Jump to content
IGNORED

Broadband Internet provajderi


JozoMujica

Recommended Posts

Svašta. Čekaću još, valjda će nešto da se promeni krajem jeseni, boxee box će biti dostupan u Srbiji a pošto mu treba brz internet za strimovanje tv programa kontam da se nešto sprema.I uopšte mi nije jasno zašto wireless naplaćuju isto kao adsl kad je potrebno znatno manje zajebancije oko instalacija, da samo malo spuste cenu pohrlili bi im korisnici, a ovako...

Link to comment
Direct@homeOvo dole je sa ES foruma, objašnjenje o tome... Ako je to, to...
Koristim jedno 3-4 godine D@H i prilicno je dobar. Za 4096/384 placam ispod 1800 dinara, sto je sasvim zadovoljavajuce.Dakle, putem WIFI prenesu signal do antene, a onda kablom do telefonskog ormarica. Tu postave DSLAM i eto ti neta, moze i dvojnik, a moze i PCM kao i obicna linija. Cela mudrost. Imaju manje od 1000 korisnika kad sam poslednji put pitao :DNajveca mana je sto ne moze svuda, nego samo u zgradama koje su pokrivene signalom. Verovatno ce u buducnosti broj zgrada biti povecan, ali generalno taj broj je mali. kad je frka sa ADSL onda nema frke i sa D@H, download je sasvim dobar, nema "deljenja" neta i slicno. Ko ima srecu da moze da ga uvede, neka to i uradi.Orion je krenuo sa WIFI jer je preuzeo MediaWorks... Edited by Milosh76
Link to comment
  • 6 months later...
  • 3 weeks later...

Želim samo da se zahvalim SBB-u što mi je račun za mart umanjen za televizijsku pretplatu, stiglo mi je samo da platim 1390 dinara za internet.Nakon poziva kol centru, ljubazni službenik mi je saopštio da prema njihovoj evidenciji nemam nikakvih dugovanja za televiziju za mart.Zahvalio sam se evidenciji i službeniku. :)

Link to comment
  • 2 months later...

Epilog: sledećeg meseca je račun bio samo 130 dinara. :huh:A onda su mi sručili da platim 5640 zbog greške u sistemu. Njihovom naravno, što su kompenzovali isključivši mi internet "zbog neplaćanja računa" bez da su me prethodno obavestili.

Link to comment

To se kod MTS-a ne moze dogoditi, oni greske prave iskljucivo na stetu korisnika (dobro de i ovo je na kraju bilo na tvoju stetu), jer kod njih stalno stizu APP racuni, pa se neko zali, neko ne i eto profita!

Link to comment
  • 6 months later...

da li bi neki ljubazni znalac zeleo da pomogne dami u resavanju pitanja izbora internet provajdera, a da ne moram da listam unazad po mozda vec zastarelim informacijama (sto bi mogao biti i pametan izgovor za lenjost cool.gif).Daklem, u stanu u koji sam se doselila pre par meseci imam verat net (adsl basic 1536/256) i placam ga 1390 din i imam wi-fi. Sad su mi dozvolili da to promenim ukoliko zelim i sad ne znam da li bi mi se to isplatilo.Tj, promenila bih jedino ako za otprilike iste pare mogu dobiti malo brzi i stabilniji internet (ovaj ume da dosta uspori cak i kada nista posebno ne radim ili cak da se izgubi, sto opet moze biti i problem lokalnog tipa, pretpostavljam).Zahvalna :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...