Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

3 minutes ago, Nikola Kiric said:

da, koja je fora sa njim? secam se kad se pojavili prvi snimci pisao sam mu i odgovorio je na google translate srpskom.

 

Mislim da niko jos uvek ne zna, ali verujemo da je to sve samo fora.

 

Dobro mi je inace na koji nacin objavljuje na FBu sta novo radi, svira itd. - uvek: "I am pleased to ovo-ono... " :D

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Abul Mogard je pre neko veče u Drugstoru bio prilično dosadan.

I dalje mislim da je ono što je zabeleženo na albumima odlično, ali se uživo ne dešava ništa što bi nas pokrenulo da opet dođemo, niti što bi opravdalo da penzioner prelazi toliki put.

Ah, da , penzioner je iz Beograda.

 

Hejt za ekipu iz Drugstora, koja nam je pod izgovorom da je to pravilo kuće, pootimala jakne na ulazu, uredno naplatila garderobu i unutra nas ostavila na prijatnih 12 stepeni.

 

Razlog za prethodni moj odlazak u Drugstore pre nekoliko godina bio je nastup Lubomyra Melnyka, a igrom slučaja sam upravo Melnyka gledao naredne večeri.

Odsvirao je samo tri kompozicije, od kojih je jedna, središnja bila Butterfly:

 

 

 

Međutim, Butterfly sinoć nije odsvirana na klasičnom klaviru , već na njegovoj modifikovanoj verziji.

Po rečima, samog Melnyka ta kompozicija loše zvuči na klasičnom klaviru, pri čemu je prišao instrumentu i izvinio mu se rečima da nije on (klavir) za to kriv!

Taj modifikovani klavir izgleda kao da ste uzeli običan, odstranili mu telo, a žice postavili pod uglom od 45 stepeni. Klavijatura je pri tom na spratu, pa se stolica muzičara mora postaviti na dodatni podijum.  Čekići i žice izloženi su posmatraču.

Izostanak kutije znači da proizvedeni ton traje kraće, a zvuk sinoć je bio prljaviji od klavirskog, za nešto što bi se moglo opisati kao zvečanje, odnosno produženo oscilovanje ne baš zategnute žice.

Melnyk voli da se obraća publici (i to je i sinoć činio) deleći svoja iskustva i razmišljanja ne samo o muzici, ili zvuku, već i o globalnim temama, baš na način kakav je i u linkovanom snimku.

O Melnyku pijanisti nemam šta posebno da dodam, što se već ne može pročitati i na drugim mestima. Njegova je tehnika fascinantna i čini da kompozicije imaju bogatu teksturu iako ih uglavnom svira samo jedan čovek - sam autor.

Sinoć je za kraj odsvirao kompoziciju o kraju sveta (The End of the World?). Najpre nas je strašnim zvucima upozorio o predstojećem kraju, onda nas je oduvao, rastavio na čestice od kojih smo sačinjeni, proglasio spokoj, pa nanovo sazdao i čiste vratio u ovaj svet.

Sa paljenjem svetla, ustao je sa stolice, poklonio se odsečno, razbarušene kose i zakrvavljenih očiju, netom probuđen iz transa, strpao note Butterflya u platnenu torbu i malo teturajući otišao sa scene.

 

Sreli smo se opet u holu. Pamti da je dolazio u Beograd, čak je odmah rekao da se taj koncert odigrao pre 4 godine. Prodavao je diskove i ploče, pričao je sa ljudima, cenjkao se, od zainteresovanih tražio da mu u zamenu za cd gurnu novac pravo u džep, koliko mogu da plate. Svaki je disk potpisao.

Edited by Ras
Link to comment

@Ras Hvala na ovako lepom izvestaju sa Melnika!

Inace, da li si ostao da cujes i Tapan? Nisam ih sama slusala uzivo, samo snimke, i tu su mi skroz odlicni.

Link to comment
5 hours ago, beyoncé said:

večeras istanbulski dj bariş k pušta orijentalnu psihodeliju na 20/44

 

mora da će da bude dobar neki koncerat, zar ne ;)

Link to comment

nemoj biti picajzla sad i ti

 

što se tiče dobrote, odličan je bariša

za radoznale, epska trippy "kime ne" koju je sočinio sa cemom yildiz (svira saz i sa baba zulom) i njegov remix neke kurdske patriotske pesme

 

Spoiler

 

 

 

Link to comment

samo stvari nazivam pravim imenom, a baja koji vrti ploče, diskove ili je samo winamp dj može da upriliči koncert samo u slučaju da zasvira neki instrument :)

 

Link to comment

ma ok, ali nema odgovarajuće teme za tu vrstu najava

i koga briga (mene makar ne), kao da je ovo ICD priručnik pa sve mora biti strogo klasificirano, a ne samo obični forum

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...