Jump to content
IGNORED

Da li ste leteli avionom i kako vam je bilo?


nesha taxista

Recommended Posts

A,da...Kad sam leteo iz Varsave do Ciriha prebacili me prvi put u zivotu u Business Class zbog overbookinga. Mali, elegantni Canadair sa malom prvom klasom (Tyrolean A.) ali sam se nasrbio za sve pare! Cak sam i financial times prelistao (dok sam pio konjak a posle obilnog rucka i sladoleda). Inace, low cost...

Link to comment
  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    42

  • jms_uk

    30

  • nesha taxista

    21

  • ObiW

    12

A,da...Kad sam leteo iz Varsave do Ciriha prebacili me prvi put u zivotu u Business Class zbog overbookinga. Mali, elegantni Canadair sa malom prvom klasom (Tyrolean A.) ali sam se nasrbio za sve pare! Cak sam i financial times prelistao (dok sam pio konjak a posle obilnog rucka i sladoleda). Inace, low cost...
lol.gifAha! Znaci uzivalo se punim plucima u kapitalizmu.Inace kolega radi u Dubaiu i jednom je zavrsio u 1. klasi nekog Kuvajt ili Arabia air... Na pola puta pozeleo je da avion neko otme, samo da provede sto vise vremena u njemu.
Link to comment

Jbt. otvorio sam topik i ladno glasao da nisam leteo avionom jer nije bilo prilike, misleći da postavljač polla misli na pilotiranje avionom. I još, kad sam video rezultate, pomislih "gle koliko pilota na ovom forumu". :lol: Leteo, možda dvadesetak puta. U staroj Jugi na standardne destinacije Ćilipi i Tivat, ali ne bih znao koji su to bili avioni jerbo me to tada nije interesovalo (pretpostavljam DC-9). U poslednjih nekoliko godina, uglavnom B 727 i B737, što Jatovi, što raznorazni čarteri.Nisam leteo ATRom. Na šta li to liči?

Link to comment
Nisam leteo ATRom. Na šta li to liči?
na ove JATove se svi nesto zale, uglavnom kako su bucni.ja nisam njima leteo ali sam leteo takvim na relaciji Dizeldorf-Minhen [Eurowings] i bilo je bas ok.mozda ima nesto u tome sto ja volim da sedim sto vise napred, pa kad si ispred motora onda je manje bucno :) Edited by jms_uk
Link to comment
A,da...Kad sam leteo iz Varsave do Ciriha prebacili me prvi put u zivotu u Business Class zbog overbookinga. Mali, elegantni Canadair sa malom prvom klasom (Tyrolean A.) ali sam se nasrbio za sve pare! Cak sam i financial times prelistao (dok sam pio konjak a posle obilnog rucka i sladoleda). Inace, low cost...
biznis klasa dvaput - prvi put kasnio na let zbog problema u metrou u Barseloni i upgrade-ovali me [iberia, nazad za LON].drugi put sam se samocastio, jer nije bila velika razlika u miljama [frequent flier programme], a ni taksama; 3 od 4 segmenta [LH@LHR-MUC-BEG, LX@BEG-ZRH-LHR] Najbolje bilo u ZRH, jer sam imao dugacak stopover :)a i prethodne poene sto sam potrosio [drugi freq flier program] je isto bilo za BEG - ako se neko seca snowflake-a [CPH-BEG-CPH]
Link to comment

Ovim sam avionom (VH-EAA) napustio zemlju pocetkom januara 1992. Od tada sam poceo da brojim i zapisujem registarske oznake aviona. 196 letova od onda, nije lose, nije bilo neke vece frke, mahom dugolinijski saobracaj i velike masine.vh-eaa.JPGQF006 FRA-SYD.Avion je tada bio 11 godina star. Osetno je kraci od regularnog 747 pa izgleda debeo kao prasac. Opet sam se vozio njime u novembru 2001. SYD-SIN. Tada sam sedeo u samom nosu, biz class, izmedju mene i vazduha je bio samo radarski konus.Avion je iseckan u delove 2002.

Edited by Yoyogi
Link to comment

Kad se prica o najboljim avio fimama na planeti, ANA dodje u prve tri: Cathay Pacific, Singapore Airlines i - ANA (All Nippon Airways).Lepo, sve su u mom regionu, ima izbora.I love you, ANA:ana70.JPG

Link to comment
Ja to belezim rucno i nestrucno. U moj notes. A firme beleze u njihove kompjuterske sisteme i na kartice koje imam.Kad se nadjemo sa poenima, onda trazim neki upgrade. Obicno za radnicki red eye let BKK-NRT (00:10-07:10) , biz class, ako moze.Sve sam poene iskoristio, nemoj da mi neko bankrotira pre toga kao UA, NW ili AA. Ili cela bankrotirana americka avijacija.
Link to comment
Kad se nadjemo sa poenima, onda trazim neki upgrade. Obicno za radnicki red eye let BKK-NRT (00:10-07:10) , biz class, ako moze.Sve sam poene iskoristio, nemoj da mi neko bankrotira pre toga kao UA, NW ili AA. Ili cela bankrotirana americka avijacija.
i ja isto. Swiss poene sam potrosio malo pre nego sto ih je kupila Lufthansa [znam, moglo je da se prebaci u M&M, ali su bile malo drugacije cene]mada ovaj sajt nije nesto bas precizan, jer mi npr u top ten airlines ne prijavljuje EZY na kome imam 4 leta, a prijavljuje mi neke sa 3 :huh:
Link to comment

Ovo je bilo iznad Taiwan. SQ995.Kapetan se obratio i kazao - hey folks, it's a reare sight. The plane is identical to what we are in. Have a look.Coming first our right side, people on the left could see it in in a minute.Ne treba da kazem da je pilot bio Ozi, oni su chatty, niko im nije ravan. Maybe, BA pilots.sq1.JPGsq2.JPG

Link to comment

Iz Luxembourg-a direktni letovi idu samo do EU aerdroma, sve izvan trazi presedanja, tako da je prva etapa svakog putovanja let nekim od ovih manjih letilica:Q400 Bombardier:welcome.jpgEmbraer ERJ-145 kao na slici ili Embraer ERJ-135pic008.jpgjedno vreme Luxair je imao nekoliko Fokker-a F-50fk_f50.jpg2003 nedaleko od aerodromske piste avion se srusio pokusavajuci da sleti po gustoj magliPreziveo je pilot i dva putnika od kojih jedan samo sa par ogrebotina. U avionu su ble 22 osobe. Od tada Luxair je zamenio svoje Fokkere Bombardier-ivim Q400

Edited by msmodesty
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...