Jump to content
Sign in to follow this  
Delija67

5. kolo: Srbija - Argentina

5. kolo: Srbija - Argentina  

41 members have voted

1. 1. rezultat

• Srbija > 20
    • 20 > Srbija > 10
    • Srbija < 10
    • Argentina < 10
      0
    • Argentina > 10
      0

Recommended Posts

Delija67

Utakmica odlucuje o prvom mestu u grupi i boljem rasporedu u narednoj fazi. Argentina je do sad zabelezila sve 4 pobede, ali sa neubedljivom igrom. Ocekujem pobedu Srbije. U timu Srbije najverovatnije nece biti povredjenog Markovica.

lafrenz45

Top 3 igraca po minutazi na prvenstvu ARG- SRB:Carlos Delfino 28 years 34.5 mpg - Aleksandar Rasic 26 years 26.3 mpgLuis Scola 30 years 34.5mpg - Novica Velickovic 24 years 24 mpgPablo Prigioni 33 years 30.8 mpg - Milos Teodosic 23 godine 23.5 mpg (2 utakmice)Duda majstor za turnire, 5 utakmica u 6 dana i niko ni blizu 30 minuta u proseku na terenu. Scola i Delfino sinoc 38 minuta u igri, Prigioni 34 za +9 protiv Jordana, jasno da su ostali vodonose ali ipak malo previse minuta u ne tako bitnoj utakmici za Argentinu, jer da su i izgubili opet bi im ova utakmica veceras odlucivala da li su prvi ili drugi u grupi. Cini se da je vreme da klinci oderu matorce.

Jose Raul Capablanca
Top 3 igraca po minutazi na prvenstvu ARG- SRB:Carlos Delfino 28 years 34.5 mpg - Aleksandar Rasic 26 years 26.3 mpgLuis Scola 30 years 34.5mpg - Novica Velickovic 24 years 24 mpgPablo Prigioni 33 years 30.8 mpg - Milos Teodosic 23 godine 23.5 mpg (2 utakmice)Duda majstor za turnire, 5 utakmica u 6 dana i niko ni blizu 30 minuta u proseku na terenu. Scola i Delfino sinoc 38 minuta u igri, Prigioni 34 za +9 protiv Jordana, jasno da su ostali vodonose ali ipak malo previse minuta u ne tako bitnoj utakmici za Argentinu, jer da su i izgubili opet bi im ova utakmica veceras odlucivala da li su prvi ili drugi u grupi. Cini se da je vreme da klinci oderu matorce.
Dobra usporedba, ali jedini problem tu je što su ova dvojica NBA igrači koji su navikli na jak tempo i veliki broj utakmica u kratkom vremenskom periodu... Ipak, ovo što sada igraju je stvarno maksimum, što je najgore po njih, juče su igrali egal tekmu sa Jordanom do samog kraja. Danas ih moramo prebiti, pretrčati, nadskakati...

Timmy
Cini se da je vreme da klinci oderu matorce.
:thumbsup: Mislim da je Argentina precenjena. I da je njima kraj verovatno vec u 1/8, maksimum u 1/4 finalu.Juce su nasi bili u frci. Utakmica koja mora da se dobije, strah od toga kako ce se Krstic uklopiti.. al danas, rastereceno, ima da ih sameljemo. Siguran sam da Duda zna kako da zaustavi ovu dvojicu, a bez njih Arg je prosecna ekipa.

Dankan Ajdaho

Ubica na Skolu. Biće tuče.

Jose Raul Capablanca
Ubica na Skolu. Biće tuče.
E ovo me podseti na pitanje koje sam hteo da postavim: šta mislite da li će Duda braniti Skolu sa centrima, ili sa četvorkama?Znači Novica/Skola, ili Krle/Skola?

Dankan Ajdaho

Mislim da je Novica jedini fizički sposoban da se fizički nosi sa Skolom. Ostali su preslabi (četvorke) ili prespori (petice). Biće problem kada se napuni penalima.

Timmy

Eeee, da je Pera Bozic ovde, ne bi se mi sad plasili tog Skole. Ovako ce Paunic morati da pokaze zasto ga je Dudao uvrstio u 12 :D

Jose Raul Capablanca
Mislim da je Novica jedini fizički sposoban da se fizički nosi sa Skolom. Ostali su preslabi (četvorke) ili prespori (petice). Biće problem kada se napuni penalima.
Savanović ne sme da priđe Skoli, a ni Mačvan me u dosadašnjem toku prvenstva nije uverio u svoje defanzivne kvalitete.Kontam da će prva opcija biti Novica, ali nešto kontam da će Duda probati i sa Krletom na njemu. Jeste da Skola zna da igra licem ka košu, ali ne bih rekao da ima baš toliku prednost u brzini u odnosu na Krleta. Dosta zavisi i od toga, da li će igrati u paru sa Obertom.

Timmy

E da, sta je sa Obertom, hoce li igrati? Pre par dana sam citao da se otrovao ili tako nesto...

goofs

Mogao bi i Macvan na Skolu, bar u minutima dok Novica odmara. Bolje on nego Savanovic. A sa Krletom bi moglo da se proba, mada Scola igra ceo zivot protiv takvih a i fizickih jos jacih centara i delje ih. Staviti Kostu da ga cuva bi bio harakiri.

Dankan Ajdaho

Jedine opcije tu su Novica i Krstić. Mačvan nema šansu. Ostale ne vredi pominjati. Gde nam je Savić sada...

Jose Raul Capablanca
Jedine opcije tu su Novica i Krstić. Mačvan nema šansu. Ostale ne vredi pominjati. Gde nam je Savić sada...
eeeeh.... sretnih vremenaSkola bi pokupio više prašine sa parketa nego oni dečaci sa džogerima, šutnuo bi 10 bacanja, pao 15 puta, dobio dve rampe i utakmicu završio sa 8 poena, 4 skoka, 3 modrice, 2 čvoruge i podlivom...

goofs

Jos jedan razlog zasto je bitno da budemo prvi. Ako smo prvi 1/8f igramo u subotu, pa onda tri dana pauze pa 1/4f. Ako smo drugi odmah nam ide 4 jbna dana pauze pa 1/8f, pa jos jedan dan pauze pa 1/4f. Cini mi se kao preveliki razmak izmedju utakmica, dan-dva bauljanja je ok da se napune baterije i odmore igraci, ali je 4 vec rizicno, moze da dodje do prevelikog opustanja i raspada koncepcije.

pp34

Mislim da skolu ne moze niko da zaustavi i da hoce. Nadam se da ce duda upotrebiti bostonovu taktiku protiv clevelanda - pusti skolu da postigne 40 ako treba, a sve ostale ubi u pojam odbranom i svedi zajedno na ispod 30 poena. Pogotovo Delfina, jer ako i njega krene, nece valjati.

Sign in to follow this  

• Create New...