Jump to content
IGNORED

Da li ste leteli avionom i kako vam je bilo?


nesha taxista

Recommended Posts

Vidim da se ovde razvila ozbiljna rasprava dok sam bio na sluzbenom putu, sta vise nivo je veoma visok sto me izuzetno raduje, jer pravih poznavalaca avijacije medju nama je strasno malo. Kao sto sam obecao, evo utisaka sa leta ATR-om do Nemacke i nazad..Let i tamo i nazad izuzetno miran, prijatan, smooth enough...Turbulencije gotovo i da nije bilo. Poletanje oba puta na vreme, cak smo u povratku imali vetar u ledja pa je sam let trajao krace, sto je za ATR bitno, cisto zbog stiskavca u samoj kabini :D BtW, ono sto Yoyogi kaze za Qantas-ovu rutu SYD-LAX je apsolutno tacno. Konkurencija im je United cija je C/cl sve samo ne business (od prilike kao u JAT-ovom B733 koji se koristi na medium-haul rutama), dok QF ima flat beds u First class i neuporedivo bolju Business class. Samo na toj razlici u kvalitetu QF puni prvu i biznis, a kada to imas puno, ekonomija ti dodje samo kao bonus B) P.S. Naravno, za United-ovu business class-u sam malo karikirao, nije bas tako socijalno, da ne shvate ljudi bukvalno, ali ne moze ni prineti QF-ovoj ponudi za business travelers.

Link to comment
  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    42

  • jms_uk

    30

  • nesha taxista

    21

  • ObiW

    12

Veliki avion, 400 sedista.A unutra, kao u napustenom kaubojskom gradu - vetar zavija i kotrlja se tumbleweed.sars0.JPGBio je to 3. april 2003. SARS je bio u punom jeku a iracka vojska je jos pruzala otpor invaziji.Malo poznati virus i moc glupaka (CNN kao vodeci) maltene su doveli do propasti Cathay Pacific i Singapore Airlines.Desetine hiljada radnika u vazduhoplovstvu i turizmu u regionu je bilo na prinudnim odmorima, samo najmanji su morali da zatarabe skroz.sars2.JPGsars1.JPG

Link to comment
Veliki avion, 400 sedista.A unutra, kao u napustenom kaubojskom gradu - vetar zavija i kotrlja se tumbleweed.
Kakav vetar, pa nije valjda propuštao?! Došlo bi onda do dekompresije.
Link to comment
Kakav vetar, pa nije valjda propuštao?! Došlo bi onda do dekompresije.
:lol:mislim da je bilo vise kao figure of speech ?interesantno je leteti kad je popunjenost mala. drugacije 'performanse' aviona :) ja [jos] nisam imao zadovoljstvo, ali kazu da je poletanje B757, pogotovo kad je prazniiji, kao neki vojni mlaznjak.
Link to comment

Nesto iz prve klase, British Airways, BA09 & BA10. BA10 je SYD-BKK-LHR. Ima i vaza sa svezim prirodnim cvecem. Stocic za jelo je veci nego u kaficima na zemlji a sampanjac je Moet Chandon. Posle klope, dodje korpa sa vocem. Jedanput u toku leta, kapetan licno dodje, poprica sa svakim putnikom i posluzi (licno) kafu ili dospe sampanjac. Dobije se cak i BA pidzama, ima sobica za presvlacenje. fst1.JPGfst2.JPG

Edited by Yoyogi
Link to comment

Yoyogi, aparat ti se pozlatio za ove fotke, stvarno su super! :) Kada vidim ovaj monitor sa Australijom odmah me neka nostalgija uhvati, nisam bio tri godine i kriza pocela da hvata..Ove godine sam leteo u business class sa Emirates, neopisivo iskustvo, sve je kao sto si ti opisao sa BA, samo sto kapetan nije dolazio :D Leteo sam FRA-DXB i DXB-IST, sluze klopu cetiri sata bez prestanka, a sta sve nude, pa za to moze da se otvori novi topic :D

Link to comment

Ne znam da li je neko pomenuo ovde, ali definitivno se zna ko ce ucestvovati u trci za raspalu Alitaliju..Lufthansa, Air France-KLM i Air One su se prijavili kao zainteresovani. Ono sto se zna, je to da Lufthansa ako pobedi planira da smanji flotu za 50 aviona i otpusti 5000 radnika, grupacija AF-KL planira ozivljavanje FCO(Rim) kao bitnog Hub-a, dok je ponuda Air One najbliza zahtevima sindikata, sto naravno ne mora nista da znaci..JetBlue ce biti prvi US carrier koji uvodi free in-flight email na svojim letovima..

Link to comment
JetBlue ce biti prvi US carrier koji uvodi free in-flight email na svojim letovima..
Sta sve konkurencija moze da postigne za dobrobit "travelling public".Neke firme su to imale odavno, za pare.
Link to comment

Znam da jesu, ali ovo ce biti za џ, pa je cisto zato vredno pomena :) Inace, JAT objavio pocetak promo akcije za naredni period (14dec-14jan), za sve letove ka CG (TIV i TGD), povratna karta sa sve taksama krece vec od 106 eura.

Link to comment

Nagoya, Chubu (CentrAir) airport.Unutra, osim klinicke cistoce ima i "human touch". Kao neko selo u Francuskoj.Bez zezanja, ima deo unutar aerodromske zgrade koji stvarno izgleda ovako:chubu2.JPGOdozgo gledano, nasuta zemlja, izgradjen za World Expo 2005.chubu.JPG

Edited by Yoyogi
Link to comment

Slicno tom "selu" ima i Istanbulski aerodrom Ataturk...poceli su malo da rade na toplini kada su u pitanju terminali, sto i nije tako lose.Recimo, za mene najtopliju atmosferu ima Changi, zaista je fantastican!

Link to comment
Recimo, za mene najtopliju atmosferu ima Changi, zaista je fantastican!
Pocev od prvog utiska, prtljaga...Changi i Chek Lap Kok (Hong Kong) su dva najefikasnija aerodroma na planeti.Tu te torba vec ceka na konvejeru...i prirodno cvece.changi2.jpgDanas ovo ima svugde ali je besplatan Wi-Fi pre 3 godine bio jedino u Hong Kongu.clk1.jpg
Link to comment

koja kicerica ova nagoja, najgora :lol:evo ja letela ba-om jfk-lhr. treba neko da im javi da ne dele u krcatom avionu punom americkih hokejasa salatu sa nekoliko vrsta pasulja i leblebijama. ocekivala sam biohazard ekipu na izlasku iz aviona :D avion: 747-400. svaki put mi se cini sve manji :D sta raditi na lhr kad imas nekoliko sati? :D

Link to comment
sta raditi na lhr kad imas nekoliko sati? :D
da izlazis, rekao bih da probas da stignes do prevoza :lol:ovako, ne znam - na kom si terminalu?u stvari nebitno ako ne izlazis napolje - ili klopa, ili shopping ili dremka :)
Link to comment
koja kicerica ova nagoja, najgora
Ma cuti, moze i gore da bude. Pazi ovo, odmah iza ugla, isto "selo" u aerodromskoj zgradi:chubu4.jpgTrebali su da ga ostave ovako, malo bambusa i Bog da ih vidi:chubu3.jpg
sta raditi na lhr kad imas nekoliko sati? :D
Mozda malo kicerice, da se obidje? I da se ne ide u "duty free" gde su cene duplo od onoga na ulici u Londonu?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...