Jump to content
IGNORED

Vicovi


Vesna

Recommended Posts

Vozili se avionom Tramp, Papa, neki poznati NBA kosarkas i skolarac. Avion pocinje da pada, a ima samo 3 padobrana. 

Tramp prvi uzima padobran i kaze "Ja sam najpametniji covek na svetu i moram da se spasim, ne moze svet bez mene". I iskoci iz aviona.

NBA kosarkas uzima padobran i kaze: "Ja sam poznat kosarkas, zasluzio sam, moram da se spasem..." Iskoci i on.

Ostao jos 1 padobran, Papa kaze decaku: " Dete, uzmi ti padobran, ja sam se naziveo".

Decak: "Ne brinite, onaj najpametniji covek na svetu je uzeo moj ranac".

 

 

 

Uhvatio prosjak zlatnu ribicu i pozeleo da bude bogat, mocan i slavan.

"Lezi i spavaj, kad se probudis bice ti sve 3 zelje ispunjene"- rece zlatna ribica.

Ujutru se ovaj probudi i vidi kraj kreveta zlatni noksir, krevet pod baldahinom, svilene carsave, kod glave pozlaceni lanac i sve u tom stilu. Dakle, da je bogat, bogat je, ali da li je mocan? Cimne on onaj lanac, pojavi se sluga i kaze:

"Prestolonaslednice, prestolonaslednica je izvolela pozeleti da Vas vidi, ako je moguce sto pre".

Prestolonaslednik? Onda je mocan, ali da li je neki od buducih vladara koje je istorija zaboravila ili...

"Primicu je odmah"- rece sluzi.

Malo zatim ulazi zena i kaze:

"Ferdinande, kad krecemo u to Sarajevo?"

  • +1 3
Link to comment
12 hours ago, Alfa said:

Vozili se avionom Tramp, Papa, neki poznati NBA kosarkas i skolarac. Avion pocinje da pada, a ima samo 3 padobrana. 

Tramp prvi uzima padobran i kaze "Ja sam najpametniji covek na svetu i moram da se spasim, ne moze svet bez mene". I iskoci iz aviona.

NBA kosarkas uzima padobran i kaze: "Ja sam poznat kosarkas, zasluzio sam, moram da se spasem..." Iskoci i on.

Ostao jos 1 padobran, Papa kaze decaku: " Dete, uzmi ti padobran, ja sam se naziveo".

Decak: "Ne brinite, onaj najpametniji covek na svetu je uzeo moj ranac".

 

 

 

Uhvatio prosjak zlatnu ribicu i pozeleo da bude bogat, mocan i slavan.

"Lezi i spavaj, kad se probudis bice ti sve 3 zelje ispunjene"- rece zlatna ribica.

Ujutru se ovaj probudi i vidi kraj kreveta zlatni noksir, krevet pod baldahinom, svilene carsave, kod glave pozlaceni lanac i sve u tom stilu. Dakle, da je bogat, bogat je, ali da li je mocan? Cimne on onaj lanac, pojavi se sluga i kaze:

"Prestolonaslednice, prestolonaslednica je izvolela pozeleti da Vas vidi, ako je moguce sto pre".

Prestolonaslednik? Onda je mocan, ali da li je neki od buducih vladara koje je istorija zaboravila ili...

"Primicu je odmah"- rece sluzi.

Malo zatim ulazi zena i kaze:

"Ferdinande, kad krecemo u to Sarajevo?"

 

Dobri, ali prastari. Kanda se oba secam iz detinjstva. Ovaj prvi se pricao sa raznim likovima...

Link to comment
On 6.3.2021. at 11:27, chandra said:

 

Dobri, ali prastari. Kanda se oba secam iz detinjstva. Ovaj prvi se pricao sa raznim likovima...

u domaćoj verziji, danas četvorka bi bila:

On, Nole, Patrijarh i Perica

  • +1 3
Link to comment

Mozda je i sledeci prastar, ne znam, ja sam ga pre neki dan prvi put procitala:

 

Otisao jedan covek kod vracare da mu predvidi buducnost. Vracara mu rekla da ce ubiti milione ljudi. Covek se vraca, sav pokunjen, vidi u reci nekog decaka kako se davi i pomisli "Ako cu vec ubiti tolike ljude, hajde da uradim nesto dobro". I izvuce on klinca iz reke. Dotrci decakova mama i kaze: "Adolfe, sine, jesi se zahvalio coveku sto te je spasio?"

Link to comment


 

 

Kada je Devica Marija trebala da (bezgrešno) začne, položili su je na kameni sto. Oko stola su popaljene sveće. Prisutni su se molili i pokušali dahom da "udahnu" novi život u Marijinu utrobu. Svi su duvali iz pethnih žila i trudili se da što jače puhnu, nebi li baš oni bili zaslužni za Marijinu začeće.

Jovan je seo sa strane, zapalio joint, polako sa uživanjem pušio i gledao šta se dešava. Nakon nekog vremena, reče:

- Društvo, ja ipak mislim da to bez kurca neće moći!

A Marija oduševljeno poviče:

- Toooooooooooooooooooo, Jovane, USTA TI SE POZLATILA!!

 

(prvi put sam ga čuo za vikend a vidim da je mator)

  • +1 2
Link to comment

Hoće Bosna da organizuje Svetsko prvenstvo u rvanju grčko-rimskim stilom, i odmah je podrže grci i italijani. Međutim, srbi se zakrve sa ostalima da vazda kvare jezik zato što ispred svega trpaju slovo "h" i, naravno, dva člana predsedništva, međunarodna zajednica, trenutna iščitavanja astrologa, nadglasaju te srbe koji su se previše uštogljili u svoj jezik i:

 

Spoiler

Pobede Hrvati

 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...