Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Nisam čuo za to. Gde si video?

Na FB jedan od posetilaca na koncertu.
Jbga teško sad mogu da nađem.

Evo ga...


Mislila sam da ne napišem ništa, ali ipak moram, da ne bude da uvek prisustvujem dobrim koncertima. Eto, u petak se desio jedan, ne mogu reći loš, ali svakako koncert koji nije bio po mom ukusu.
Bjesove slušam od kad su se pojavili i smatram da je Zoran Marinković jedan od najboljih vokala ikada na ovim prostorima. Njihovi koncerti su uvek bili eksplozija dobrog zvuka i puni energije.
U petak ... Krenulo žestoko, odličnom obradom "Gradot e nem" od Mizara, uuuu rekoh, ako ovako nastave biće žestoko. Odprašiše oni to, kad pauza, štimaju instrumente... Krenu ponovo...Pauza...Štimaju instrumente, gitaristi smeta svetlo, neki njegovi neprijatni komentari. Ovi moji drugari dovikuju: Što to niste radili na tonskoj probi? I tako...Toplo-hladno, da bi u jednom momentu gitarista rekao da mu jako trnu prsti i da on ne može da svira. Malo da sačekamo... Pevač silazi sa bine, vraća se posle izvesnog vremena... "Jesu ti se otkočili prstići?"
Izađoh s koncerta baš prazna.
I još jednom ću ponoviti: Nikola Vranjković sa bendom je primer pravog profesionalizma i odličnog odnosa prema publici.
Videla sam neke svoje drugare da su uživali u koncertu, ja nisam, previše mi je ovo bilo amaterski za bend kao što su Bjesovi.




....shiit has hit the fan.

  • +1 1
Link to comment
39 minutes ago, klimt said:

Za Wir sind das Volk cena karte je bila 1500 dinara, a paket 3+1 (jedna besplatna ulaznica na tri kupljene). 

Naravno, Novi Sad je dotirao. Što i nije važno.

Važno je nešto drugo. Najbolji period Laibacha je "avangardni", do albuma Opus Dei, do 1987. godine. Po meni, vrhunac je muzika za predstavu Krst pod Triglavom.

U celom kasnijem, nazovimo "komercijalnom" ili post periodu, Wir sind das Volk je bio najviše u duhu starog Laibacha. Kad bolje razmislim, to je bio najbolji nastup Laibacha koji sam ikad gledao, a gledao sam ih 9 puta. Bio je spektakularan, kompleksan i potresan. U svakom segmentu savršen. Nadam se da će ga jednom u celosti adekvatno snimiti, jer je šteta da ostane nezabeležen. Koliko mi je poznato, od Krsta pod Triglavom su ostale samo fotografije i nešto malo kratkih snimaka. 

 

 

Sudeći po dostupnom (YT) live videu (sjajnom!) za Ich will ein Deutscher sein, verujem da je ovo već urađeno. 

  • +1 1
Link to comment

@Frank Pembleton @napadaj

Quote

 

Bjesove slušam od kad su se pojavili i smatram da je Zoran Marinković jedan od najboljih vokala ikada na ovim prostorima. Njihovi koncerti su uvek bili eksplozija dobrog zvuka i puni energije.
U petak ... Krenulo žestoko, odličnom obradom "Gradot e nem" od Mizara, uuuu rekoh, ako ovako nastave biće žestoko. Odprašiše oni to, kad pauza, štimaju instrumente... Krenu ponovo...Pauza...Štimaju instrumente, gitaristi smeta svetlo, neki njegovi neprijatni komentari. Ovi moji drugari dovikuju: Što to niste radili na tonskoj probi? I tako...Toplo-hladno, da bi u jednom momentu gitarista rekao da mu jako trnu prsti i da on ne može da svira. Malo da sačekamo... Pevač silazi sa bine, vraća se posle izvesnog vremena... "Jesu ti se otkočili prstići?"
Izađoh s koncerta baš prazna.
...
Videla sam neke svoje drugare da su uživali u koncertu, ja nisam, previše mi je ovo bilo amaterski za bend kao što su Bjesovi.

 

Link to comment
50 minutes ago, klimt said:

Za Wir sind das Volk cena karte je bila 1500 dinara, a paket 3+1 (jedna besplatna ulaznica na tri kupljene). 

Naravno, Novi Sad je dotirao. Što i nije važno.

Važno je nešto drugo. Najbolji period Laibacha je "avangardni", do albuma Opus Dei, do 1987. godine. Po meni, vrhunac je muzika za predstavu Krst pod Triglavom.

U celom kasnijem, nazovimo "komercijalnom" ili post periodu, Wir sind das Volk je bio najviše u duhu starog Laibacha. Kad bolje razmislim, to je bio najbolji nastup Laibacha koji sam ikad gledao, a gledao sam ih 9 puta. Bio je spektakularan, kompleksan i potresan. U svakom segmentu savršen. Nadam se da će ga jednom u celosti adekvatno snimiti, jer je šteta da ostane nezabeležen. Koliko mi je poznato, od Krsta pod Triglavom su ostale samo fotografije i nešto malo kratkih snimaka. 

 

 

Mogu samo da se složim sa ovim. Ja sam ih gledao desetak, dvanaest puta, i ovo jeste bilo ne samo nešto izvan njihovog klasičnog repertoara (uz manje ili veće korekcije) već nešto što je odudaralo od svega. Neverovatna energija, vanredni prizori, celokupan doživljaj koji te ne ostavlja mirnim ni u toku gledanja, ni dugo posle.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, morgana said:

 

tacno kako sam ocekivala (ne kazem da nije puno)

 

Sad baš nešto gledam: ovo su cene za koncert koji je Laibach održao na istom mestu, pre tri godine:

 

Quote
Vrste ulaznica:
Zlatna zona - 3.690 RSD
Zona 1 - 3.190 RSD
Zona 2 - 2.690 RSD
Zona 3 - 1.990 RSD (
Lože parter i balkon - 3.490 RSD
Lože međusprat - 4.490 RSD

 

Dakle, ovo onda ispade vrlo prihvatljiva korekcija s obzirom na proteklo vreme, i na sve ono što se dogodilo u međuvremenu. No, to i dalje ne znači da mi nije bilo skupo kada sam video cene.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:


Na FB jedan od posetilaca na koncertu.
Jbga teško sad mogu da nađem.

Evo ga...

 

  Hide contents


Mislila sam da ne napišem ništa, ali ipak moram, da ne bude da uvek prisustvujem dobrim koncertima. Eto, u petak se desio jedan, ne mogu reći loš, ali svakako koncert koji nije bio po mom ukusu.
Bjesove slušam od kad su se pojavili i smatram da je Zoran Marinković jedan od najboljih vokala ikada na ovim prostorima. Njihovi koncerti su uvek bili eksplozija dobrog zvuka i puni energije.
U petak ... Krenulo žestoko, odličnom obradom "Gradot e nem" od Mizara, uuuu rekoh, ako ovako nastave biće žestoko. Odprašiše oni to, kad pauza, štimaju instrumente... Krenu ponovo...Pauza...Štimaju instrumente, gitaristi smeta svetlo, neki njegovi neprijatni komentari. Ovi moji drugari dovikuju: Što to niste radili na tonskoj probi? I tako...Toplo-hladno, da bi u jednom momentu gitarista rekao da mu jako trnu prsti i da on ne može da svira. Malo da sačekamo... Pevač silazi sa bine, vraća se posle izvesnog vremena... "Jesu ti se otkočili prstići?"
Izađoh s koncerta baš prazna.
I još jednom ću ponoviti: Nikola Vranjković sa bendom je primer pravog profesionalizma i odličnog odnosa prema publici.
Videla sam neke svoje drugare da su uživali u koncertu, ja nisam, previše mi je ovo bilo amaterski za bend kao što su Bjesovi.




....shiit has hit the fan.

 

 

I to je to što se desilo? Pauta, naštimali instrumente, malo se zakačili i nastavili do kraja koncerta?

  • Haha 1
Link to comment

Veceras isao na Arab Strap. Prvi su put u Parizu posle 16 godina. Odlicna atmosfera, skoro pa intimna, oni odlicno sviraju, a Aidan Moffat izuzetno duhovit kao najavljivac pesama.

  • +1 3
Link to comment

Rado bih odgledao Arab Strap, ali ne dolaze ni blizu. Gledajuci sta sve ima u kraju, naletim na koncert Alphaville. Imali tri hita pre 100 godina. Ali ovde su popularni koncerti zal za mlados' (Bonnie Tyler, Rick Astley, gomila tribute bandova i slicne gluposti). Iz ciste radoznalosti,  rekoh hajde da vidim koliko je karta. Ocigledno da ne kapiram ceo sistem. Doci ce gomila matoraca koji imaju kintu, ali da platim od 50-75e za nazovi bend sa tri hita pre 40 godina. Ozbiljno sam negde zalutao.

spacer.png

Link to comment
 
 
I to je to što se desilo? Pauta, naštimali instrumente, malo se zakačili i nastavili do kraja koncerta?

Nemam pojma, nisam bio, zato i pitam...



....shiit has hit the fan.
Link to comment

ko je pa sad zoran tortevski?? preskočila sam ove poslednje albume iz antičke makedonije.

šteta što npr. čapovski nikada nije nastupao kao kismet. imali su solidnu diskografiju i bio bi autentični bend lider. ovo silovanje mizara odavno nema nekog smisla.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...