Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

5 minutes ago, Ras said:

Sinoć sam malo zakačio E-Play (jednolično), zatim otrpeo i Straight Mickey and the Boyz, da bi sačekao Obojeni Program, što je quantum leap u odnosu na prethodne! Nisam ih dugo slušao uživo, pa mi je i prijalo što su svirali nekakav best of, prilagođeni repertoar - Obojeni odličan!

 

a sto otrpio straight mickey, jel ih ne volis ili ne zvuce dobro uzivo?

ja nayalost nisam isla, sjebala sam ledja po 3. put ovog ljeta.

 

dogs in kavala sam slusala isto u beer gardenu prije 2 nedelje, bas sam se radovala jer su mi simpa, ali oni moraju jos mnogo da vjezbaju. a poslije sam za kaznu morala da odslusam artan lili dosadne.

Link to comment

D Festival, 14.07. nedelja

Dojran, Makedonija
 
Svake godine, na putu za Grčku, svraćamo i spavamo na Dojranu. Ovo je prvi put da se to noćenje poklopi sa festivalom. Tačnije sa njegovim poslednjim danom. Stigli smo na jezero oko 21h. Ljubazni ali spori Makedonci (Apartmani Dan Dar), samo me nerviraju, jer žurim, program počinje u 21:30. Sin i žena neće na festival, mada su im se usput svideli Superhiks i obe pevaljke. Napalm Death im razumljivo nisam puštao. Vozim do mesta održavanja oko 4km, iz Novog u Stari Dojran. Za tu priliku, preuređen je ogroman parking. Odmah po ulasku vidi se da je odlična organizacija: narukvice, odštampan program, bonovi za piće, Smirnof štand, cigarete, merč, i što je najvažnije dobar zvuk... Izmedju izvođača puštali su The Clash i afričku muziku, milina. Džabe "Ušte", džabe "We want more", nastupi su trajali od 45 do 55 minuta, a pauze 15-20 minuta, što je sasvim na mestu. Bina ko za Fjužn, možda malo veća. Levo i desno od nje, dva manja video bima. Za dobru atmosferu, reklo bi se po narukvicama, najodgovornija je publika iz festivalskog kampa. Line up nije spektakularan, sve ovo smo mogli ranije da vidimo kod nas, ali za ovako malo mesto, i državu...
 
Napalm Death
Nije ko na Eksplozivu, ali prija. Voze nas od prvog lp-a "Scum", do novog albuma u najavi, sa kog je išla "Standardization". Tu je naravno i obavezna "Nazi punks fuck off" od DK kolega. Uvek se malo štrecnem kad vidim da nešto što je bilo teški ekstrem, sada deca najnormalnije slušaju. 
 
Superhiks
Ukratko, grubo rečeno, Manu Chao fazon. Prvi put ih gledam i to na domaćem terenu. Od svih stilova (ska, reggae, punk, funk, metal, afrobeat...), ipak im najbolje stoji osnovni - ska. Energični su, pljuju po domaćim političarima i turbo folku, uspešno animiraju publiku. Udarne pesme su "Na luta rana" i "Afrika". 
 
Hindi Zahra
Francuskinja marokanskog porekla. Za mene otkriće večeri. Mešavina bluza, džeza i etna. Ume i da zaigra, da klekne i kao u transu baca kosu levo-desno. Peva na engleskom, berberskom i francuskom. Francuske numere ovom prilikom nije izvodila. Pesme na berberskom su po meni bile mnogo bolje ("Ahiawa", "Cabo Verde"...), ali velika većina je na engleskom. Šta da se radi, standardizacija što rekoše Napalmi. 
 
Akua Naru
Video sam samo tri numere. Morao sam na spavanje. Sutradan se ustajalo u pola sedam, i trebalo je voziti dalje. Sigurno je bilo dobro, ali teško da je nadmašila savršeni, skoro trosatni nastup u punom Dragstoru pretprošle godine. Drago mi je što sam je ponovo video. Izgleda da ima neke promene u bendu.
 
Pre Akua Naru izašli su svi organizatori i volonteri i dobili zasluženi aplauz.
 
Ukupno gledano, kao natprosečno veče na Fjužn bini... Se zaebaam be, a možda i ne?!
 
Program D Festivala 2019.
 

 

 

 

 

Link to comment
6 minutes ago, klimt said:
Hindi Zahra

:wub:

bila je i u bg u okviru musicology sessions pre koju godinu

 

mogla bih da provedem čitavu jednu večnost gledajući je kako se smejulji, baš ovako, baš iz ovog ugla

 

Spoiler

 

 

prošle godine valjda su imalli problema sa policijom koja je zatvorila festival, navodno zbog prekoračenja satnice i buke. razlozi su naravno neki drugi.

možda su zato bili striktni po pitanju trajanja nastupa.

 

usput, imaš priliku da nadoknadiš propuštenog gorana trajkoskog na beer festu :unsure:

Link to comment

@morgana

 

Evo sada znam da ih ne volim :)

Žao mi je zbog tvojih leđa, dobro znam kako to izgleda, a izgleda da propušaš i Howe Gelba (po 47. put) i Lee Renalda (premijerno) u ulozi Ibrice Jusića minus pas.

 

 

@klimt

Čitaju se tvoji izveštaji iako se možda ne lajkuju koliko bi trebalo :thumbsup:

Link to comment
20 hours ago, Ras said:

@morganaizgleda da propušaš i Howe Gelba (po 47. put) i Lee Renalda (premijerno) u ulozi Ibrice Jusića minus pas.:)

 

Zamisli kada je Klinika Denisa Kataneca najzanimljivije ime. U sred leta depresivni festivalski zvuci. 

Link to comment
41 minutes ago, wayfaring stranger said:

 

Zamisli kada je Klinika Denisa Kataneca najzanimljivije ime. U sred leta depresivni festivalski zvuci. 

Pisao sam vec ranije o konceptu festivala koji je problematičan (često akustični, izvođači koji zahtevaju koliko-toliko mir u publici, dok je ulaz slobodan....). I pored toga bilo je dobrih imena i dobrih nastupa. Ovoga puta nešto slabija selekcija.

 

6 hours ago, kurdi said:

jel ima nekih koncerata u beogradu u sledece dve nedelje?

jel ima negde da se vidi pregled svih dogadjanja?

 

Iz glave.....

Eno stranicu ispred je iwtp najavila Shilpa Ray za mislim četrtak. Večeras je Eyot u Pančevu (Wrong fest).

Mislim da Balkan rock stranica ima kalendar događaja, pogledaj portal Kuda večeras i biletarnice.

Link to comment

God Is an Astronaut sinoć u PA, moj je prijatelj sve objasnio:

 

Quote

Irci su bliži heavy metalu nego post-rocku. Dobro, heavy metalu s "so eighties" klavijaturama.
Dobro sviraju, zanju da naprave zvuk, ali imaju neki "identiteski" problem. 
Delovalo mi je kao da svoju muziku prave ređanjem klišea, uz obaveznu headbanger eksploziju negde u sredini (relativno kratke) pesme. Prilično nepotreban band. 

Zvuk mi se svideo, nema iživljavanja s basom kao na Exitu. I mesto nije loše, pored Tamiša, stoji se na travi, može da stane oko 1500-2000 ljudi (jak sam u ovim procenama), nije bilo komaraca...
Poseta obara rekorde: na ovom "stejdžu" su tokom večeri bile tri svirke, prvu je, uključujući nas trojicu pratilo 40, drugu 55, a treću 300 ljudi.

 

Link to comment

Bio sam prve večeri, poseta jeste bila slaba no treba imati na umu da su svirali prilično nepoznati bendovi. Nadam se da organizatori nisu pukli i da će ovo zaživeti, imalo je šta da se čuje.

Tviter pametnjaković odozgo nek se jebe.

Link to comment

Slušao sam Eyot sinoć po prvi put uživo i svaka i najmanja zadrška koju sam ranije prema bendu imao je pala - izvanredan bend i unikatno vredna pojava na srpskoj sceni! Gledajte kad god budete u prilici.

 

Ono što predstavlja posebno iskustvo je što se koncert dogodio u fantastičnom ambijentu dvorišta Narodnog muzeja u Pančevu, ispod krošnji drveća gde je jednostavno scensko osvetljenje, zajedno sa svetlima iz Muzeja i sepija printovima sa motivima iz starog Pančeva, kreiralo jedinstvenu igru senki i silueta po zidovima koji ovu baštu omeđuju.

Link to comment
20 hours ago, Ras said:

  izvanredan bend i unikatno vredna pojava na srpskoj sceni! Gledajte kad god budete u prilici.

 

Potpis. Ne najdrazi, ali definitivno najbolji bend u Srbiji. Nis se probudio i juri. Eyot, Igralom, Mora... 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...