Jump to content
IGNORED

Broadband Internet provajderi


JozoMujica

Recommended Posts

mada cenim da ako neko može da istera taj KDS, to je SBB. ovi su ipak mnogo manja firma.
SBB me odjebo, nemaju tehničkih mogućnosti (čitaj - nemaju dovoljno blizu mene razvučen kabl.) Sad idem redom.
Link to comment
SBB me odjebo, nemaju tehničkih mogućnosti (čitaj - nemaju dovoljno blizu mene razvučen kabl.) Sad idem redom.
vezano za ADSL... kakva ti je centrala analogna ili digitalna pa nema dovoljno parica? ako je drugi slučaj onda se čeka oko par meseci, jer se radi na proširenju kapaciteta samo ali je velika potražnja (preko veze može). ako je analogna jbg...PS pljuc po ADSL-u je bio usput. u srbiji obično ne možeš da biraš nego uzimaš ono šta možeš.
Link to comment
vezano za ADSL... kakva ti je centrala analogna ili digitalna pa nema dovoljno parica? ako je drugi slučaj onda se čeka oko par meseci, jer se radi na proširenju kapaciteta samo ali je velika potražnja (preko veze može). ako je analogna jbg...
Digitalna, nemam dvojnika, ali nema "tekničkih mogućnosti" za adsl priključak. Čekam već 6 meseci da naprave "tehničke mogućnosti"! Pas majku! Doduše, cimao sam Sezam za adsl, možda ako cimnem telekom ispadne da ipak postoji poneka "tehnička mogućnost"? I za adsl treba veza?! Pa ovo nije zemlja, ovo je spektakl..
Link to comment
I za adsl treba veza?! Pa ovo nije zemlja, ovo je spektakl..
Novi Sad, centrala na Avijaciji...Ja cimam veze, pitam koliko treba da se da u 1 džep od novembra... Ljudi mi se kunu da ne vredi ni da doniram, jednostavno™, nema Tehničkih mogućnosti?...A SBB me je krajnje neljubazno odjebao, rekavši mi da sam na kraju kabla, pa ni za to nemam tehničikih mogućnosti... Inače SBB TV signal je UEFA™... 10-ak kanala, među kojima je i SportKlub, ne mogu da gledam uopšte... A većinu ostalih samo uz DScaler i njegove filtere... Da imam klasičan televizor, kao moje komšije, mogao bih da gledam plafon 20-ak kanala, sa kakvom-takvom slikom... Edited by radisa
Link to comment
Digitalna, nemam dvojnika, ali nema "tekničkih mogućnosti" za adsl priključak. Čekam već 6 meseci da naprave "tehničke mogućnosti"! Pas majku! Doduše, cimao sam Sezam za adsl, možda ako cimnem telekom ispadne da ipak postoji poneka "tehnička mogućnost"? I za adsl treba veza?! Pa ovo nije zemlja, ovo je spektakl..
baš to, budi naporan :) mada ima logike cimati direktno telekom jer zavisi od njihovih centrala, a ne od provajdera (Beotel, Sezam...) kojima je u interesu da dobiju nove korisnike. probaj i kod beotela, ne košta ništa.mogao bi i da saznaš šta znače te "tehničke mogućnosti". ako nema dovoljno parica to je rešivo samo se čeka, ali ako si priključen preko PCM uređaja, onda im je to mnogo veće cimanje da srede.
Link to comment
Doduše, cimao sam Sezam za adsl, možda ako cimnem telekom ispadne da ipak postoji poneka "tehnička mogućnost"? I za adsl treba veza?! Pa ovo nije zemlja, ovo je spektakl..
Predviđam da dobijaš port za nedelju dana ako to uradiš, skoro da mogu da se opkladim. :lol:
Link to comment
  • 11 months later...
  • 1 year later...
?Daj link ka tom direct@home, ADSL je tehnologija a ovo mi zvuci vise kao neki paket usluga (koji mozda koristi ADSL vezu)...
Direct@homeOvo dole je sa ES foruma, objašnjenje o tome... Ako je to, to...
Takođe svi znamo da na njihovom sajtu, sem mesta za prijavu nema nikakve reči o ovoj ponudi.Anyway. Pre neki dan sam ih zvao telefonom, pošto bi bilo lepo kada bi u firmi u kojoj radim uveli 2/1 net, jer 192Kb upload ubija kako zrači.Žena mi je objasnila da je to nova usluga i da je to "kombinacija bežičnog Interneta i ADSLa". Znači dovuku glavni link bežično do krova zgrade i onda "puštaju ADSL". Šta dalje rade mogu samo da nagađam.Pretpostavljam da onda spuštaju UTP kabl do kutije za telefone, da tu stavljaju neki mini(?) DSLAM i onda puštaju "lokalni" ADSL signal zainteresovanim korisnicima.Znači, usluga postoji, nije fantomska, ali nemam objašnjenja što nema zvanično na sajtu, a nisam je ni pitao.Preduslov da ovo dobijete jeste optička vidljivost sa njihovom baznom stanicom (nemam pojma gde su im te bazne stanice, niti koliko ih ima) i mora da bude, po njenim rečima "barem 10% zainteresovanih stanara". Malo mi je to mala cifra, jer to znači da ako zgrada ima 10 stanova, dovoljno je da bude samo 1 korisnik zainteresovan, tako da verovatno je u pitanju više njih.Rekla mi je da popunim prijavu na gore navedenom linku i da ću dobiti odgovor kada se ispitaju sve tehničke mogućnosti. To je sve što znam. Ima li neko više detalja? I da li neko sa ovog foruma uopšte koristi tu uslugu, te da oceni njen kvalitet, jer mi to što glavni link do zgrade bežično baš i ne uliva poverenje, jer mi ne treba 1Mb upload sa 3499ms pingom. :)
Link to comment

Hm, ali ja ne vidim da oni spominju bežični, kod njih piše *

U svojoj osnovi, D@H Internet funkcioniše kao klasičan ADSL priključak, s tim što je upload brzina veća.
*, ali su cene odlične, ja telekomu plaćam 1800 za 2048/256 (plus pretplata).
1280/128        847 	
1280/256        1.051 	
2560/128        1.094 	
2560/256        1.220 	
2560/384        1.440 	
4096/384        1.653 	
4096/768        2.201 	
4096/1024       2.543 	
8192/384        2.034 	
8192/768        2.882 	
8192/1024       3.305

Edited by Vapad
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...