Jump to content
IGNORED

Palacinke


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    15

  • Indy

    14

  • renne

    11

  • assück

    10

Top Posters In This Topic

najvise volem sa plazmom, najjace su u dizniju, a dobra je i fantazija- urolana banana u palacinku, pa pohovana, malko slaga i coko preliva odozgol, a sa strane dobijes orahe u medu, izuva kolko je jaka

Link to comment

viš to je zanimljivo. sećam se da smo kao deca jeli negde približno tom magičnom broju 20 (kad baba i deda naizmenično stoje za tiganjem i peku) ali jebeš mi sve ako sada mogu da sjebem više od nekih 6. oči gladne ali nema gde da stane

Link to comment
Koji vam je rekord u palacinkama? Meni okruglo 20, sa rendanom cokoladom za kuvanje, posle obilnog rucka, i to samo zato sto nije bilo vise. U nekom 6-7. osnovne, nikad posle toga se nisam niti priblizio tom rezultatu
Dooobar. Ja oborio "kad sam imao 16". 17 palačinki sa rahmetli Kinderladom. Inače, od ovih kupovnih, jel zna neko da li ima negde boljih od onih na bivšem Trgu JNA u munZeu? Za sada su mi te apsolutno šampionske. off/najbliže Kinderladi što se da postići, a jednom sam, zaludan, probao, je da se pomeša belo iz linolade i nutela. Nije isto, al izdaleka podseća :( Edited by M16
Link to comment
nekad dok nisam bila lenja pravila sam palačinke po receptu iz mađarskog kuvara
ovo me podsetilo na nešto mnogo dobro što moja mama nije pravila već godinama. filuju se mlevenim orasima (probali smo i sa lešnjacima pošto ja ne volim orahe) i još nešto ide u fil, ne znam šta. zatim se kreativno slažu: može klasično rolanje, može kao pismo, može na četvrtinu kruga ili bez motanja, jedna na drugu kao tortica. suština je u prelivu- žumance i belo vino i još nešto. i zapeku se u rerni. ne mogu sad da je dobijem da je pitam za tačan recept, a mogla bih praviti.meni su draže slane, kao i bilo šta drugo, slatko mi se retko kad jede. slatke najviše volim sa džemom od šipka, domaćim. slane motam sa svačim sirastim, kremastim, sa šunkama, pečurkama...egzotika su mi palačinke od heljdinog brašna. to sam jela na zlataru. dobre su i prazne, ali kad oni naslažu red njih, pa red fila od sira, kajmaka i jaja, pretpostavljam, to je ekstaza. doduše, više liči na pitu, ali palačinke su. biggrin.gif
Link to comment
to moze da kaze samo neko bez cula osjetila okusa.
opet romansiras - kako ja nemam kranjsku medj nogama, tako je i linolada juuust fine zamena za kinderladu (mislim cak i da se radi o nekoj licenci). vreme Ante Markovica je gotovo, nastavi da zivis sa onim sto imas...inace, niste normalni za te kolicine...ja bih oslepeo od 20 kom
Link to comment

ovde u uk najcesce se jedu sa secerom i nacedjenim limunom. meni ideja bila sugava pa sam dugo odbijao da probam ali kad sam probao iznenadio se kako su dobre. sad ih tako vrlo cesto jedem. ali ono sto mi je ostalo otkako sam bio klinac je bakin dorucak - palacinke s kajmakom. doduse baka mostarka, kajmak iz mjesine, stari, zut ko dukat. uh! sad kad god nadjem dobar mator kajmak - mora na palacinke.

Link to comment
ovo me podsetilo na nešto mnogo dobro što moja mama nije pravila već godinama. filuju se mlevenim orasima (probali smo i sa lešnjacima pošto ja ne volim orahe) i još nešto ide u fil, ne znam šta. zatim se kreativno slažu: može klasično rolanje, može kao pismo, može na četvrtinu kruga ili bez motanja, jedna na drugu kao tortica. suština je u prelivu- žumance i belo vino i još nešto. i zapeku se u rerni. ne mogu sad da je dobijem da je pitam za tačan recept, a mogla bih praviti.
ja ih tako cesto pravim, u fil stavljam sta mi padne na pamet, slano ili slatko, zavisi od ukusa, mada najvolim cokoladicu, naravno. samo je caka da se namaze pleh ili u sta god se stavljaju sa malo putera, a preliju se sosicem od umucenog jaja, secera i malo mleka. za slane dodam malo pavlake ili sira u taj sosic, za slatke cokoladu, ali to zato sto sam alava.jedino sto mi nikad nisu uspele one debele americke palacinke. pojedem ih, kul je to, ali nisu onako vestacke ko njihove.
Link to comment

ako pravite slane, super je da u testo dodate neki aromaticni zelenis koji ce da da i aromu a i ulepsa izgleda, malo sitno seckanog persuna ili origana ili timijana, ko sta i kako voli i u kom smeru planira da ide sa filom.inace nemojte da hajpujete kupovne palacinke posto nema sanse da ispadnu kao kucne.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...