Jump to content

Polufinale: Srbija - Turska

Polufinale: Srbija - Turska  

94 members have voted

1. 1. Ko prolazi u finale

Recommended Posts

sve ste komentarisali ali ovo boldovano me najvise zanima. onan je udario sakom u lice teodosica ispred sudije i nije dobio tehnicku. kasnije ga je takodje odgurnuo ispred sudije i ponovo nista.
Za takve stvari sudije refleksno dosudjuju tehnicke. FIBA je vrlo stroga po tom pitanju. bar bila <_< Meni ga je nekako bilo zao, kao zalutali mesarski sin kome leva hemisfera razmislja kako mora da sudi a desna kako ne sme da ljuti domacine. I tako zavrsi smirujuci situaciju ko neki ekonom :isuse:
  • Replies 1,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Feindouno

59

• Milogled Bluff

56

• Кристофер Лумумбо

44

• ivamehiva

37

Frank Pembleton

Cestitke nasima...Naravno svi bi mi vise voleli da smo prosli...Najgore mi je bilo kod tog "prolaza" Tuncerija...Gledao sam u drustvu gde je bio i mladic koji koji godinama trenira kosarku i da ga citiram "samo da ne primimo ciganski neki prolaz..." i jebiga desilo se :( .Sve u svemu jasno nam je pokazano tokom utakmice da ce sudije gurati i to je to....Momci vi ste za nas pobednici....

Tebi je zaista krivo što nije bilo reprize tuče? U kom si ti fazonu?
alergican sam na anonimuse koji me nicim izazvani prozivaju...ali ne treba trositi reci na nekoga ko nema ni imena ni datuma rodjenja...i kome treba legenda od kilometar i po da bi ukapirao jednu prostu recenicu....ajd zdravo....
Ivković: Bili smo boljiSelektor Srbije istakao da su nedostatak sreće i koncentracije koštali Srbiju plasmana u finale Svetskog prvenstva u TurskojSelektor Srbije Dušan Ivković posle poraza u polufinalu Mundobasketa ponovio je da je bilo izuzetno važno dobro odigrati prvo poluvreme. "Turska je inače sve početke utakmica igrala sjajno, u strašnoj formi, ali smo ih mi zaustavili. Učinili smo što smo hteli, dobili sa sedam razlike, ali smo u u drugo poluvreme ušli bez kontrole. Brzo smo se vratili, ali smo tada pod pritiskom popustili sa koncentracijom. Pokušao sam da prekinem slavlje posle osam razlike i naših lakih trojki, ali odbrana nije bila na neophodnom nivou. Sreća nam je okrenula leđa".O poslednjem napadu Turske iskusni stručnjak je rekao: "Očekivali smo da će lopta doći do Turkoglua. To se i desilo, ali mu je ispala i srećno stigla do Tunčerija, a on je pogodio. To nije bio najorganizovaniji napad, bio je to loš trenutak za nas. Bili smo bolji. Ali, potrebno je iskustvo. Sada moramo da uradimo sve da se spremimo za borbu za treće mesto. Želim puno sreće Turskoj i čestitam na finalu".O duelu sa Litvanijom poslednjeg dana takmičenja u Turskoj selektor Srbije je rekao: "Emotivno sam još u ovoj utakmici. Poštujem mnogo Litvaniju, svakako su zaslužili da igraju polufinale. Mnogo ih cenim. Moramo mentalno da se spremimo za borbu. Na meni je da dam sve od sebe da pripremim ekipu".Dušan Ivković je po odlasku iz konferencije dobio veliki aplauz svih novinara u sali za pres-konferencije.
Ne sećam se da sam neku ekipu voleo kao ovu reprezentaciju.
Apsolutno i moj osecaj.Nadam se da ce se odrzati kao ekipa kroz godine. Da nece udariti slava/bucice..., da se nec medjusobno nesto zavaditi... i da ce Duda ostati bar do Olimpijade, a onda da preuzme neko "dostojan" toga.
Mali off:Neki od ovih što večeras kukaju na suđenje su pre par godina navijače Partizana nazivali plačipičkama kada su slično reagovali na sličan sudijski kriterijum koji je Partizan tada imao protiv "velikih" klubova. Licemeri.
Pa ne bas. Rekli smo da je kukanje na sudjenje navijaca Partizana tezak promasaj. Pogotovo pored teskih blamaza poput "sve je jasno Efes mora na F4" (nije pros'o), "sve je jasno, Real mora na F4" (nije pros'o) itsl. Da ne pominjem da ste kukali i kad su vam poklanjali poslednji napad za pobedu.
Duda je udario temelj jake generacije. Najviše me brine, šta ako se on smori i batali ovaj posao.
Nece on odustati. Ostace do kraja, do OI 2012, a posle... nadam se da cu tad imati neki ozbiljan posao, da necu stizati da pratim jer posle Dude vrlo lako opet mozemo upasti u bulu sa nekim anonimusom. Duda nam je podario 4 carobne godine. 2 su prosle, 2 nas jos cekaju. Za to mu hvala :Hail:
alergican sam na anonimuse koji me nicim izazvani prozivaju...ali ne treba trositi reci na nekoga ko nema ni imena ni datuma rodjenja...i kome treba legenda od kilometar i po da bi ukapirao jednu prostu recenicu....ajd zdravo....
Nisi objasnio šta si hteo da kažeš sa onom stolicom viška ispod koša. Ajd' pojasni, zajebi moj nik i datum rođenja.
Pa ne bas. Rekli smo da je kukanje na sudjenje navijaca Partizana tezak promasaj. Pogotovo pored teskih blamaza poput "sve je jasno Efes mora na F4" (nije pros'o), "sve je jasno, Real mora na F4" (nije pros'o) itsl. Da ne pominjem da ste kukali i kad su vam poklanjali poslednji napad za pobedu.
A i sva sreca da je Turska veliki tim docim smo mi vazda bili goli kurac u kosarci. :isuse:

Jbg :( Bio sam ubedjen da necemo primiti kos za 4 sekunde. Sudije angry.gif Na stranu kriterijum dosudjivanja gresaka, ali dozvolili su da bukvalno samaraju nase igrace. Turci su radili sta su hteli, sve im je bilo dozvoljeno.Nadam se da ce momci sutra imati snage i volje za jos jedan tezak mec, druga uzastopna medalja bila bi fantastican uspeh za tim u nastajanju. London je nas. ;)

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...