Jump to content
IGNORED

Broadband Internet provajderi


JozoMujica

Recommended Posts

samo u smislu dal uopste postoji na odredjenoj lokaciji

pre 5 godina to je bila bukvalno jedina usluga koja im je valjala

jedino ako u medjuvremenu nisu i to sjebali, ali prosto ne vidim kako

Link to comment

nisu još. uzeli smo to na poslu kao bekap, pošto zbog prirode posla moramo primarno da koristimo jebeni Telekom, i plaćamo im 29.000 mesečno za internet 10/1, a za ovaj kusur, od Oriona dobijemo 200/20. pakao

Link to comment

Uh jako loša iskustva sam imao sa Orionom. Tj bio sam super zadovoljan dok je bio Sezampro i nešto malo kada su postali Orion. Posle samo pakao i za vreme trajanje usluge i raskida.

Neki drugi provajder za Beograd možda?

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Uh jako loša iskustva sam imao sa Orionom. Tj bio sam super zadovoljan dok je bio Sezampro i nešto malo kada su postali Orion. Posle samo pakao i za vreme trajanje usluge i raskida.

Neki drugi provajder za Beograd možda?

Sent from my GM1913 using Tapatalk


I ja isto imao iskustvo.
SezamPro moje zlatne godine na internetu.
Onda prodati, Orion i pakao...

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, jms_uk said:

 

Kako, zasto? :huh:

 

L3VPN, to je malo skuplja usluga, pa puta 2 jer moramo da imamo dve odvojene mreže, pa puta ne znam koliko zbog Telekomovog monopola. i plus fiksni 750 din :sleep: svi traže ja samo plaćam

Link to comment
  • 4 months later...

Opet moram da budem đavolji advokat.

 

Početkom februara tokom jednog vikenda krene da luduje net (Telekom), pola sata radi, sat ne radi i tako u krug.

OK, rekoh, možda rade nešto preko vikenda, srediće se... Poče sedmica, sve isto. Zovnem i prijavim kvar, jave se iz podrške par sati kasnije, kažu da će da srede daljinski i - srede. Samo što umesto 50mbps, dobijam otprilike 30-35, a nekad i ispod 10.

 

Traje to tako, vidim ja da neće da se reši samo od sebe, prijavim problem ponovo preko sajta.

U međuvremenu napišem i postavim skriptu da mi testira preko speedtesta na svakih sat vremena i snima rezultate u log fajl.

Javi se sutradan mrzovoljni lik, ja mu sve ispričam objasnim, on u fazonu, "pa šta, koliko bi ti hteo", "a, sad niste kući, šteta, mi smo hteli baš sad da sredimo", "ok, probaćemo daljinski" i naravno, ne desi se ništa osim što moju prijavu na portalu čekiraju kao rešenu.

 

OK, šta ću, čekam da mi isporuče račun, i kad su to uradili ja napišem na portalu prigovor na račun zajedno sa skrinšotovima grafički obrađenog log fajla kako bih ih uverio da imam dokaze da je net u kurcu.

 

E, onda kreće da se dešava nešto što od Telekoma zaista nisam očekivao. Prvo me zovu i izvinjavaju se zbog neprijatnosti, onda šalju još dva email-a sa izvinjenjem i objašnjenjem da je prosleđeno tehničkom sektoru, onda istog popodneva net proradi kako treba, da bi još jedanput zvali suprugu (na nju se vodi priključak) da je pitaju da li je sve u redu i da li smo zadovoljni...

 

... ja sam ostao zatečen. :D

 

 

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Prelazim uskoro na novog provajdera, pa razmatram Mts-ov box 3. Koristi li neko njihovu optiku, zanima me da li trpaju korisnike iza cgnat-a ili se dobije javna dinamicka IP adresa? I ako natuju, kolika je doplata za staticku IP? Nisam uspeo da nadjem na sajtu, a pretpostavljam da postoji ta mogucnost.

 

@renne mozda zna :) 

Link to comment
  • 1 month later...

Meni je istekao pre pola godine, nude samo mesec dana gratis, tako da nisam produžavao, a njima sam poručio da mi se jave kada budu spremni da ponude barem 4-6 meseci...

Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...