Jump to content
IGNORED

Da li ste leteli avionom i kako vam je bilo?


nesha taxista

Recommended Posts

  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    42

  • jms_uk

    30

  • nesha taxista

    21

  • ObiW

    12

Ti ne mozes ni da se slozis sa necim a da prvo ne ospes uvredu.Prijateljuuu, prijateljuuu.......
Od silnog pevanja nisi primetio da nit sam se slozhio da su bankrot, nit da su najgori. Al' je bitno da si se uvredio shto sam konstatovao chinjenichno stanje.
Link to comment

Ovo nisu slike iz Biman Bangladesh, Aeroflot, Pulkovo, Siberian Airlines.Premijerne americke kompanije, i to prva, hej, PRVA, klasa.American Airlines, SFO-BOS:Krshchina (767) se bukvalno raspadala. Prva klasa, ovo dole je deo sedista koji je otpao i tandrkao. Nogom sam ga udarao za ovu sliku.first2.JPGUnited Airlines, ORD-PHX, isto prva klasa. Dzabe kozna sedista kad....first1.jpg

Link to comment

He, he... sad sam procitao ono "Kako je leteti u ATR-u?" .. kao, stvarno ne znam - letim samo na 767 i tako to...Kao da pitas: Ne stvarno, kako je to jebati gadnu ribu posto ja samo supermodele cepam?Evo, ja sam bio sa tom grdobom jedno 10ak puta. Najbolje ce to opisati kratka anegdota pri prilasku ATR-u koji je na kraju piste stajao maltene iza tockova Virginovog cuda. Dva Kanadjanina se usrali kada su ga videli. Kad smo poleteli, on pita stjuardesu jel normalna bas tolika buka. Ova mu kaze: Zabrini se tek ako buka prestane. Prijatan let!

Link to comment
Ovo nisu slike iz Biman Bangladesh, Aeroflot, Pulkovo, Siberian Airlines.Premijerne americke kompanije, i to prva, hej, PRVA, klasa.American Airlines, SFO-BOS:Krshchina (767) se bukvalno raspadala. Prva klasa, ovo dole je deo sedista koji je otpao i tandrkao. Nogom sam ga udarao za ovu sliku.
Kakva je tek ekonomska klasa :ph34r:
Link to comment
Ovo nisu slike iz Biman Bangladesh, Aeroflot, Pulkovo, Siberian Airlines.Premijerne americke kompanije, i to prva, hej, PRVA, klasa.American Airlines, SFO-BOS:Krshchina (767) se bukvalno raspadala. Prva klasa, ovo dole je deo sedista koji je otpao i tandrkao. Nogom sam ga udarao za ovu sliku.first2.JPGUnited Airlines, ORD-PHX, isto prva klasa. Dzabe kozna sedista kad....first1.jpg
šta reći, bruka! JAT je bolji!
Link to comment
Kakva je tek ekonomska klasa :ph34r:
Ne znam, nisam bio u economy osim u...SouthWest, a low cost carrier, moze da razbije "Premier" airlines.Iz Tokija idem stalno u Bangkok, privatno, sam placam, i znas sta je bottom of the list, najjevtinije ? Bangladesh, Air India, Air Lanka...jos jeftiniji su United ili North West.Niko nece da leti sa njima. Cak i jadni Thai Airways je duplo skuplji nego the bottom of the barrel. I ne fali im putnika.
Link to comment
Hmmm, odavno si ti nama sumnjiv!
To je vrlo sumnjivo. Ima jedno dete a ima li i drugo na putu? Na kom putu? Ko ga je i sa kojim ciljem poslao? Na koji put?Cela prica je - razyebana i bankrotirana americka avijacija, sramota civilizovanog sveta.Svako drugi osim Amera moze da napravi pare od airlines, a oni - ne mogu. A jos se bend backwards da proizvedu mashine.Koje svako drugi koristi da napravi pare. Edited by Yoyogi
Link to comment
šta reći, bruka! JAT je bolji!
nisam imao licnog iskustva, ali kazu da ima velike razlike kod americkih legacy carriers-a izmedju domestic F i international F. da je ova prva slicnija C klasi kod npr. evropskih kompanija.sto se tice JAT-a, pocetkom ovog meseca sam leteo s njima LHR-BEG-LHR, i na odlasku je bio YU-ANF. izgleda mi da je avion u nekoj charter konfiguraciji, posto im je legroom ocajno mali [u obe klase] i nema ovaj bulkhead izmedju C i Y, samo zavese. u povratku je bio YU-AND i bilo je malo bolje. [na oba leta sam sedeo u prvom redu ekonomske klase]
Link to comment
He, he... sad sam procitao ono "Kako je leteti u ATR-u?" .. kao, stvarno ne znam - letim samo na 767 i tako to...Kao da pitas: Ne stvarno, kako je to jebati gadnu ribu posto ja samo supermodele cepam?Evo, ja sam bio sa tom grdobom jedno 10ak puta. Najbolje ce to opisati kratka anegdota pri prilasku ATR-u koji je na kraju piste stajao maltene iza tockova Virginovog cuda. Dva Kanadjanina se usrali kada su ga videli. Kad smo poleteli, on pita stjuardesu jel normalna bas tolika buka. Ova mu kaze: Zabrini se tek ako buka prestane. Prijatan let!
Sutra letim ATR-om za Nemacku, pa cu vam ispricati kako je bilo, mada mi ovo nece biti prvo iskustvo sa tim avionom, leteo sam vec 10-ak puta :D To je najnoviji avion u JAT-ovoj floti, a sam kokpit mu je savremeniji od B737-300 koji takodje leti u floti srBskoga avio prevoznika :P Jeste malo bucan, leti nisko pa trucka, ali to ti je kao voznja po ovim nasim ulicama B) Ove godine sam leteo istim na liniji BEG-IST i mogu reci da je let bio izuzetno miran, bez najmanje turbulencije. Ne znam da li ste znali, ali kada je JAT kupio te avione, oni su dosli iz Australije! Put je izgledao kao kada zaba skace sa lokvanja na lokvanj :D Sto puta su sletali
Link to comment
Cela prica je - razyebana i bankrotirana americka avijacija, sramota civilizovanog sveta.
Bez veze prichash. AirTran ima flotu punu B717, koji po defaultu ne mogu da budu stariji od 9 godina.United je u Chapter 11 pa je takav kakav jeste, ali recimo Continental nije i nema razjebana sedishta. Od najvecih carrier-a imaju najmladju flotu, i prvi su, medju Amerikancima, naruchili Dreamlinere. Ali slabo lete na Daleki istok, pa ih ne znash.
Svako drugi osim Amera moze da napravi pare od airlines, a oni - ne mogu. A jos se bend backwards da proizvedu mashine.
Masa regionalnih carrier-a kao shto su Frontier, Southwest ili Airtran nemaju problem sa likvidnoscu, kao ni Continental i American Airlines od nacionalnih.Pogledaj narudzbine Boingovog Dreamlinera, uporedi sa Airbusom A380 i jasno je ko ima bolju viziju buducnosti avijacije, i ko pravi bolje avione.
Link to comment
Bez veze prichash. AirTran ima flotu punu B717, koji po defaultu ne mogu da budu stariji od 9 godina.United je u Chapter 11 pa je takav kakav jeste, ali recimo Continental nije i nema razjebana sedishta. Od najvecih carrier-a imaju najmladju flotu, i prvi su, medju Amerikancima, naruchili Dreamlinere. Ali slabo lete na Daleki istok, pa ih ne znash.
Ne lupetaj. Pogledaj avione. Koji je ovo aerodrom? Narita! U jednom sam trenutku izbrojao 26 UA+NW+AA aviona.Samo ovde ih ima 10 NW + UA.Continental leti na svaki sat is Osake, Nagoje i Tokija na Guam i Saipan.uanrt.jpg
Masa regionalnih carrier-a kao shto su Frontier, Southwest ili Airtran nemaju problem sa likvidnoscu, kao ni Continental i American Airlines od nacionalnih.
Nije tacno za AA. Oni su zapretili da ce i oni u bankrotstvo i zaposleni su pristali na sve samo da se to ne desi.A za SouthWest i Air trange frange, to samo naglasava kakve su sljivare veliki prevoznici kad ih low cost firme (koje dobijaju malo ili ni malo poslovnih putnika) razbijaju u paramparcad.
Pogledaj narudzbine Boingovog Dreamlinera, uporedi sa Airbusom A380 i jasno je ko ima bolju viziju buducnosti avijacije, i ko pravi bolje avione.
Pa naravno da ce da prave. Za one koji znaju kako se vodi avio biznis i customer service. Edited by Yoyogi
Link to comment
Ne znam da li ste znali, ali kada je JAT kupio te avione, oni su dosli iz Australije! Put je izgledao kao kada zaba skace sa lokvanja na lokvanj :D Sto puta su sletali
3 aviona ATR-72 (YU-ALN, ALO, ALP) su dosla glanc nova iz Francuske 1990. i 1991. jos sam bio u zemlji kad se to desilo. Cak mislim da su kupljeni u vlasnistvo.Malo je verovatno ali ako su dosli preko firme Ansett Leasing bazirane u Australiji ali to ne znaci da su masine bile stacionirane u samoj Australiji.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...