Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

prvi koncert od početka epidemije za mene, održao se u bivšoj šalter sali prelepe pošte konstantinova, koja je izgorela u požaru pre više godina zbog bačenog opuška cigarete u nekoj od kancelarija. zidovi, nekada pokriveni vrednim muralima borka lazeskog, ostavljeni su da propadaju pod otvorenim nebom, i sada ih "krase" veliki crni krugovi, išarani tragovima vremenskih pojava. kroz prazne prostore između betonskih svodova na kupoli, nekada ispunjene staklom, vidi se noćno nebo. pravi distopijski ambijent za melnika, koji verovatno misli da će svojom muzikom spasiti ovaj sad and beautiful world. 

u toku izvođenja butterfly, jedan šišmiš je uleteo kroz betonski prsten na krovu i kao pravi nemirni leptir, sve vreme kružio unezvereno po sali tražeći izlaz. jedan momak je ustao sa stolice, prišao svojoj devojci da je poljubi i vratio se na mesto. 


20210822-205446.jpg


20210822-205312.jpg

 

20210822-205315.jpg

 

IMG-910c8f67e4da638fd45edefe35833848-V.j


20210822-212216.jpg

 

20210822-224106.jpg

 

20210822-213703.jpg

 

20210822-211326.jpg

 

20210822-213651.jpg

 

o prostoru, skoplju, muzici, melnik:

Spoiler

 

 

 

Edited by beyoncé
  • +1 3
  • Wub 2
  • Hvala 1
Link to comment

Nisam u životu imao baš mnogo sreće sa Aleksandrama.

Zamolio sam prijatelja neki dan da nam rezerviše mesta za koncert No Borders Orchestra, 29. avgusta u 20 časova u Sinagogi u Novom Sadu i nešto kasnije mi je preneo da je Aleksandri baš drago da postoji toliko interesovanje! A šta još kaže Aleksandra, je l poručila da dođem? Naravno.

-------------------------------------------

-------------------------------------------

I tako, jutros napravismo kratak dogovor, a moj dan postade uobličen, ispunjen susretima sa dragim ljudima i začinjen muzikom na kraju.

Kad, u rano popodne stiže poruka:

Obaveštavamo Vas da je koncert bla bla OTKAZAN usled bla bla i bla bla bla.

Novi datum bla bla bla i bla! Hvala vam na bla bla. Nadamo se bla bla dozvoliti da bla bla bla.

Srdačno, Vaš BLA tim!

 

Pih! Jeste me razočaralo, ali ne baš toliko. Utešno mi je bilo da je Aleksandra imala toliko obzira da zamoli tim da umesto nje potpiše ovu poruku.

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment


On 28.8.2021. at 17:04, beyoncé said:




Shortparis sinoc u sk.




https://streamable.com/ofihey




Moja simpatija, stojeci bubnjar je toliko intenzivan i nosi ceo nastup, da ostatak benda deluje kao visak :) pojac pogotovo :D




 




Inace, od preslusanih bendova na festivalu, najbolji utisak su mi ostavili elektro domacini, ИСКРА.






Haha, super je!




 




Odmah su mi pala na pamet dva relativno skorija koncerta koja su "ukrali" bubnjari (Battles i Stil Corners), a malo mi je kao kroz maglu da je i bunjar Trans Am-a izvodio nesto (osim toga sto je klavijaturista jeo parce pice tokom jedne pesme :laugh: jeste bilo dugo vece u njihovu odbranu, Steve Moore pa Zombi pa oni. Bese to pre skoro 15 godina, danas ne bih bila u stanju da izdrzim toliko dobre muzike od jednom, pored toga sto bi mi i telo otpalo)


  • +1 1
Link to comment
On 28.8.2021. at 17:04, beyoncé said:

Shortparis sinoc u sk.

https://streamable.com/ofihey

Moja simpatija, stojeci bubnjar je toliko intenzivan i nosi ceo nastup, da ostatak benda deluje kao visak :) pojac pogotovo :D

 

Inace, od preslusanih bendova na festivalu, najbolji utisak su mi ostavili elektro domacini, ИСКРА.

 

happy mondays dance :D

Link to comment
2 hours ago, beyoncé said:

nego, jel ga gledao neko u bg? :D

Bilo super, lepo režirana predstava. Publika je odlepila skroz, mislim mlađa (znači svi osim nas par). Šouprogram, za mene previše glumatanja. I meni je bubnjar bio prva zvezda :) Iskra je takođe trebalo da dođe kod nas, ali nisi mogli da se organizuju (biće uskoro), pa su bili Blackstate kao predstavnici MKD. Mi smo njima poslalo KOI.

Ima ovde galerija slika, a ima ih na sve strane - BR npr.

  • Hvala 1
Link to comment

SP bi bili super bend kada bi sutnuli onog sto zavija i eventualno uveli jos jednog bubnjara :D generacijska raspodela utisaka je izgleda univerzalna :)

koikoi su mi izgleda promakli, od regionalnih mislim da se hrvat nije nesto proslavio. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...