Jump to content
IGNORED

Da li ste leteli avionom i kako vam je bilo?


nesha taxista

Recommended Posts

kakve prednosti ima zlatni kvantasov putnik u odnosu na obicne smrtnike?kod lufthanzinog frikvent trevelera imas pravo na vecu kolicinu prtljaga (30 umesto 20 kg), cekiras se uvek na biznis klasi (znaci-nema cekanja i nerviranja) i meni najvazniji business lounge. plus jos neke sitnice tipa uvecanje milja za neki koeficijent itd...
Isto, s tim sto meni najvishe treba/odgovara business lounge. Imaju net-access, a nekako mi se svaki drugi put desi da cekam avion ili jer kasni ili jer sam ja doshao ranije... Krenulo me dobro, imao sam utisak da cu i platinum da stignem al' za to stvarno treba covek da spava u avionu a ja taj nisam. Volim malo al' ne volim da preterujem.
Link to comment
  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    42

  • jms_uk

    30

  • nesha taxista

    21

  • ObiW

    12

Imam vec 4 godine zlatni FF status jednog od najvecih americkih avio prevoznika, koji se dobija kad prebacish 50 hiljada milja godishnje. Ne daju nam business lounge access, ali mi i ne treba jer zhivim u gradu koji je njihov hub, pa vrlo retko presedam kada letim unutar Amerike. Ono shto nam daju je prioritet pri ukrcavanju, free biz class upgrade (shto chesto dobijam ako letim avionom koji ima vishe od 2 reda u biz klasi), koeficijent miljazhe koji se mnozhi sa 2 i, shto je meni najvazhnije, priority baggage handling. Ovo poslednje mi je dosta pomoglo da mi se prtljag ne zagubi prilikom poslednjeg dolaska u Bg. Tupava sluzhbenica avio kompanije najdrazhih boja na mojoj polaznoj stanici u USA je inisistirala na tome da oni nemaju sporazum sa Jat-om o transferu prtljaga, te da moram da to regulishem pri transferu u Evropi. To "regulisanje" se svelo na moj vapaj zapanjenoj sluzhebenici koja je izdavala JAT-ove boarding karte za Beograd da obrati pazhnju da moj prtljag iz Amerike, po trenutnoj situaciji, ne ulazi u avion za Beograd sa mnom, a do polaska ima samo 30 minuta. "A, pa vi imate gold FF status? Sad cemo to da sredimo". Okrenu ona par brojeva i reche mi da ne brinem. Gde da ne brinem kad ima pola sata do polaska, a vidi koliki je aerodrom? I stvarno, u Beogradu je moj kofer izashao treci po redu na traci.

Link to comment

Moja omiljena tema :) Radim u avio industriji, skolovao se za istu (nisam pilot, niti cabin crew, da ne bude zabune), putujem stalno. Letenje avionom je za mene najlepsi dozivljaj i osecaj na svetu, nista se ne moze meriti sa tim wink.gif Od kompanija leteo Jatom, Emirates, Olympic-om, Air France-om, Qatar Airways-om, Ansett-om (RIP), Qantas-om, VriginBlue-om, Lufthansom. Ubedljivo najbolji dozivljaj je bio let FRA-DXB i DXB-IST sa Emirates posto sam bio u Business klasi :) Nezaboravno iskustvo! Imao sam razna iskustva, cak je jedan nesreca bila rekonstruisana na NG channel-u u kojoj je i nas avion bio umesan (indirektno, ne direktno), doslo je do dekompresije u kabini, vecina instrumenata je otkazala, poceo je slobodan pad, ali je kao na filmu kapetan uspeo da povrati komande i do LA smo leteli malo iznad drveca, kako bi smo disali normalno. Sletanje na Changi (Singapur) i Bangkok moze biti truckavo, ceste su turbulencije, ali nista strasno, dok je sletanje u SYD nesto prelepo, zbog luke i pogleda koji puca. Omiljeni aerodromi su mi Changi, Tullamarine (Melburn), Sydney, kao i DXB (Dubai). Od tipova masine, leteo na B777 (razne verzije), A340, B747, A330, ATR 72, DC 9, DC 10, A319, A320, B737-800NG, B737-500,B737-300, B737-200, B727, B767..mozda sam neki zaboravio..Toliko od mene za sada, mogu o ovoj temi da pisem do sutra, ali da vas ne gusim previse wink.gif

Link to comment
Od tipova masine, leteo na B777 (razne verzije), A340, B747, A330, ATR 72, DC 9, DC 10, A319, A320, B737-800NG, B737-500,B737-300, B737-200, B727, B767..mozda sam neki zaboravio..
Koji ti je omiljeni avion? Meni je 777 keva. I da, zashto se ljudi pale na 727?
Link to comment
Od kompanija leteo Jatom, Emirates, Olympic-om, Air France-om, Qatar Airways-om, Ansett-om (RIP), Qantas-om, VriginBlue-om, Lufthansom. Od tipova masine, leteo na B777 (razne verzije), A340, B747, A330, ATR 72, DC 9, DC 10, A319, A320, B737-800NG, B737-500,B737-300, B737-200, B727, B767..mozda sam neki zaboravio..
od nekoga ko nije u industriji :) :sas, lufthansa, south african airways, south african express airways, jat, varig, ryanair, austrian, lauda, eurowings, lufthansa cityline, iberia, british airways, buzz, ba citiexpress, balkan, croatia airlines, bmi, snowflake, maersk air, easyjet, scandinavian commuter-sas, swiss international airlines, swiss european airlines, crossair, klm, klm cityhopper.iairbus 300, 319, 320, 321boeing 727-200Adv, 737-200, 300, 400, 500, 600, 700, 900747-400767-200, 300canadair regional jet CRJ-100atr 72dash 8-300, 8-400dc9-30BAe-146-300BAe Avro RJ-100, RJ-85md-11md-81, 82, 83, 87, 90antonov 24saab 2000fokker 100
Link to comment
od nekoga ko nije u industriji :) :sas, lufthansa, south african airways, south african express airways, jat, varig, ryanair, austrian, lauda, eurowings, lufthansa cityline, iberia, british airways, buzz, ba citiexpress, balkan, croatia airlines, bmi, snowflake, maersk air, easyjet, scandinavian commuter-sas, swiss international airlines, swiss european airlines, crossair, klm, klm cityhopper.iairbus 300, 319, 320, 321boeing 727-200Adv, 737-200, 300, 400, 500, 600, 700, 900747-400767-200, 300canadair regional jet CRJ-100atr 72dash 8-300, 8-400dc9-30BAe-146-300BAe Avro RJ-100, RJ-85md-11md-81, 82, 83, 87, 90antonov 24saab 2000fokker 100
Tebe još samo nisu sa litice zafrljačili pa da lista bude potpuna.
Link to comment
Koji ti je omiljeni avion? Meni je 777 keva. I da, zashto se ljudi pale na 727?
Definitivno 777, vrh brate :D Za jms_uk:Svaka cast za sve nabrojane avio kompanije i tipove a/c wink.gif Koja kompanija je ostavila najbolji utisak na tebe?Onaj ko zivi van ovog kazamata zvani Srbija ima mnogo vece sanse da puno leti i obidje svet. Ja licno ne mogu da se pozalim, cesto putujem, video sve kontinente sem LA, ali velika vecina ljudi ni pasos nema niti ga je ikada vadila sto je velika tragedija ove zemlje..Koliko vidim osim SAA i Variga, sve ostale kompanije su iz Evrope, jel su uglavnom poslovna ili privatna putovanja? To pitam iz razloga, ako su poslovna mozes da izneses neke utiske o business klasama u pomenutim kompanijama B)
Link to comment
Definitivno 777, vrh brate :D
Najbolje je kad je avion nov. Ista masina, samo sta je unutra?Moze da bude ovako bedno. 6 od 19 aviona 777 ovog tipa koje TG imaju su kao ovaj:777-1.jpg :A moze da bude i brand-new, high spec, The Emirates:777-2.jpgEdit: smanjene slike ... please, treća i četvrta rečenica. Edited by nesha taxista
Link to comment

Sto se tice triple 7, ja sam leteo X puta sa Emirates, tako da mi je ova slika izuzetno poznata i znam o cemu pricas :D Apsolutno se slazem da isti tip aviona u razlicitim kompanijama moze da stvori totalno suprotan osecaj, kao sto si prikazao na slikama wink.gif

Link to comment
Sto se tice triple 7, ja sam leteo X puta sa Emirates, tako da mi je ova slika izuzetno poznata i znam o cemu pricas :D Apsolutno se slazem da isti tip aviona u razlicitim kompanijama moze da stvori totalno suprotan osecaj, kao sto si prikazao na slikama wink.gif
Moj kolega je dosao pretprosle nedelje sa 777 AA i sta - nije bilo svetla, nije bilo ekrana. Nije se pokvarilo u letu nego su znali da to ne radi i opet su pustili mashinu u promet.Sa dvoje male dece, 14 sati JFK-NRT pustao im filmove na laptopu dok se baterija nije istrosila. Onda, nema gde da se baterija napuni.Sorry.What crap any American airline is. Small wonder they are all bankrupt, flying scrap metal.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...