Jump to content

Osmina finala: Srbija - Hrvatska

Osmina finala: Srbija - Hrvatska  

79 members have voted

1. 1. Ko prolazi dalje

Recommended Posts

• Replies 530
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Кристофер Лумумбо

21

• Venom

23

• Feindouno

50

• kim_philby

35

Sta vam je? Decko je dao sebi malo oduska posle jos jednog bolnog poraza u nizu. Igrace on u Litvaniji, videcete.Inace, Ukic je iznadprosecno inteligentan sportista, iako mozda to ne izgleda tako*.*- ovako je Djurovic juce opisao Tepica.

Edited by J.R. Cash

Jeste, citao sam njegove impresije o NBA, skroz momak na mestu. Kaze da je pizdeo najvise od silnih ruckova sa sponzorima, organizacijama, prijateljima kluba i ostalim pozerima na koje je morao da ide i na kojima ne bi stigao nista da pojede :D

ja i posle dva dana ne mogu da opisem nasu igru sa vise od tri reci(zapravo dve i smiley).... a te tri su: gospode boze :isuse: prva stvar koja upada u oci je Dudini promasaji na tekmi. Hrvati su ceo mec igrali dve akcija. prva je 1 na 1 na Teodosica, druga je 2 na 2 playa(ili beka) i centra, gde i nisu zeleli da igraju 2 na 2, vec su bukvalno forsirali pick ne bi li doslo do preuzimanja, i onda bek igra 1 na 1 sa centrom. i te dve "akcije" igraju ceo mec, i sve vreme im prolaze... tako da ce protiv Spanije morati da smisli nesto pametnije od "svi preuzimaju sve" jer tu alibi odbranu je razbio i 1 Joke, tako da ni Zalizani nece imati problema da nas siluje. sto je jos gore, Spanija ima igrace da razbiju tu odbranu...drugo, ne znam cemu tolika hajka na Tea. ok, onaj pas na 11 sec do kraja je najbolja asistencija na tekmi, ali za Hrvate. i da, u odbrani nije pusio karu, imao je gang bang cele Hrvatske ekipe ukljucujuci i publiku, ali van toga nije pokusavao sam da dobije Hrvate, pokaze kako je bolji od celoga sveta i slicno, vec je cekao svoju sansu i vise/manje korektno odradio napade u kojima je ucestvovao... zasto je bilo sam par takvih napada treba cestitati Tomasu koji je igrao fenomenalnu odbranu. a zasto mi nismo znali da iskoristimo 4 na 4, to je pitanje za nas a ne za sudijski kriterijum...trece, zajebite me price o mladosti i neiskustvu... evo i Hrvata kako placu o neiskustvu... a ako docekamo da budmo iskusni, onda cemo odigrati jedno takmicenje i morati da menjamo ekipu jer ce ova biti prestara... nija ova ekipa nista starija od one iz Agrentine, pa smo se tada sprdali sa kime smo stigli. ako sada ne mozemo, to onda nije stvar neiskustva vec nedostatka kvaliteta.

Jos jedan utisak... Cela utakmica u egalu, a bez ijednog verbalnog sukoba ili koskanja. Na kraju sportsko cestitanje. Citao sam da su na tribinama navijaci (jeste da ih je bilo malo i da nisu bili "pravi navijaci", ali meni ne smeta) bili skoro izmesani i da nije bilo ni najmanje neprijatnosti sto je za svaku pohvalu.

Jos jedan utisak... Cela utakmica u egalu, a bez ijednog verbalnog sukoba ili koskanja. Na kraju sportsko cestitanje. Citao sam da su na tribinama navijaci (jeste da ih je bilo malo i da nisu bili "pravi navijaci", ali meni ne smeta) bili skoro izmesani i da nije bilo ni najmanje neprijatnosti sto je za svaku pohvalu.
svakako. sto neko rece, ovo je sada rat, ali ne politicki, vec oko sporskog nasledja bivse drzave. nesto u cemu cemo svakako moci da uzivamo i u narednim godinama :)
trece, zajebite me price o mladosti i neiskustvu... evo i Hrvata kako placu o neiskustvu... a ako docekamo da budmo iskusni, onda cemo odigrati jedno takmicenje i morati da menjamo ekipu jer ce ova biti prestara... nija ova ekipa nista starija od one iz Agrentine, pa smo se tada sprdali sa kime smo stigli. ako sada ne mozemo, to onda nije stvar neiskustva vec nedostatka kvaliteta.
Zasto vecito poredjenje sa tom generacijom? Ovi momci nisu toliko dobri, niko nije toliko dobar. Kosarka je mnogo napredovala, a i mi zivimo u mnogo manjoj zemlji. Manite te gluposti vise, ovo su najbolji igraci koje imamo i sasvim su dobri. Evo kratko poredjenje sa ovom spanskom generacijom - pokazali su talenat 2002. Prvu medalju su osvojili 2003. tek od 2006. oni uzimaju medalje redovno. Dakle, ovi momci jesu jos uvek mladi, vecina tek treba da se dokaze u jakim klubovima, zenit generacije treba da bude posle ovog olimpijskog ciklusa. Nisu oni krivi sto je cela jedna generacija pre njih izdudlala, pa se sa njima krenulo u gradjenje tima.
Zasto vecito poredjenje sa tom generacijom? Ovi momci nisu toliko dobri, niko nije toliko dobar. Kosarka je mnogo napredovala, a i mi zivimo u mnogo manjoj zemlji. Manite te gluposti vise, ovo su najbolji igraci koje imamo i sasvim su dobri.
slazem se ja s tobom, to jesu sasvim dobri igraci, i nisu dobri kao generacija od pre 20 godina. ali u ovome slaganju ja ne vidim da se nesto prica o iskustvu :P price o iskustvu su alibi za neuspehe... 1/4finale nije neuspeh(ne mislim ni da je senzacionalni uspeh... polufinale bi vec bio lep uspeh...), ali da smo ispali od Hrvata to bi bio neuspeh(ne zato sto su Hrvati, vec zato sto je 1/8finala neuspeh) i eventualni poraz ne bi bio nikakva posledica neiskustva, vec lose igre koju smo prikazali... glavni igraci ove ekipe(Teo, Krle, Novica) igraju EL ili NBA poslednje tri godine. i to igraju, ne masu peskirom. ostali isto tako poslednje tri godine igraju ili EL ili neko drugo takmicenje(s izuzetkom Bjelice i Keselja. ali kod prvog je mnogo veci problem kurcobolja nego neiskustvo) sa vecom ili manjom minutazom tako da ne moze da se prica o neiskustvu... istina je i da ce mnogi od njih imati sansu da jos napreduju(Teo da izbaci bubice i prilagodi se igri kada neko igra flaster na njemu, Tepicu neko da nadje muda, Bjelica da dobije analgetike protiv kurcobolje, Keselj da popravi igru unutra...), istina je i da cemo uz malo srece biti mnogo bolji u narednih par godina, ali sve to ne znaci da danas mozemo da placemo o neiskustvu...

Kad uvlacis tu generaciju u poredjenje iskustava, moras da imas u vidu i ko su oni bili u tom trenutku u svetskoj kosarci.To nisu bile buduce zvezde, vec najbolji evropski kosarkasi. Sacekajmo malo, osim Teodosica svi igraci su imali ili slabe sezone u dobrim klubovima, ili dobre sezone u losim klubovima. Nije ni cudo onda sto Rasic igra najstabilnije. Neiskustvo nije alibi za ocajnu igru protiv Hrvata, ali jeste za minute praznog hoda koji nam se desavaju iz meca u mec, a zbog kojih nismo odvalili ni Argentinu i Australiju, iako smo objektivno dosta bolji od njih. to moze da ide i na dusu trenera, ali uglavnom su pocetnicke greske igraca te koje su uticale na to. Protiv Hrvata je losa priprema za mec u pitanju, nista drugo. Desava se.

slazem se ja s tobom, to jesu sasvim dobri igraci, i nisu dobri kao generacija od pre 20 godina. ali u ovome slaganju ja ne vidim da se nesto prica o iskustvu :P price o iskustvu su alibi za neuspehe... 1/4finale nije neuspeh(ne mislim ni da je senzacionalni uspeh... polufinale bi vec bio lep uspeh...), ali da smo ispali od Hrvata to bi bio neuspeh(ne zato sto su Hrvati, vec zato sto je 1/8finala neuspeh) i eventualni poraz ne bi bio nikakva posledica neiskustva, vec lose igre koju smo prikazali... glavni igraci ove ekipe(Teo, Krle, Novica) igraju EL ili NBA poslednje tri godine. i to igraju, ne masu peskirom. ostali isto tako poslednje tri godine igraju ili EL ili neko drugo takmicenje(s izuzetkom Bjelice i Keselja. ali kod prvog je mnogo veci problem kurcobolja nego neiskustvo) sa vecom ili manjom minutazom tako da ne moze da se prica o neiskustvu... istina je i da ce mnogi od njih imati sansu da jos napreduju(Teo da izbaci bubice i prilagodi se igri kada neko igra flaster na njemu, Tepicu neko da nadje muda, Bjelica da dobije analgetike protiv kurcobolje, Keselj da popravi igru unutra...), istina je i da cemo uz malo srece biti mnogo bolji u narednih par godina, ali sve to ne znaci da danas mozemo da placemo o neiskustvu...
jbt, odakle ovakav zaključak/impresija? šta kurcobolja? nije "trčao"? nije se zalagao u odbrani? svejedno mu je da li pogađa ili promašuje?imam i ja jedno pitanje za košarkaški pismenije forumaše:kojom logikom je Popović ispred Ukića, Kusa, pa i Planinića koji može da odigra keca?Hrvate sam pre nas gledao 2 utakmice, ne čitave, i primetio da im je on prva opcija.kad god sam ga gledao, i ranije, nisam ništa video sem trojki koje ume da natrpa u seriji, ali i da se ispromašuje.ne deluje mi da razigrava dovoljno ekipu, ni prodori mu nisu nešto previše koristi doneli (šta više ume da se zabije pa da u letu smišlja da l' može išta da uradi), odbrambeno je tek neadekvatan odgovor za iole visokog i solidnog pleja... možda igra 2-na-2 nešto bolje al ja to stvarno ne primećujem kao prednostu u odnosu na ostale iz reprezentacije. držao bih ga kao opciju za promenu ritma, stizanje neke veće razlike, šta znam...
  • Create New...