Jump to content
IGNORED

Palacinke


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    15

  • Indy

    14

  • renne

    11

  • assück

    10

Top Posters In This Topic

brate kevo, to nisu pppalačinke, to je torta.jesam rekao da sam trudan mrzim torte?keep it simple :D
najviše volim kad ih pravim da onu prvu zejtinjavu posolim i smažem dok se još puši
Link to comment

Ja volim neke što je keva pravila zapečene u rerni s orasima. ali sad mene mrzi da se cimam, a i pametnija polovina ne voli kolače s orasima tako da...EDIT: Generalno palačinke a svim dolaze u obzir, slane, slatke, džem, eVrokrem, nutela, med, orasii šđećer...

Edited by Eraserhead
Link to comment

brate te palacinke su prokletstvo, kad sam smeo da ih jedem u neogranicenim kolicinama poprilicno sam ih mrzeo i uvek terao kevu da mi pravi snenokle ili koh. mozda mi se 2x godisnje budila zivotinja u stomaku za 'cinke. danas kad ne smem da ih jedem sem u mikro kolicinama, ocu da mrem koliko mi se jedu i ladno su mi no.1 na listi stvari za kojima balavim, u rangu sa dobrim burekom. mislim, kad bi me pustili da pojedem koliko hocu, stuko bi jedno 20 kucnih komada.ko se nadje u blizini aleksandrovca obavezno u ribnjak/kafanu na mitrovom polju, ne samo na pastrmku nego na palacinke sa njihovim dzemom od sipurka koji je tezak mamojebac, uffff. slina mi curi iz usta. takodje superiorne domace imaju u kajak klubu u zemunu, strejt varijanta eurokrem orasi. inace tacno znam ovo gore sto zajcev hvali, debela, zagorela, hrapava, tako je pravila moja baba kad nesto promasi u meri, i te su bile najbolje. bas sa dzemom od sljiva. ona se nervira a mi deca cokcemo i grokcemo od radosti.

Edited by gazza1
Link to comment

linolada ti je identicna kinderladi i ima je kod nas.i ja mogu bez nje.ona me polako ubija.ja mogu bez nje.ona me polako ubija.ja mogu bez nje.ona me polako ubija.ja mogu bez nje.ona me polako ubija.

Link to comment

Dajte neki recepat za neke slane, ove slatke sabijam ceo zivot. U zadnje vreme jedem po picerijama neke sa sunkom, sirom, sampinjonima, svim i svacim... pa kontam da to moze da se pravi i u domacoj radinosti. 

Link to comment

smesa i za slane i za slatke je ista. tako sam bar pravila (na 1.strani je recepat za smesu)filuj čime god želiš.pavlaka,šunka/pečenica,kačkavalj.nego, ja najmnogo volim palačinke sa sirom koje se meću i reran i preliju se pavlakom i jajetom.

Link to comment
Jaja, mleko, brasno, kisela, malo ulja, malo soli, malo secera (ako stavis vise secera, bice slatke, tamnije, ali ce se teze peci), a moze i malo vinjaka (ili ruma, ili rakije). Tiganj - teflonski, dobro zagrejan. Pecm na plinskom resou.
Ovako i mene keva ucila, samo obavezno da bude vanilin secer. A i casica zestine obavezno. Moze pivo ako nema kisela. Jedem sa eurokremom, ranije najvise voleo sa secerom, ili neskvikom/krasekspresom. Slane slabo, mada smo skoro izvalili da u dobre sa pavlakom i pestom. Glavni majstor za palacinke kod nas je deda, koji je u zivotu samo to i naucio da sprema. Ne pravi ih ista drugacije, ali njegovu palacinku bih prepoznao na gomili od 1000 palacinki. Jos uvek je misterija kako mu ispadaju tako dobre.
Link to comment

za slane, kad me ne mrzi, proprzim slan'ncu i umesam pecurke i time filujem palacinke, pa ubacim jos stapic nekog sira i onda urolam i slozim u posudu i preko umucena jaja sa pavlakom i u rernu lepo.a slatke samo med i orasi, nista vise ne treba.

Link to comment

Koji vam je rekord u palacinkama? Meni okruglo 20, sa rendanom cokoladom za kuvanje, posle obilnog rucka, i to samo zato sto nije bilo vise. U nekom 6-7. osnovne, nikad posle toga se nisam niti priblizio tom rezultatu

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...