Jump to content
IGNORED

Vicovi


Vesna

Recommended Posts

17 hours ago, dragance said:


“Ajde mala pomogni kolezi, 

kad s’umoriš slobodno prilezi…”

bez veze. ja sam samo naveo izvor za vic, malo dodao a ovo već izlazi na topik "položaj žene na selu". pri tom kakav sam zaboravko:rolleyes: nisam naveo vrlo bitno:

 

majstor je usvom odbijanju ponude, pored mrdanja glavom ponavljao: "neće moći" misleći pritom na svoju patku a ne na svoju čestitost.

 

ubacite to kod preprič vica

 

Link to comment
4 hours ago, Mercuzzio said:

image.png.78f8d6f290a63b773e472f8bb2c2660d.png

 

 

Odmah me podseti na ovaj koji sam jako volela da pricam kao mala, a toliko mi je bio smesan da cesto ne bih uspela da ga zavrsim :laugh:

 

Dosao Lala na zeleznicku stanicu i ode do masinovodje i krene:

- "Kuda ide ova lokomotiva?"

- "Ide za Vrsac."

Gleda Lala malo, pa pita:

- "A kuda ide prvi vagon?"

- "Ide za Vrsac"

- "A drugi?"

- "I on ide za Vrsac"

I tako lala prodje kroz nekoliko vagona, te ga na kraju masinovodja ljutito prekine sa "Dobro, da li ti to mene zaj*bavas?"

- "Jos od prvog vagona."

 

 

Edited by I*m with the pilots
  • Haha 6
Link to comment

Mozda Lalina pitanja i nisu tako glupa. Bio je svojevremeno, pre 30+ godina, voz Ljubljana-Bitolj. Ali su se zadnja. 2 vagona u (Titovom) Velesu razdvajala za Gevgeliju, a ostatak je isao za Bitolu.

Bila je i Minkrnu neka SSBahn linija za aerodrom koja se spaja/razdvaja na pola puta do zracne luke.

Edited by x500
  • +1 5
Link to comment
3 hours ago, x500 said:

Mozda Lalina pitanja i nisu tako glupa. Bio je svojevremeno, pre 30+ godina, voz Ljubljana-Bitolj. Ali su se zadnja. 2 vagona u (Titovom) Velesu razdvajala za Gevgeliju, a ostatak je isao za Bitolu.

Bila je i Minkrnu neka SSBahn linija za aerodrom koja se spaja/razdvaja na pola puta do zracne luke.

Bilo je toga i ako ideš za Split i Šibenik

Link to comment

Za takve vagone se na železnici koristi termin kursna kola koja  saobraćaju u sastavu putničke garniture. Na tim vagonima se pored svakih vrata postavlja putokazna tabla na kojoj, pored početne i krajnje stanice, stoji i odvojna stanica.

 

Do pre par godina je bio redovan putnički voz Beograd-Budimpešta sa kursnim kolima za Beč, Moskvu i Kijev. Takođe i vozove za Istanbul, Cirih i Veneciju su zapravo činili takvi vagoni.

 

Ovde će za par godina biti vic šta je to voz.

  • +1 4
Link to comment
6 hours ago, KnightLore said:

Do pre par godina je bio redovan putnički voz Beograd-Budimpešta sa kursnim kolima za Beč, Moskvu i Kijev. Takođe i vozove za Istanbul, Cirih i Veneciju su zapravo činili takvi vagoni.

I svi vozovi koji su sa istoka Evrope isli ka Beogradu, Atini, Istanbul..., su u Budimpesti odvajali vagone sa Bugarima i Rumunima za Sofiju, odnosno Bukurest, buduci da njihove istosnoevropske turisticke :isuse: vize nisu vazile za Jugoslaviju...

 

Edit: i ako je je voz Varsava - Beograd - Istanbul isao kroz Bugarsku, vagoni sa Bugarima su u Budimpesti odvajani pa polako preko Rumunije...

Edited by namenski
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...