Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Queen i Pol Rodžers u Areni Britanski rok bend Queen i Pol Rodžers, u okviru velike evropske turneje, održaće koncert i u Beogradskoj areni 20. oktobra ove godine.Bend Queen su 1970. godine u Londonu osnovali gitarista Brajan Mej, Fredi Merkjuri i Rodžer Tejlor, a basista Džon Dikon im se pridružio godinu dana kasnije.Na vrhuncu slave bili su tokom 70-tih godina i smatraju ih za jedan od najuspešnijih britanskih bendova u poslednje tri decenije.Mej, Tejlor i Dikon su se ponovo okupili 1997. godine da bi u studiju snimili poslednji singl "No-One But You", objavljen naredne godine, u znak sećanja na Fredija Merkjurija, harizmaticnog pevača benda koji je preminuo 1991. godine.U njegovu čast, preostali članovi grupe su 1992. godine na stadionu Vembli organizovali veliki humanitarni koncert, na kom su nastupile najvece zvezde svetskog rokenrola, Elton Džon, Guns n' roses, Sil, Metallica, Dejvid Bouvi, Robert Plant, Eni Lenoks, Rodžer Daltri, Džordž Majkl i mnogi drugi.Legendarni bend je objavio nekoliko antologijskih albuma - "A night at the Opera" (1975), "A day at the Races" (1976), "Jaž" (1978), "The Game" (1980), "The Works" (1984), "A kind of Magic" (1986), "Innuendo" (1991).Njihovi koncerti na stadinu Vembli i arenama širom sveta bili su nešto najuzbudljivije što se moglo čuti i videti tokom sedamdesetih i osamdesetih godina, o čemu svedoče brojni koncertni albumi i video DVD-izdanja.Jedan od najboljih rok vokala, Pol Rodžers, pridruzio se bendu 2004. godine.Rodžers je bio pevač hard-rok sastava Free, Bad Company i The Firm, koji je osnovao sa Džimijem Pejdžom, gitaristom grupe Led Zeppelin, a onda se posvetio solo karijeri.Prošle godine Queen i Pol Rodžers došli su u žižu interesovanja kada je, posle desetogodišnje diskografske pauze, 1. decembra grupa objavila novi singl "Say It's Not True", u znak obeležavanja Svetskog dana borbe protiv side.Na koncertima izvode uglavnom hitove grupe uz nekoliko prepoznatljivih pesama Pola Rodžersa.Prodaja ulaznica za beogradski koncert počeće 7. aprila na svim prodajnim mestima Bilet Servisa, Eventima, Card Servisa i na biletarnici Beogradske Arene po ceni od 2.000, 2.200, 2.500, 3.500 i za lože 10.000 dinara. Od 25. marta ulaznice će moći da naruče i putem sajta www.queenonline.com.Izvor:Mondo
Link to comment
Nagovara me drug da se iscimam, tako da mozda i dodjem... :)
Prvo proveri dal ce drugar da ti obezbedi i kartu za ovaj "eksluzivni" koncert :rolleyes: Obicno to moze da bude problem na koncertima koje organizuje momak pod firmom "pop depresija". To je bio slucaj i kada je gostovao Ken iz Posies; prvo je pusteno 14, posle dva dana- 8 karata i na kraju celih 11. A Living room poluprazan ( ili polupun?). Elitizam pod firmom stvaranja sto neposrednije atmosfere :rolleyes: Fotelje se naravno podrazumevaju, tako da posetioci sa hemoroidima ne moraju da brinu da ce imati problema prilikom posete ovakvim koncertima...Steve Wynn-a sam gledao i u KST-u i u DOB-u al na ovaj koncert necu doci...usiljeni pokusaji stvaranja kvazi barske atmosfere pred 45 ljudi me ne interesuju...
Link to comment

Boris Milićević, potpisnik teksta, je li to onaj... kako se na ovom forumu politicki korektno kaze derpe? Verovatno mukica nikad nije bio u SKC-u, pa se neprijatno iznenadio. Ko pred onaj koncert Exploiteda: ispred mene dve klinke uzimaju karte, jedna pita "A jesu mesta numerisana?", a tip sa blagjne ih gleda izbeceno i kaze "Ne, nisu, ali dodjite ranije da zauzmete bolje mesto."Nouvelle Vague nigde na planeti nisu takva atrakcija kao u Srbiji, posebno ne koncertna atrakcija. Desavalo im se da se na bini pojavi Collins sa potpuno drugim bendom sto je pravdano time da NV nisu bend nego 'projekat', a koncerti redovno traju manje od sat i po. U Svabiji pretprosle godine su ih gadjali praznim casama. Obaska sto ja njih mnogo volim i sto cu uvek rado ici da ih slusam. Povodom kasnjenja koncerata. Meni je to bas cool. Mislim, koncerti treba da kasne, to je deo igre. Na trulom zapadu, prosle nedelje odem sa prijateljicom na svirku, alternativno mesto, sve ok, prijatno se iznenadimo kad smo uzimali karte sto koncert pocinje u 23 i 30 (obicno su sve svirke matinei). Stizemo tamo u ponoc, kad pola koncerta vec proslo!?

Link to comment
Prvo proveri dal ce drugar da ti obezbedi i kartu za ovaj "eksluzivni" koncert :rolleyes: Obicno to moze da bude problem na koncertima koje organizuje momak pod firmom "pop depresija". To je bio slucaj i kada je gostovao Ken iz Posies; prvo je pusteno 14, posle dva dana- 8 karata i na kraju celih 11. A Living room poluprazan ( ili polupun?). Elitizam pod firmom stvaranja sto neposrednije atmosfere :rolleyes: Fotelje se naravno podrazumevaju, tako da posetioci sa hemoroidima ne moraju da brinu da ce imati problema prilikom posete ovakvim koncertima...Steve Wynn-a sam gledao i u KST-u i u DOB-u al na ovaj koncert necu doci...usiljeni pokusaji stvaranja kvazi barske atmosfere pred 45 ljudi me ne interesuju...
ja nemam hemoroide i volim da sam elita, narocito na akusticnom koncertu, da ne slusam one koji muvaju ribe, mere patke i trtljaju o prolaznosti zivota. sva sreca pa ne organizujem koncerte, inace bi selekcija i ogranicavanje karata bili jos stroziji.tako da, jes za eksKluzivu kada su ovakve stvari u pitanju.samo nesto se ne secam da je ken stringfellow bio poluprazan/polupun, a i ne videh nijednu fotelju.
Link to comment
Hm, sad mi je glupo sto sam izmenio naziv benda na uvredljiv nacin. Nije to stvar politicke, nego ljudske, korektnosti. Necemo o tome na muzici.Elem, taj Nouvelle Vague je koncept, nesto kao sto Modelsice kod nas? Onda mi je jasno sto im se publika zbunila u SKCu.
e pa sad bas modelsice, pretera ga. ipak ovde neko i svira, doduse vecma na kompjuterima, i peva.normalno da se publika zbunila, vecini je to verovatno prvi koncert u skcu ili, ko onomad u domu omladine. bila sinoc jedna moja poznanica, kaze velika guzva, videla sam sve ove iz advertajzinga. ja pitam, a koncert, ona kaze, pa onako, bolje zvuci kad slusam kod kuce :D
Link to comment
ja nemam hemoroide i volim da sam elita, narocito na akusticnom koncertu, da ne slusam one koji muvaju ribe, mere patke i trtljaju o prolaznosti zivota. sva sreca pa ne organizujem koncerte, inace bi selekcija i ogranicavanje karata bili jos stroziji.tako da, jes za eksKluzivu kada su ovakve stvari u pitanju.samo nesto se ne secam da je ken stringfellow bio poluprazan/polupun, a i ne videh nijednu fotelju.
Da, da, nije se sedelo na koncertima Lambchop-a, Chris&Carla, Damon&Naomi, Nina Nastasia... :rolleyes: Aj sto se sedelo, nego pola koncerta nisi ni mogao da cujes od brabonjanja "muzickih zaljubljenika" poput Ambrozica i Tome Grujica koji su nemilice srali o predstojecem koncertu Smashing pumpkins. Sve moj do mojega. I ja kazem da je sreca da ne organizujes koncerte jer kakav si drkadzija tesko da bi ti iko i dosao. Ograniciti karte na akusticnom koncertu Steve Wynna u Bg je -izivljavanje. A da ces izbeci one "koji muvaju ribe, mere patke i trtljaju o prolaznosti zivota" upravo na takvom koncertu je :lol::lol::lol:
Link to comment
Da, da, nije se sedelo na koncertima Lambchop-a, Chris&Carla, Damon&Naomi, Nina Nastasia... :rolleyes: Aj sto se sedelo, nego pola koncerta nisi ni mogao da cujes od brabonjanja "muzickih zaljubljenika" poput Ambrozica i Tome Grujica koji su nemilice srali o predstojecem koncertu Smashing pumpkins. Sve moj do mojega. I ja kazem da je sreca da ne organizujes koncerte jer kakav si drkadzija tesko da bi ti iko i dosao. Ograniciti karte na akusticnom koncertu Steve Wynna u Bg je -izivljavanje. A da ces izbeci one "koji muvaju ribe, mere patke i trtljaju o prolaznosti zivota" upravo na takvom koncertu je :lol::lol::lol:
glupo mi da pricam sa smajlijima.mada, kao da nismo bili na istim koncertima, na onoj prvoj nini nastasiji nije se cula ni muva, ako se secam, bas kao ni na lambchopu u kolarcu, koji pritom nema veze sa popdepresijom kao, uostalom, ni chris&carla.i da elitisem malo, gledala sam lambchop dvaput u belom svetu i oba puta sa sedenjem. bas kao i johna wesleyja hardinga, calexico, becka i jos neke.al to sve nije vazno, jer pretpostavljam da je u pitanju neki licni trip.da nije, ne bi rekao da je izivljavanje bilo sta u vezi sa koncertima koje ovih par entuzijasta tipa pop depresije i bad musica organizuju ovde.
Link to comment

delboj, poznatiji kao bad music, obicno u ovakvim situacijama reaguje na jedini pravi nacin, koji ljudi kao ti jedino valjda i shvataju. buljaska buranijo marsh u rupu. a delboj zaista poznaje ljudsku psihu i iz dana u dan sve ga bolje razumem. nadam se da si ti, decko blacktope, uspeo ovo da shvatis. a smajlije metni gde hoces.decko popdepresija

Link to comment

mnjah. mozda sam ja dosadan, ali meni su takvi koncerti kao sto su pomenuti (sa posebnim naglaskom na damon and naomi) savrseni. nazalost, steve-a wynna opet propustam :(

Link to comment
Hm, sad mi je glupo sto sam izmenio naziv benda na uvredljiv nacin. Nije to stvar politicke, nego ljudske, korektnosti. Necemo o tome na muzici.Elem, taj Nouvelle Vague je koncept, nesto kao sto Modelsice kod nas? Onda mi je jasno sto im se publika zbunila u SKCu.
jes, iste su Modelsice :lol: pa ne bih bas rekla da su koncept, pre jedan cover band kojem se posrecilo.ja sam ih slusala ovde, i bili su ok, mlakunjavi kao i na snimku al' to sam i ocekivala.a ime valjda dolazi od toga sto cover-inguju uglavnom new wave i post punk.pritom, izbor pjesmarica je fenomenalan, al' ujetnicki *dodatak* kod pojedinih je veoma diskutabilan.meni uglavnom prijaju kao smirujuca i ljuljuskajuca pozadina. Edited by Allegra
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...