Jump to content
IGNORED

Broadband Internet provajderi


JozoMujica

Recommended Posts

3 hours ago, Filozof manijak said:

Jel prešao neko na mt:S optiku?

 

Ja sam bio na staroj adresi (crkva na NBG). Bio je i IPTV u paketu, 150/20, uvedeno u novembru 2017.

Radilo besprekorno, praktično bez prekida i bez padova u brzini do maja. Posle sam se preselio na optički SBB (MTS nema tehničkih uslova)... i SBB radi odlično, bez usporenja i prekida.

Link to comment
1 hour ago, renne said:

Pa kupi nrki kršten ruter i rešio si se puke. Čak i praistorijski tp link 710n će ti pomoći

 

Ti ko serviser. Necu nista da kupujem (dodatno), precicu kod drugog operatera.

Link to comment
  • 1 month later...

Moze li neko frisko misljenje o prici Telekom vs SBB?

 

Roditelji imaju neki osnovni BOX paket kod Telekoma (TV, internet, fiksni i mobilni telefon), istekao je ugovor od koliko vec godina, i, kako sam ja vise puta izjavila da im je net los (== spor(iji od naviknutog), pogotovo upload, prekida se; trenutne brzine su: 9.4/0.8 Mbps), pitaju se da li da predju na SBB, koji je skoro uveden u zgradu i nudi, kao i svi, snizene cene za nove korisnike. U principu njima ne treba nesto mnogo brzi net jer ni ovo ne koriste puno, ali kada im mi dodjemo, oseti se - ja umem da trosim dosta upload zbog posla. Ali sve se to da izdrzati, nije da im ja gostujem svakog meseca. Jedina prednost po pitanju televizije bi bila to sto SBB ima neki sportski kanal na kom bi moj muz mogao da gleda NFL, ali i to opet dvaput godisnje pa nije tako bitno. (Ne znam doduse sta bi izgubili iz MTSovog paketa).

SBB ima sad EON (nekadasnji D3 Go kapiram) tako da bi odredjeni kanali i programi mogli da se gledaju i van zemlje - znam da je dosta manje dostupno nego kada si u zemlji. Valjda i MTS ima nesto takvo, ali kada sam pokusala da namestim to pre n godina, nisam uspela ili zbilja nije ni radilo, ne secam se vise. To bi ponovo bilo nesto u korist SBBa, mada sam nekako trenirala roditelje da ne osecaju nedostatak TVa kada su kod nas i mozda bi bilo greota pokvariti to :D Tako da na kraju nisam sigurna da li vredi da se cimaju, ili ostanu na MTSu.

 

//Ja sam imala SBB dugo godina i bila skroz zadovoljna svime, pa i tehnickom podrskom, i da sad treba da uvedem ponovo nesto u stan, malo bih procesljala ponudu ali najverovatnije krenula odmah od SBBa.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

SBB je dosta bolji po pitanju interneta i izbora tv kanala, dodatnih servisa, podrške u odnosu na mts. Na strani mts-a su nešto povoljnije cene i eventualno stabilnist fiksne linije pošto nije vezana za internet.

Što se sportskih kanala tiče, mts ima Arenu sport, a SBB Sport klub, nisam najbolje upućen u to koji imaju prava na prenose kojih liga, to će ti neko od forumaša koji više prate sport bolje objasniti, ali čini mi se da je Sport klub tu dosta jači.

Edited by mraki
Link to comment
3 minutes ago, mraki said:

SBB je bolji po pitanju interneta i izbora tv kanala, dodatnih servisa, podrške u odnosu na mts. Na strani mts-a su nešto povoljnije cene.

Što se sportskih kanala tiče, mts ima Arenu sport, a SBB Sport klub, nisam najbolje upućen u to koji imaju prava na prenose kojih liga, to će ti neko od forumaša koji više prate sport bolje objasniti, čini mi se da je Sport klub tu dosta jači.

Na Areni/MTS su Liga šampiona u fudbalu i ABA liga u košarci, te italijanska liga  u Fudbalu...

 

Na SK/SBB su Engleska, Španska liga u fudbalu, Liga nacija u reprezentativnom fudbalu, Liga šampiona u košarci, Forumula 1, NFL, NBA...

Link to comment
15 minutes ago, I*m with the pilots said:

Moze li neko frisko misljenje o prici Telekom vs SBB?

 

Roditelji imaju neki osnovni BOX paket kod Telekoma (TV, internet, fiksni i mobilni telefon), istekao je ugovor od koliko vec godina, i, kako sam ja vise puta izjavila da im je net los (== spor(iji od naviknutog), pogotovo upload, prekida se; trenutne brzine su: 9.4/0.8 Mbps), pitaju se da li da predju na SBB, koji je skoro uveden u zgradu i nudi, kao i svi, snizene cene za nove korisnike. U principu njima ne treba nesto mnogo brzi net jer ni ovo ne koriste puno, ali kada im mi dodjemo, oseti se - ja umem da trosim dosta upload zbog posla. Ali sve se to da izdrzati, nije da im ja gostujem svakog meseca. Jedina prednost po pitanju televizije bi bila to sto SBB ima neki sportski kanal na kom bi moj muz mogao da gleda NFL, ali i to opet dvaput godisnje pa nije tako bitno. (Ne znam doduse sta bi izgubili iz MTSovog paketa).

SBB ima sad EON (nekadasnji D3 Go kapiram) tako da bi odredjeni kanali i programi mogli da se gledaju i van zemlje - znam da je dosta manje dostupno nego kada si u zemlji. Valjda i MTS ima nesto takvo, ali kada sam pokusala da namestim to pre n godina, nisam uspela ili zbilja nije ni radilo, ne secam se vise. To bi ponovo bilo nesto u korist SBBa, mada sam nekako trenirala roditelje da ne osecaju nedostatak TVa kada su kod nas i mozda bi bilo greota pokvariti to :D Tako da na kraju nisam sigurna da li vredi da se cimaju, ili ostanu na MTSu.

 

//Ja sam imala SBB dugo godina i bila skroz zadovoljna svime, pa i tehnickom podrskom, i da sad treba da uvedem ponovo nesto u stan, malo bih procesljala ponudu ali najverovatnije krenula odmah od SBBa.

 

Sa Telekomom pregovarajte. U korisničkom servisu, ili operateru ako vas pozove, recite da imate ponude drugih provajdera i da razmišljate o prekidu ugovora. Ponudiće vam verovatno bolje uslove od onih koji su istaknuti na sajtovima, odnosno moguće je da ćete dobiti sve bonuse koje nude novim korisnicima.

Link to comment

Gledam sad sajt SBB-a, nešto su menjali, sad sve brendiraju kao EON, imaju EON i EON duo pakete.

EON su valjda predhodni Trio, a EON duo predhodni Duo paketi, izgleda su i skuplji. :huh: 

EON smart box je valjda umesto D3.

Edit: ipak još ide D3 uz najjeftiniji paket

 

Edited by mraki
Link to comment
2 minutes ago, I*m with the pilots said:

Moj muz gleda iskljucivo NFL, nista drugo. Moji roditelji gledaju samo umetnicko klizanje, a tu RTS uvek prenosi velika takmicenja. :)

Za koga navija?

Link to comment

ako potpišu sad novi ugovor sa mts plaćaće 3 sledeća računa 1din, za +150 din možeš da podebljaš internet na 20, a za +300 na 50 ako imaš teh uslove. muž može da gleda eon/nfl kod njih na neki komšijski unifi, a umetničko klizanje je na eurosportu a to imaju oba operatera

 

od tri stvari koje me interesuju na tv, dve su na mts kanalima, tu ih sbb šije, jedan od razloga što ih imam oba(nisam u sbb reonu), ali ni oni nisu epohalni po tom pitanju. tehnički, kvalitet slike je na strani sbb-a

 

mts je jeftiniji, ali im je i za toliko usluga slabija

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Nikakva nije usluga SBB van velikih gradova.
Sad pojušavaju da nateraju stare korisnike da prihvate poskupljenje ugovora.
Meni je odavno istekao zadnji ugovor, nisam plaćai 2-3 meseca, isključili su me i zvali. Tražio sam da mi ponude neku povlasticu. Daju mi po sadašnjoj ceni, imam Duo gold, Neo najslabiji paket, 6 meseci pa da plaćam punu cenu koja je veća od sadašnje sa slabijom ponudom kanala.
Rekao sam im ćao posle 15-16 godina.
U principu za mene je jedino pitanje koje sam razmatrao " Vredi li SK tries evra mesečno".
Više ne, sad ga ima preko jeftinijeg Neta kod drugih.

Послато са 5051D уз помоћ Тапатока

Link to comment
3 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

ako potpišu sad novi ugovor sa mts plaćaće 3 sledeća računa 1din, za +150 din možeš da podebljaš internet na 20, a za +300 na 50 ako imaš teh uslove. muž može da gleda eon/nfl kod njih na neki komšijski unifi, a umetničko klizanje je na eurosportu a to imaju oba operatera

 

od tri stvari koje me interesuju na tv, dve su na mts kanalima, tu ih sbb šije, jedan od razloga što ih imam oba(nisam u sbb reonu), ali ni oni nisu epohalni po tom pitanju. tehnički, kvalitet slike je na strani sbb-a

 

mts je jeftiniji, ali im je i za toliko usluga slabija

unifi je ograničen na 5 GB

koliko će to da traje kada gledaš eon?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...