Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

20200306-234421.jpg

 

Poslednji put sam ga video na koncertu juna 1991, a on jedva da se promenio (fizički). Muzički, ima mnogo više materijala, naravno, i više je "eksperimentalno" raspoložen (u rasponu od one njegove čudne akustične gitare Manzer Pikasso sa 42 žice, elektrificirane akustične, standardne Ibanez jazz električne, pa do njegovog proslavljenog gitarskog syntha - Roland G-303)... Band je, takođe, sasvim nov (u sastavu kako piše iznad - basistkinja Linda May Han Oh je Australijanka iz Pertha, tako da je dobila ekstra porciju aplauza...)

 

Kao i pre 29 godina, Pat nije škrt sa svojim vremenom. Svirali su cca 2 i po sata (pritom on sve vreme, a ostali su imali pauze tu i tamo.) Koncentrisali su se na stari materijal, "hitove" što bi se reklo (Pat je rekao da oni to inače običavaju da rade već duže vreme, ali po prvi put u Australiji). Naravno, to je naišlo na jako dobar prijem kod nekih cca 1000 posetilaca (sala ne 100% puna, ali recimo 85%... solidno.) Uigrana ritam sekcija Sanchez/Nah Oh + klavijaturista Simcock, su realno celu generaciju iza Pata po godinama (on im tu dođe kao profa), ali su naravno besprekorni. Posebno Sanchez... što je Hawking za teorijsku fiziku, to je ovaj za poliritmove i nepravilni metar.

 

Prvi deo koncerta je bio savršena interpretacija poznatih Methenijevih numera (malo prearanžiranih, prema prisutnim instrumentima - nije bilo vokala, npr.) Zvučalo je kao da se originali slušaju na nezamislivo dobrom high-end sistemu sa nekim masivnim elektrostatskim zvučnicima (što ne znači da je bilo dosadno.) Drugi deo je kad su malo otišli "van mape", i odradili nekoliko dueta (Metheny + svako od ovih ponaosob)... Tu je bilo nekoliko radikalnih transformacija poznatih numera, koje jedva čekam ponovo da čujem sa svog bootlega. (Pre koncerta je preko PA sistema publika upozorena da ne snima, fotografije, video ili bilo šta - i bogme su redari išli da opominju par prekršitelja... naravno, skriveno audio snimanje je nešto teže da se uhvati...)

 

Bilo je nekih 2 bisa, na opšte veselje, ali realno... nisu nam ostali dužni ni malo. Pat (i društvo) su za svaku preporuku ne samo za neke pasionirane ljubitelje, već i generalnu publiku (realno, cca pola publike je izgledalo kao ja, ćelavci koji vole da tandrljaju gitare za svoj groš - međutim, skoro svi su bili u društvu lepših 1/2, pa i mlađe generacije, a viđena je i 1 beba, koja je junački izdržala nekih 2 sata, a onda je - u sred tihog akustičnog segmenta - počela da plače...)

 

 

Link to comment

Sinoć u Kombak dvorani, na Guitar Art festivalu, Ođila uprkos koroni i preporuci predsednika.

Bili smo porodično, bilo je naravno vrlo emotivno, sve kako treba da bude.

Nisam bio u ovom prostoru od obnavljanja, nije loše. U maju su ovde Tindersticks.

Link to comment
8 minutes ago, klimt said:

Sinoć u Kombak dvorani, na Guitar Art festivalu, Ođila uprkos koroni i preporuci predsednika.

 

 

Izuzetno pametno što su održali koncert.

Još pametniji su posetioci koji su došli.

 

:covid19:

Link to comment

Ako ima optimista koji bi išao na Rage Against the Machine 8. septembra u Pragu, imam jednu sigurno, možda i 2 karte viška za parter, po ceni. Ako nekoga zanima nek pise pp.

 

Naravno ako prodje sranje do tad i ne otkažu celu turneju.

Link to comment

Ostao je nepomenut koncert Tropical Fuck Storm uz projekciju No Country for Old Men (ovo je bilo još novembra 2018, ali sam odsustvovao s foruma). Sad sam se setio kako je dobro bilo (nisu svirali ove svoje regularne stvari, već nešto improvizovano na licinom mestu, verovatno sa dosta pripreme.)

 

20181120-214445.jpg

 

Oni su zvučali vrlo dobro (očekivani dinamički raspon od suptilnih momenata do provale znatne količine buke). Film mi je izgledao bolje nego pre, odsad gledam braću Koen samo uz pratnju TFS. :D 

 

Isto to su ponovili nedavno (taman pre ovih zabrana...)

Link to comment

Sjajan prikaz (u Uncut) Pop Crimes koncerta... Drago mi je da su pohvalili odličan gitarski doprinos J.P. Shiloa (zaista čeneluje Rowlanda S Howarda na gitari, što nije lako)... A i Nick Cave se pojavio da otpeva Shivers (nedavno sam kačio Rowlandov "originalni cover" te njegove pesme na Covers)...

 

Uncut-pop-crimes.jpg

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Zna neko u koliko počinje One world together po srpskom vremenu?

Probaću da ćerki uz Bili Ajliš provučem i Alanis. Moglo bi da uspe.

Sent from fav toy


Pa piše...





... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...