Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

9Jvz7Jsljkhxz_AjDjRGVsy9fBPxQHErlISR9cSK

 


Altın Gün rasturise sinoc u Frankfurtu.

 

 

Za ove cetiri godine sam bila na dosta odlicnih koncerata u Nemackoj, sa veoma razlicitim profilima publike, ali ni jednom nisam dozivela da svi u publici pevaju, igraju i toliko vidljivo uzivaju, sve to istovremeno! Niti se secam toliko mlade publike, da se izistinski osetih star(ij)om. Well, pevali su svi koji su znali turski, a ja sam, verovatno kao i preostala tri slusatelja koji nemaju tursko poreklo, samo mucala nesto, posto sam od tolikog slusanja dva dosadasnja albuma ovog sastava i naucila da barem imitiram reci :D

Njihova transformacija narodnih pesama u psihodelicni i fanki univerzum mene prosto jako dobro radi.

Na koncertu su svirane pesme sa oba albuma ("On" iz prosle i "Gece" iz ove godine), i mozda i neka sa strane - upravo jedna koju sam snimila mi zvuci nepoznato, ali mora da je neki turski standard, tri cure ispred mene otpevase je uz Merve Dasdemir. Merve je jedan od glasova i klavijaturista benda, komunicira sa publikom, dobija buket cveca na sred koncerta i stavlja zeleni plast koji je grupica devojaka u prvom redu razvila tokom hita "Süpürgesi yoncadan"*. I prelepa je zena! :wub:

 

*"Süpürgesi yoncadan" je upravo jedna od tih folk i inace neprivlacnih pesama obucena u novo ruho, bas dobar primer, mada mi je ona mozda i najmanje zanimljiva pesma od svih. Favoriti sa koncerta: "Leyla" i "Cemalım" (mada su i inace). "Cemalim" je verovatno najpoznatija (i veoma dobra!) u izvodjenju Erkina Koraja, klik.

 

 



 

 

xYWXrsoYLL9zRDBo2OnfpvQMvi3pkeKsKHIQWXJG

 

 

  • Wub 1
Link to comment
On 16.7.2019. at 22:17, Ras said:

 

Odgledao sam nekoliko ovih live snimaka na njenom kanalu - turkinja mi se baš, baš dopada:

 

 

Tnx, iwtp!

 

On 18.7.2019. at 18:03, beyoncé said:

gaye su akyol je već neko vreme poznata i van turske. mislim da je izdala album za eckmanov glitterbeat. prošle godine je uz dirtmusic nastupala na off festu - world music side-projektu skopskog džez festivala. preslušala sam malo tada i utisak mi je bio otprilike kao tvoj.

 

 

Moram da kazem da je zenska bila potpuno razocaranje. I te tipa dve pesme koje su mi bile slusabilne na tjubu, ili nisu ni bile na koncertu ili zasecene njenim pevanjem koje je bilo kao sa Ibarske magistrale. Cela pojava i pevanje, da citiram @ToniAdams "Karleusa iz Blejd Ranera". Nisam nasla nikakvu slicku na netu, pa evo vrlo loseg kvaliteta, slika >> reci.

 

CEfYdeemrDrSSKIf79Rv0YD-rSOFrfny00EOylmu

 

Najgore je bilo to sto je izgleda pola publike doslo nju da slusa, jer se posle njenog nastupa sala ispraznila samo tako, pa je na Baba Zuli bas bilo prijatno, svako je imao pristojan prostor da igra. Nije bilo tako intimno kao kada sam ih slusala pre tri godine u jos manjem klubu u Visbadenu, ali veoma dobro. Dosta su ~dzemovali, nekad u nedogled, ali tako da coveku ne dosadi. Ovaj put bez one male ljupke pevaljke Melike, ali je lepo videti da je Grk Perikle i dalje tu sa razbarusenom kosom i dobrim cvikerima, koji je svojom pojavom bas hit tokom koncerta, a posle njega nekako najveseliji sa fanovima. (Nije sto nam je pohvalio majicu sa Pulp Fiction motivom ^_^ ) Ovaj put su mi Levant i Murat delovali dosta iscrpljeno posle koncerta, Levant nesto i lose raspolozen (da li je mozda i on primetio odliv publike?), ali dobro, ne uzimam im za zlo.

 

Perikle

8LLeq2Ty6g-q0iYv1VXrM4TuP7V997t1DNWcIgm6

 

sGNqYRa5jbSUuchA9g9WjozpRXr8317gyElTB3Vn

 

Snimila sam jednu pesmu Gaye Su Akyol, i hvatala momke na po nekoliko minuta, nije mi bilo do drzanja mobitela u ruci.

 

Dakle, :/

 

i :)

 

Cuveni "okrsaj", zabava cista

 

 

VwEIAPyT3nmhvS2zzCcOf7KK-6TA61AZqknHyhy5

 

 

 

iDb0gZUHKJL00BnjjURn8iE_wh0Hw0bwaJ6tpWVX

 

 

Ovo je sa intimnog koncerta 2016. kada su vece pre jedva uspeli da izadju iz Turske i dobiju vizu, bese nesto oko politike, ne secam se vise. Tad je pricao malo o snimanju onog <3 filma sa Akinom i Hakeom, pa i o najcuvenijoj pesmi.

 

@beyoncé :happy::happy:

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

e blejdranerka je te 2 pesme otpevala doslovce malo pre nego cete doci, mozda i jos nesto gotivno, al nema sanse da prepoznam. 

ono posle je bilo ne bas prijatno iskustvo.

 

babazule vanvremensko i vantelesno iskustvo. 

njihovi se koncerti ne propustaju.

Link to comment
4 minutes ago, ToniAdams said:

babazule vanvremensko i vantelesno iskustvo. 

njihovi se koncerti ne propustaju.

To je rekao i B. posto sam ga 2016. prakticno naterala da ide sa mnom na koncert, pa je posle postao najveci fan. :thumbup:

Link to comment

Popečitelji odrali večeras, kao i uvek. Ekipa mala ali odabrana, i predgrupa je bila jako dobra. Samo ne razumem zašto prave svirke u Festu, u selendri Zemunu može da dođe 20 ljudi, i to je sve:fantom:

Link to comment
10 hours ago, ragasto said:

Popečitelji odrali večeras, kao i uvek. Ekipa mala ali odabrana, i predgrupa je bila jako dobra. Samo ne razumem zašto prave svirke u Festu, u selendri Zemunu može da dođe 20 ljudi, i to je sve:fantom:

 

Zato sto je arena bila zauzeta.

Link to comment

Fest mi se čini kao loša varijanta za svirke bendova koji nisu početnici, i u ovom slučaju nisu iz Beograda. Tu dolaze ljudi iz Zemuna, eventualno delovi NBGa i stvarno se svede na 20 ljudi koji sede i više pričaju nego što gledaju bend. Verovatno su uslovi bolji nego na drugim mestima, ali ako sviraš u Beogradu dva puta godišnje i od toga jednom na periferiji u koju ne idu ljudi koji koliko-toliko prate koncerte, onda ispadne ovako.

Link to comment
Fest mi se čini kao loša varijanta za svirke bendova koji nisu početnici, i u ovom slučaju nisu iz Beograda. Tu dolaze ljudi iz Zemuna, eventualno delovi NBGa i stvarno se svede na 20 ljudi koji sede i više pričaju nego što gledaju bend. Verovatno su uslovi bolji nego na drugim mestima, ali ako sviraš u Beogradu dva puta godišnje i od toga jednom na periferiji u koju ne idu ljudi koji koliko-toliko prate koncerte, onda ispadne ovako.
Ja ne vidim drugi razlog osim finansijskog...
Ovo sve što si napisao je taman tako...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...