Jump to content
IGNORED

Broadband Internet provajderi


JozoMujica

Recommended Posts

Danas dosla gospoda iz SBB, malo prckali i utvrdili da mi je losiji komp i da zato ne daje pun signal na kabl. Ja im rekao da ih ne pustam iz kuce dok ne "dokazu".

Odu po lap top, kad ono ne odgovara im kabl za napajanje. Zovu, traze, niko ne zna gde je kabl. Odu ponovo do kanca uzmu drugi lap, on neka rga ne moze ni da se digne, cekali smo 10min da bi izmerio 12mbps na kablu :D

Inace starijem sinu mi rodj, malo sam pod spricozom posto smo imali porodicni rucak, i ovaj drugi put kad su se vracali za njima u dvoriste udju 2 starije zene i kazu da su iz SNS "ako bi mogle? " - ne smem ni da pomislim koju su mrznju i bes videli u mojim ocima kad sam im ruknuo NE MOZE, zatvorio vrata i vratio se mukama po SBBu.

 

Ostalo je da uzmem od nekog, nemam pojma od koga, neki zverski lap top i da vidim sta kaze ili da ugradim kod komsije novu mreznu koja baca do 1000mb pa da istestiram. Ako nista ne bude delotvorno uradice mi zamenu rutera.

 

edit;  @renne ako je za utehu  bar mi je proradio HBO, sam od sebe rekao bih.

Edited by John Coltrane
Link to comment

ali ako na telefonu meriš 140, znači da sbb isporučuje tu brzinu, i da ruter isporučuje tu brzinu, samo komp ne može to da isprati. ili ne? :huh: mislim šta još može sbb tu da uradi?

Link to comment

@renne

Ali ip sam vratio na Italiju i Svajcarsku. Ni na google dns mi nije radio.

 

Untitled.jpg

 

@levi

 

Mogu da zamene opremu, tj. ruter. Imam onaj noviji, beli, Tehnicolor i upravo taj komsija koji drzi servis mi ga je najstrasnije napljuvao i trazio od njih da mu vrate stari, crni i sa njim je zadovoljan.

Edited by John Coltrane
Link to comment

Jutros uzmem sestrin lap top da istestiram ponovo sve. Na kablu jedva 65, na wifi 95. Mrezna 100.

 

Odnesem komp komsiji koji ima servis, proba na svom, starom ruteru, pici 95 na kablu. Znaci definitivno je do njihovog uredjaja. Ali onda mi je ubacio novu mreznu (platio sam som i 200din a ona ide do 1Gbps) i evo rezultata. Dakle malo je do mene a malo i do njih.

 

 

 

asd.jpg

Link to comment
  • 2 weeks later...

Da li neko ima Orion net i bavi se sistem administracijom, programiranjem ili slicnim radnjama?

 

Nista mi jbno ne radi, GIT, FTP, SSH, cak i torenti (poneki) blokiraju, uopste ne kontam, jesu li pozatvarali portove ili mi je dodeljena neka blacklist IP adresa.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
On 1.8.2020. at 1:05, Bogotac said:

Kakva su vasa iskustva sa Beotelom?

 

Imam od njih ovaj novi wdsl,brzina do 130,al mi spor internet,otkako je korona udarila pici sporije

 

Ja imam već par godina vdsl 50 i radi sve ok (Valjevo). Da li ti je spor od kad si krenuo sa njim ili ti je od nekog trenutka usporio? Merio si brzinu? Svakako najbolje zvati njihovu tehničku podršku, i sa njima imam pozitivna iskustva. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...