Jump to content
IGNORED

Palacinke


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

uvek sam ih potcenjivao zbog jednostavnosti i nikad nisam naucio da ih pravim. kapiram da jajce, brasno i mleko svako moze da umuti, ali me interesuju male tajne - kisele vode, ulje, tiganji i sl. a i kakve volite, kapiram da je ovde sky a limit pa me mozda neko i motivise da probam nesto novoja najvise volim debele, zagorele i sa dzemom od sljiva. kako sve manje kafana (Oskar mi je poslednji gde sam nasao) pravi takve, resio sam da se uzdam u'se i u svoju vanglu. onaj andjeo od zene koja obavlja neformalnu ulogu moje taste (moram, zena je pocela da cita forum) napravila mi je tri tegle dzema od sljiva. sa sve kozicom. mmm, vec mi se kruti...bez kozice :D

Link to comment
  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    15

  • Indy

    14

  • renne

    11

  • assück

    10

Top Posters In This Topic

ja najvise volim debele, zagorele... mmm, vec mi se kruti...bez kozice :D
  :puke:Banujte perverznjaka! Ko sad da misli o palacinkama, pobogu...  Edited by Zli Gli
Link to comment

ja najviše cenim jednostavne stvari. palačinke su među tim stvarima. jedna vrancuskinja letos pekla s pivom i behu dojajčane. neam neki specijalan tip osim možda da zagreješ prvo malo ulja u tiganju i dodaš ga u samu smesu.prednost ti je i kad zamućena smesa odleži u fridžu sat-dva pre pečenja.ne volim one bledunjave i mlohave. više one debele i krckave da ih isprelamaš praaktično oko fila :Dako nisu takve onda imam praksu da napravim tortu/sendvič od jedno 3 komada i tek onda zarolam. to je prava stvar. ima dosta mrzenaca sisnog nektara preživara, ali palačinke dobijaju pravi smisao tek uz sok od krave.

Link to comment

Jaja, mleko, brasno, kisela, malo ulja, malo soli, malo secera (ako stavis vise secera, bice slatke, tamnije, ali ce se teze peci), a moze i malo vinjaka (ili ruma, ili rakije). Tiganj - teflonski, dobro zagrejan. Pecm na plinskom resou.Filovi: eurokrem, kesten pire, pekmez od kajsija, pekmez od sipaka, secer i kakao, mandza*Najbolje palacinke sam probala u lokalnoj cardi - sa sladoledom od vanile, prelivene slatko-kiselkastim sosom od visanja. :wub: Mandza: prokuvati mleko sa secerom, dodati kakao, mleveni keks, orahe i kad se prohladi malo margarina.Tacnu meru nemam, sve je otprilike.

Edited by sanja025
Link to comment

sanja, jesi probala da mazes onaj tavankut dzem od kestena na palacinke? mislim da lepse ide nego kesten pire, jer kesten pireu ne treba testo..:wub:ja palacinke projela tek ovde. bas retko ih jela u begishu.omiljene su mi bas sa kremom od kestena, a druga pratilja je topljena gorka cokolada, visnjice i listici pecenog badema.

Link to comment
Bez potcenjivanja! Pet puta sam padao na dijeti, uvek zbog njih.
Покушавам да замислим такав испит, и профу како каже "колега, пали сте на палачинкама, добијате десет кила".
Filovi: eurokrem, kesten pire, pekmez od kajsija, pekmez od sipaka, secer i kakao, mandza*
Млевени ораси са шећером; какао прах са шећером (а видим то је већ било); мед, и било шта слатко од бобичастог воћа - јагоде, малине, боровнице, мешано...Друга ствар је кад се направи мало више, па остане за вечеру. Онда већ не иде слатко, него се нареже сира, шунке, саламе, шта се већ нађе, па две завијене на тацни проведу минут-два у миркоталасномрж. Или, за гала журку, све тако напуњене да се поређају у плекрж, прелију нечим млечним (млади сир, павлака, милерам, два-три јајета... никад нисам тачно сконтао шта ту тачно иде) па се то запече. Edited by расејан
Link to comment

nekad dok nisam bila lenja pravila sam palačinke po receptu iz mađarskog kuvarasastojci:palačinkemleveni orasi ili bademi cca 150 g100g suvog grožđa potopljenog u rum1/2 l mleka1 slatka pavlaka5 jajadžem od kajsijašećervanilin šećer isprži se 20 palačinki. ređaju se po 4 jedna na drugu a između palačinki se obilato pospe mlevenim orasima ili bademima.smotaju se u rolate, pa se rolati iseku na parčad 2-3 cm debelu. okrajci se sitno iseckaju i sačuvaju za kasnije. parčići- ružice se poređaju u pleh podmazan puterom. ne treba da budu zbijeni jer će razmake popuniti krem.preliju se kremom koji se napravi od pola litre mleka, slatke pavlake, vanile žumanaca, suvog grožđa i seckanih okrajaka od palačinki i šećera po ukusu. pleh se stavi u rernu zagrejanu na 2000kad počne da se steže (posle dvadesetak minuta) premaže se snegom od belanaca umućenim sa dve doobre kašike džema. nožem se naprave talasići i pleh vrati u rernu dok se i belanca ne zapeku - talasići postanu zlaćani.kad se ohladi pospe se sa malo prah šećera (kroz cediljku). edit: gutam slova

Edited by mammy two shoes
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...