Jump to content
IGNORED

Da li ste leteli avionom i kako vam je bilo?


nesha taxista

Recommended Posts

Krenuću od sebe. Leteo sam i bilo mi je divno, osim prvi put. Prvo iskustvo sam imao sa 8 godina, užasno sam se bojao, a nažalost avion je uleteo u neko nevreme, pa je propadao, ma strašno! Posle mi je bilo super.

Edited by nesha taxista
Link to comment
  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    42

  • jms_uk

    30

  • nesha taxista

    21

  • ObiW

    12

gde me nadje - sjajan topik :)bio na 100 i nesto letova, najveci deo toga u poslednjih 6 godina. posto imam interesovanja za avijaciju [civilnu - te me nema na onom topiku o lovcima :)], sto vise znam o avionima, nesrecama i sl, manje mi prija :D s druge strane, imam nekoliko godina problem sa usima/sinusima [leteo sa prehladom sto ne bi trebalo] pa se time zanimam tokom sletanja/poletanja, te ne brinem mnogo.iskustva variraju od jako neprijatnih do vrlo prijatnih, ali mi je generalni utisak da sto je veci avion, to mi je bio prijatniji let [b747 i MD11].imao par go-arounds [prvi put neko nije se sklonio sa piste, drugi put imali problema sa tockovima], leteo kroz gadne turbulencije par puta.ali sve u svemu, ipak uzivam u svemu tome...za ljubitelje aviJona [i dobrih fotki istih] - www.airliners.net

Link to comment

Niko ti ne brani da otvoriš temu o civilnim avionima. Ja inače nisam leteo u gigantskim spravama, samo B727, 737 i DC 9.Onaj sajt je prva liga. :thumbsup:

Edited by nesha taxista
Link to comment

moram da se pohvalim:ove godine sam postao lufthanzin frikvent trevelerimam samo sa lufthanzom oko 40000 preletenih milja u 2007strah nemam, iako je prethodnih godina bilo neprijatnosti - turbulencije u jatu na relaciji tunis-beograd, kvar u iberiji (primecen pre poletanja iz madrida, na srecu), nemogucnost masine united airlines-a da se prikljuci na onaj prst u filadelfiji itd...u sredu letim za saudijsku arabiju.

Link to comment

Uh, ja imam strah od letenja... tačnije, hvata me klaustrofobija jer imam izvesni problem sa prostorima iz kojih ne mogu da izađem kad poželim. To mi je mnogo žao, jer sa druge strane, samo letenje doživaljavam kao krajnje uzbudljivo i kad počinje da rola i da ubrzava i da se diže u vazduh, radujem se kao dete. Međutim, ne mogu da se iskuliram i nema kraja mojoj sreći kad objave da se bližimo aerodromu. U stvari, ja nisam nervozna samo kada je realno najopasnije, pri uzletanju i sletanju. Jebi ga :cry:

Link to comment

Naravno da volim i radujem se svakom!Civilnih letova jedno dvadesetak, uglavnom Jat, B737, DC9...Sportski letovi: Utva 75,66, An2, pajper ''mladunce''... Helikopteri Mi8, (boz'me sacuvaj), Bell Jet Ranger...Razlika je kao recimo izmedju autobusa i zesceg automobila (dakako, izuzimam situacije tipa turbulencije tokom komercijalnih letova).Mogu samo da pretpostavim kako je u savremenim lovcima...Ipak najlepsa iskustva s jedrilicama, posebno akro zona: petlja, raversman, immelman, kovit... (valjda se tako pisu, davno je to bilo).

Link to comment

Pre svega da pohvalim nove teme na tehnici...nisam znao da ima interesenata :) Leteo sam uglavnom na svim putnickim spravama, od prekookeanskih 747ica do Tupoljeva T134 na internim Ruskim linijama...ipak najbolji utisak mi je ostavila nedavni let u ultra-lakom niskokrilcu Pionir 300. Instruktor mi je na par minuta dao komande iznad zemun polja i osecaj je fantastican...imao sam i neko poluobrusavanje gde sam napravio 1.8G...bolela me desna slepocnica 3dana, ali osmeh nisam skidao 15.Vrhunski adrenalin je bio na motornom zmaju i u vojsci...na raspalom MI8, ali smo imali bojevo gadjenje iz njega - svaki treci metak obelezavajuci, kad se trojica posadimo na prozore, efekat po tlu je "vijetnamski" (mete su stavljene na ritu, pa fosfor u dodiru sa vodom i zemljom pravi vatromet)Iako sam sluzio na Bataji, nikad nisam uspeo da se provozam u borbenim lovcima :( (al sam zato izgubio 90% sluha i 50% bubrezne funkcije u onim kantama od Antonova)

Link to comment

ne volim nesto preterano, al sto se mora nije tesko. na transatlantskim letovima uvek trazim sediste do prolaza. i zna da me boli grlo sledece noci, od suvog vazduha. u principu me nije strah, osim na linijama crna gora - beograd. tu se totalno utronjam. mini ritual mi je da uvek otpocnem let sa sokom od paradajza.

Link to comment
mini ritual mi je da uvek otpocnem let sa sokom od paradajza.
neverovatno je koliko je paradajz sok disproporcijalno popularan u avionu u odnosu na bilo koji drugi kontekst.i ima smisla, i ja ga prakticno samo tamo pijem, nekako ima najbolji (ne)aftertaste, ne naduvava... sta ga znam. ali uvek.inace letim cesce nego sto bih voleo (nista posebno, mozda 10-15 godisnje u proseku, al meni previse) pojedinacni letovi nit mi smetaju nit nesto posebno uzivam, ali mi se s vremena na vreme smuci kad ih se previse nakupi u kratkom periodu.na transatlantskim letovima gledam filmove koje inace ne bih, taj deo mi se svidja.i svidjaju mi se filmovi koji mi se inace ne bi svideli, zapravo svidja mi se skoro sve, sto melodramaticnije to bolje, sa slusalicama sam nekako podlozniji jeftinim emocijama.
Link to comment

Volim da letim ali se nisam baš naleteo :( Tivat -Beograd tamo i nazad davno i par letova iznad Norveške. Ali najbolji je bio let nekim malim visokokrilcem dvosedom. Pilot i ja obišli smo jedan široki krug oko aerodroma. Bio je uključen i onaj roll-over ili kako se već zove kad se avion prevrne u stranu u totalno ratnom fazonu :D A volim da gledam i one emisije o avionskim nesrećama na National Geographic kanalu. Najomiljenija mi je neverovatna priča sa Havaja kada je otpala četvrtina krova kabine. Avion je nekako sleteo, putnici svi preživeli, poginula samo jedna stjuardesa.

Link to comment

imam do sada jedno pedesetak letova mislim. jedne godine bio jatov frequent flyer, dobio besplatnu povratnu kartu do grada po izboru, uzeo london. volim da letim, ne toliko zbog samog letenja koliko zbog promene sredine. nisam bas lud za cekanjem u redovima, polascima u sumanuta doba dana i cimanjem sa koferima od i do aerodroma, ali mora tako valjda. pijem paradajz, ponekad vino. :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...