temi sam rekao da će da izgubi i kada je bilo plus 7, ne zato što sam znao da će Vajt da promaši bacanja, već zato što improvizacija na koju se oslanja u čitavoj karijeri, ne može da prođe u trenucima kada se desi bilo kakva situacija koja odudara od uobičajene, tipa, protivnik izvrši presing po cijelom terenu, a što se u većini profesionalnih timova riješava vjerovatno na prvom treningu u sezoni. Povrh svega, on je posle utakmice kukao na jedinu dobru akciju koju se izveli u poslednjih dva minuta, kada je Mijatović ostao sam na šutu, jer je on tražio nešto drugo. Neko bi možda mogao reći da je Stiven Marković idiot jer šutira u petoj sekundi napada, ali ja prosto ne mogu da zamilsim takvu situaciju ni u jednom prosječnom srpskoligaškom timu u kome igra i neki veći idiot od Stivena Markovića, nego samo kod Mute.
user :lol:Sent from my GT-S5830 using Tapatalk
  • Replies 3,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Have_Fun

913

• Jozef K.

210

• Moća

134

• Joe D

110

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sto se tice Mute, nece ga otpustiti jer je pajtos sa Verkom, Dinkicem itd. Uz to, ima brdo kredita jer je on doveo ekipu i digao kragujevacku kosarku na noge.
Muta nije naivan. Ne pajtaši se više sa Verkom. Tek reda radi. Zna da je sada Dinkara glavni baja u KGu. Tako da se samo sa njim opija i juri cice po Volpeu.
LeoWestermann
Dinkara cirka i juri cice?
Dinkara jurio cice, da ne kažem studentkinje, još na Ekonomskom kad je bio anonimus, gde sad da ne juri...
kim_philby
Muta nije naivan. Ne pajtaši se više sa Verkom. Tek reda radi. Zna da je sada Dinkara glavni baja u KGu. Tako da se samo sa njim opija i juri cice po Volpeu.
djizus. podisli su me upravo zmarci.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Svako ko je bat basket 3 na 3, igrao.. makar i ispred zgrade, zna taj osecaj kada promasi 2 slobodna suta, pa ga kasnije tovare i prozivaju da je chkapi, da ne ume, i fazon "pusti ga, ne zna".Koliko god vi ne zeleli to da vidite, utakmica, statistika, rezultat govore u Mutinu korist.
Mislim da 99% nas ovde nije dalje od toga dobacilo. Ovde pricamo o profesionalnim kosarkasima, a ne pikanju basketa 3 na 3.

Kazem da cak i onaj ko je igrao 3 na 3, nebitan basket.. ispred zgrade.. zna kakav je osecaj kada se promase 2 suta pa bude prozivan. Cak i tada osetis tu stegnutost. A zamisli sta osecaju igraci u koje su ulozene pare i pare, i koji to trebaju da opravdaju. Koji su planirani i zacrtani kao osvajaci ABA lige.I profesionalni igraci imaju psihu. Sto se videlo, zar ne?A i sto se videlo u Whiteovim bacanjima na kraju

Hteo sam da kazem da tako nesto mozes da uradis na basketu zato sto igraci na basketu stvarno ne znaju, makar ne ako se porede sa profesionalnim kosarkasima. Naravno da postoji pritisak utakmice, umor itd. inace bi na utakmicama sutirali 60/70/80 posto kao sto sutiraju na treningu ili basketu. Raditi tako nesto na utakmici profesionalnih kosarkasa je svejedno van svake pameti.

Kapitam da dosta vas ne gotivi Mutu (nisam ni ja nesto lud za njim),kapiram da je smesan, kapiram i da se zbija sala na njegov racun kad god se negde pojavi, ali ne kapiram zasto odbijate da vidite da je odlicno vodio utakmicu i da ga je malo delilo od finala. Postavio je taktiku kakva takva je, i radila je.Da nije, promenio bi vodjenje utakmice.Ali zasto bi, kada mu je sve islo. Zvezda je sve masila i on je na to igrao. Na to i psihu igraca koji su nakon svakog promasaja padali psihicki i samo dublje upadali u zivo blato.Svako ko je bat basket 3 na 3, igrao.. makar i ispred zgrade, zna taj osecaj kada promasi 2 slobodna suta, pa ga kasnije tovare i prozivaju da je chkapi, da ne ume, i fazon "pusti ga, ne zna".Koliko god vi ne zeleli to da vidite, utakmica, statistika, rezultat govore u Mutinu korist.Utakmicu su resile nijanse. Nije on kriv sto NBA igrac masi na kraju 2 najbitnija bacanja u sezoni. Jedino sto bi tu moglo da mu se zameri je to, sto noje stavio Whitea da izvodi loptu, a Capin da primi pas. Ali opet.. govorimo o NBA igracu.Sent from my HTC vatraziva
+ zilionKombinovana odbrana sa četvoricom u zonskom rasporedu je bio regularan pokušaj, koji je dugo davao rezultat. Da nije, Muta bi promenio odbranu. Ideja da Vajt rešava utakmicu bacanjima bila je logična. Pri tome, zadnji napad na Daču je bio odličan. Mogla je baš i da uđe, jebiga. Onda bi valjda svi pričali kako je Muta imao sreće.Bilo bi pametnije da mu uprava postavi neprijatna pitanja o selekciji, odnosno kako je uspeo da uz sve pare ostane bez krštenog centra.

Kombinovana zona je puki eufemizam. I to što Kojot nešto argumentuje brojem pokušaja za tri, uopšte ne pije vodu. Samo Skot je samo u prvoj četvrtini 3 puta kao duh šutirao sa 5 metara, a šut sa poludistance mu je verovatno najbolje napadačko naoružanje.I menjao bi on kurac, popio je 18:0 za tri minuta, pa nije menjao. Naprotiv, i to je moglo da se produži i izlomi utakmicu da su ušle još dve trojke na kraju te serije dok je ekipa bila u hajpu (a Nelson i Simonović nije da to ne mogu da pogode). O broju dozvoljenih ofanzivnih skokova da ne govorim.Na kraju, šta tek reći o Radonjićevom učinku kada je i pored kriminalne igre ogromne većine pojedinaca dobio utakmicu protiv ekipe sa kojom je imao maltene izjednačen učinak cele sezone i koja je igrala odbranu koja daje rezultate.

Edited by kralj

Koji je rezultat bio na kraju utakmice?Kako se zavrsila?i jos nesto.. je l` bi ti radije cuvao prodor ili sut Nelsona? Koja mu je jaca osobina?I ne znam da li si ispratio, ali Skot je u teskom kanalu vec duze vreme.. Ne moze vola da ubode. Ne bi pogodio okean sa broda

Edited by Have_Fun

1. Završila se tako što je uprkos svojoj izvanrednoj odbrani i uprkos gomili promašenih otvorenih šuteva protivnika, dobio 80 poena i izgubio utakmicu od tima koga je dobio ko stigne mesec dana pre toga.2. Nemoj da se ljutiš, ali ovo ti je neozbiljno pitanje. Mnogo bolji treneri su kreirali odbranu protiv Zvezde i niko se, zamisli, nije stavio pred dilemu koju meni postavljaš. Potpuno je deplasirano da košarkašku odbranu svedeš na tu tvoju dilemu i još da se (po tvojim rečima navodno i naročito spremaš za nju). Kako li su izgledali treninzi onakve odbrane? Gde su se održavali? U crkvi?3. Najbolji način da protivniku povratiš samopouzdanje je da ga pustiš da šutira. Što je najgore, Skot je koliko se sećam i solidne procente imao.Mislim, mene boli dupe, Muta je Zvezdi doneo EL. Igokea bi je rastavila, a i Partizan ju je rutinski dobio dva dana kasnije iako je Zvezda odigrala bolju utakmicu nego li protiv Radničkog.

Кристофер Лумумбо

hf, nemoj da ulazis u rasprave sa njim, to ti je hl sindrom.Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

• Create New...