Jump to content
IGNORED

Da li ste leteli avionom i kako vam je bilo?


nesha taxista

Recommended Posts

koji nisu losi avioni [leteo na par komada] osim onih koje ima SAS [stradali tockovi na nekoliko u poslednjih par meseci]
:lol: a ja jos poslednjih meseci letala bas SAS-ovim Bombardier-imaLUxair kaze da su njihovi dobriBez obzira svi su bucni, ali posto letis samo sat-dva i nije tako strasnoSa tim u vezi - leteli u Indiiju pre mesec dana novim Airbus-om A340-600 Za razliku od Boing-a i starijih Airbusova ovaj ganz novi bio je toliko tih da sam se zapanjila.Nema glavobolje i manje si umoran kad izadjes.U poredjenju sa novim Airbus-ovim stari avioni su kao veshmasine.
Link to comment
  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    42

  • jms_uk

    30

  • nesha taxista

    21

  • ObiW

    12

Nisam nikad leteo, i što dulje se to odugovlači, kontam da mi se sve više skuplja maler, te da šanse da završim u nekom okeanu rastu. :(
ma jok.evo moj tata ima 60 godina, nikad nije leteo, pa je ok sa idejom.
Link to comment
Kad sam leteo iz Varsave do Ciriha prebacili me prvi put u zivotu u Business Class zbog overbookinga.
moja bas gitara je iz milana letela u biznis klasi. ja nikad :( da li je isplativo aviokompanijama uopste da drze ta sedista, u 90% letova su skroz prazna? ili ja letim na sirotinjskim linijama...
Link to comment
moja bas gitara je iz milana letela u biznis klasi. ja nikad :( da li je isplativo aviokompanijama uopste da drze ta sedista, u 90% letova su skroz prazna? ili ja letim na sirotinjskim linijama...
u 10-ak letova Virging Premium Economy/kao biznis klasa u ostali popunjenost je bila skoro 100%i za letove preko 5 sati se isplati
Link to comment
moja bas gitara je iz milana letela u biznis klasi. ja nikad :( da li je isplativo aviokompanijama uopste da drze ta sedista, u 90% letova su skroz prazna? ili ja letim na sirotinjskim linijama...
Kako da se ne isplati, pa tu im je glavni prihod. Pravilnici po firmama kazu da se za let od preko 10 sati placa biz klasa. Qantasov avion ima 65 biz sedista na liniji za Los Angeles, svako po 7000$. Onih 300 putnika u economy svi zajedno placaju toliko.U Evropi je biz class na kratkim letovima uglavnom garancija da je srednje sediste uvek prazno. U Azija Pacifiku, biz class je veliko sediste koje se spusta u skoro bed.U manjim avionima je isto veliko sediste samo se ne spusta bas toliko.SkyBed to zovu:skybed.jpgEdit: umesto attachmenta postavljena slika na link Edited by nesha taxista
Link to comment
moram da se pohvalim:ove godine sam postao lufthanzin frikvent trevelerimam samo sa lufthanzom oko 40000 preletenih milja u 2007strah nemam, iako je prethodnih godina bilo neprijatnosti - turbulencije u jatu na relaciji tunis-beograd, kvar u iberiji (primecen pre poletanja iz madrida, na srecu), nemogucnost masine united airlines-a da se prikljuci na onaj prst u filadelfiji itd...u sredu letim za saudijsku arabiju.
Ja sam, pre par godina, za manje od godinu danas stigao od 0 do zlatnog frikvent trevelera sa Kvantasom... Radilo se. Nisam imao nekih loshih iskustava ni na kracim ni na duzim relacijama - jedino sto sam kao - oshacovao - je da vece i gadnije propadanje moze da se dozivi po super lepom (& suncanom) vremenu nego po nekoj kishi i slicno. A video sam (i leteo) i po jednom i po drugom (a i izmedju)... Plus onim smeshnim (naci cu sliku, imam negde) regionalcima koji imaju ukupno 10-12 mesta, kopilot 'cepa' karte i to...
Link to comment
Jbt. otvorio sam topik i ladno glasao da nisam leteo avionom jer nije bilo prilike, misleći da postavljač polla misli na pilotiranje avionom. I još, kad sam video rezultate, pomislih "gle koliko pilota na ovom forumu". :lol: Leteo, možda dvadesetak puta. U staroj Jugi na standardne destinacije Ćilipi i Tivat, ali ne bih znao koji su to bili avioni jerbo me to tada nije interesovalo (pretpostavljam DC-9). U poslednjih nekoliko godina, uglavnom B 727 i B737, što Jatovi, što raznorazni čarteri.Nisam leteo ATRom. Na šta li to liči?
JAT-ovim sam leteo jednom iz Ljubljane jednom za Zadar. Uzas kako je bucno i stesnjeno. Najave preko razglasa se ne cuju a i glas je kao singl ploca na 33 obrtaja.
Link to comment
Ja sam, pre par godina, za manje od godinu danas stigao od 0 do zlatnog frikvent trevelera sa Kvantasom... Radilo se. Nisam imao nekih loshih iskustava ni na kracim ni na duzim relacijama - jedino sto sam kao - oshacovao - je da vece i gadnije propadanje moze da se dozivi po super lepom (& suncanom) vremenu nego po nekoj kishi i slicno. A video sam (i leteo) i po jednom i po drugom (a i izmedju)... Plus onim smeshnim (naci cu sliku, imam negde) regionalcima koji imaju ukupno 10-12 mesta, kopilot 'cepa' karte i to...
kakve prednosti ima zlatni kvantasov putnik u odnosu na obicne smrtnike?kod lufthanzinog frikvent trevelera imas pravo na vecu kolicinu prtljaga (30 umesto 20 kg), cekiras se uvek na biznis klasi (znaci-nema cekanja i nerviranja) i meni najvazniji business lounge. plus jos neke sitnice tipa uvecanje milja za neki koeficijent itd...
Link to comment

Lagana frka bila samo jednom u nekom propelercu ruske proizvodnje. Nisam prepoznao koji je (građom liči na ATR-42), ali delovao je kao da je leteo u isto vreme kada i Gagarin. Uglavnom, i sam sam se osećao kao Gagarin - prostora je bilo kao u nekoj mini podmornici, stalno sam udarao glavom u nešto, mirisalo je na štand sa ribom, a sam avion se toliko tresao i ona krila plesala, da sam bio spreman da hvatam motor rukama ukoliko se otkači sa onog krila. Najave pilota na razglasu su se čule koliko i bubašvabin prdež - nimalo.Još jedan avion u kojem bi mi možda bila frka da letim je Antonov AN-22; nikad većeg prostora za prtljag i nikad manjeg prostora u kabini. Frka zbog toga što mi nije jasno kako su tim čudom transportovali tešku mašineriju, kad se patos bukvalno ugiba i prilikom obične šetnje tim (praznim!) prostorom rezervisanim za teret.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

imala sam srece sa ovim dozivljajem, drag mi je, otud i puno (nekvalitetnih) fotki. dakle, posebno je lepo kad se leti nisko, ko paraglajderom :D, pa moze da se vidi svasta nestosplitavionom27ox0.th.jpgsplitavionom37sj1.th.jpgsplitavionom39ew3.th.jpg zakrivljenost oblaka u daljini i oblakovske senkesplitavionom43ic9.th.jpgsplitavionom44xc4.th.jpgnisko3ev9.th.jpgnisko4rd7.th.jpgnisko5du1.th.jpgnisko6uo9.th.jpg

Link to comment
snaa4hw0.th.jpgsnaa2ul3.th.jpgsnaa5yf1.th.jpgnisko1la2.th.jpgsnaa9tg2.th.jpgdecjim avioncicem, niskoletacem pajperomnisko17vx6.th.jpgi onda vam se priredi ovakav ispracaj: niszc8.th.jpgujeot7.th.jpgujeeip1.th.jpgkad se parkiraju, malim avioncicima se stavljaju tegovi, da ne pobegnu. inace, avioni imaju face ko delfini. Edited by kingmaker
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...