Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Moram staviti ovaj spisak turnije Francija zarad onog koji je kookao kako nema mjesta za svirke.Evo kako Franci to radi, obratiti paznju na prostore gdje svira: Gori Ussi WinnetouKomemoracijski performans tourPromocija xxxxx (50.) komemorativne ploćeTour od Pule do Rijeke – 9. febraja 2008. litaPula - jušto u podne - in the middle della trajetorija del' Parco botanicoValbandon – 12:45 – autobusna stanica MOSTVodnjan - 13:30 – spomenik palim borcima poli Omladinskog domaKrnica – 14:15 – sprid spomenika palim žrtvama i borcima protiv fašističkog teroraSavičenta – 15:00 – na srid žlinjeKanfanar – 15:30 – sprid Diminićevih tićiŽminj – 16:00 – sprid ?Magnusa?Žbandaj -16:45 – na murvi sprid konobe ?Poli Miće?Pazin – 17:30 – Štanjga, spomenik oslobodiocima PazinaCerovlje – 18:15 – čekaonica na željezničkoj staniciDraguć – 19:00 – špina na placiHum – 20:00 – gdje se skreće s glavne ceste za Hm, poli glagoljaškega slova ?T?Labin – 21:36 – kod biste Giuseppine MartinuzziRijeka – 23:00 – Palach , la gran cazzata finale

Edited by Atreid
Link to comment

bio neko sinocj u skcu?kakva svirka, koje ludilo. sva trojica razvalila, ali bukvalno (shto se donekle i ochekivalo, ne?). svirali su sve i svashta, od punk/hc-a preko noise apstrakcija do punokrvnog fri dzeza (?). jedan od jachih momenata mi je bio solo kontrabasiste kad je svirao gudalom na odvijenu zhicu, poslije chega je uslijedilo urnisanje. iako su (makar mats i paal, kontrabasistu nisam slushao) jedni od najistaknutijih predstavnika savremenog fri dzeza i slobodne improvizacije, fascinirala me njihova eklektichnost i ti flesh prelazi iz jednog u drugo, mogao bih slobodno recji, stanje. mogao sam josh da ih slusham. kako sam srecjan bio poslije svirke :)

Preliminarne najave za Ring Ring festival:Fennesz (A)Ken Vandermark/Tim Daisy (USA)Paolo Angeli/Antonello Salis/Hamid Drake (I/USA)PUMA (N)Tetuzi Akiyama/Toshimaru Nakamura (J)
vidjeh na flajeru za the thing. ovo zasluzhuje novi topik. Edited by drugi zhirant
Link to comment
bio neko sinocj u skcu?kakva svirka, koje ludilo. sva trojica razvalila, ali bukvalno (shto se donekle i ochekivalo, ne?). svirali su sve i svashta, od punk/hc-a preko noise apstrakcija do punokrvnog fri dzeza (?). jedan od jachih momenata mi je bio solo kontrabasiste kad je svirao gudalom na odvijenu zhicu, poslije chega je uslijedilo urnisanje. iako su (makar mats i paal, kontrabasistu nisam slushao) jedni od najistaknutijih predstavnika savremenog fri dzeza i slobodne improvizacije, fascinirala me njihova eklektichnost i ti flesh prelazi iz jednog u drugo, mogao bih slobodno recji, stanje. mogao sam josh da ih slusham. kako sam srecjan bio poslije svirke :)
bio i ja. ti nojz momenti mi se baš nisu dojmili, ali mi je bila interesantna (homemade?) mašina za pravljenje buke, cike i vriske. u momentima u kojima mi se zvuk nije baš svidjao, bilo mi je jako zanimljivo da gledam sa koliko energije i snage "udaraju" po insturmentima. trivia : žikica Simić nije izdržao ni do kraja prve pesme.
Link to comment

Shalter >> otvoreni prostor za razmenu i prezentaciju umetnichkih ideja kroz improvizaciju - kao otvaranje mogucnosti za neposredan izraz i susretanje razlicitih medija u formi improvizovanih koncerata, izlozbi, multimedijalnih i interaktivnih sadrzaja.svake druge srede u 20h - mali klub skc-a

Ovog meseca program Šaltera će se fokusirati na polje izmedju glasa i teksta, u opsegu od neverbalnog vokalnog izraza do likovnosti teksta, sa svim tačkama u kojima se mogu spajati. (vishe)Vokalna improvizacija, sound poetry, vizuelna poezija, (manje)tekstualne instrukcije.
13. februara je u malom klubu skc-a, u organizaciji loose-kolektiva addlimb.org i inih zaljubljenika , po prvi put u nassoj maloj parapsihopatoloshkoj-radionici-otvorenog tipa odrzan koncert (savremene) vokalne improvizacije - i to u formi tria (p.s neskriveno dajucji sve od malenkosti mi uchinkovite) i kvarteta (sampleri + glasovi+ 1 maja ratkje-ish raspojasani solo_opet nestidljivI umesto nevidljivI :wink: - time nas nepovratno add-ujucji i na khm evropejsku mapu slichnih "nevidljivih" vecceri diljem kon(tra)ceptualne nashe;takodje je obelezen i odlazak produhovljenog martira & zvukovnog poete henri chopina sa ovega sveta - u oblicju jednog 20-minutnog inserta sa jednog od poslednjih mu nastupa, usnimljenog par meseci pre njegove smrti (imao je 82 godine tuj)- *1 vitalnost i nezaustavljivost u prilogu; okupljeni spectatori/svesno-nesvesni participanti su tkdj mogli da podele zadovoljstvo otkrivanja kurt schwittersove dada-zvukovne-poeme ursonate (izvedba mr. jaap blonka) i barouzovih/gysin-ovih cut-upova na oblepljenim na zidovima slushkama (izvirujucjih iz sakrivenih u kutijama mp3-playerova), a svuda okolo su bile okachene i svima obeznanjene avangardne instrukcije poput eat your juicy apples during concert i don't repeat the same sound(s) twice :wub: nastavak se ochekuje 27.-og februara, ochekuje se ista tiho-boocna zakuwanost neverbalne, intuitivne, primitivne, karmiccki-otpad-ispovedne liberalizacije "ekstenziranih" glasovnih gestova/ svih dostupnih tehnika opipavajucjih od profesionalnizovanih do satanizovanih, igre sa fonemima, ululacije, glotalnih zvizzdanja, hissinga i kissinga, ceputkanja usnama, mumblinzima i dziberishima - i to sve sa terapeutskih blagonaklonom i 1 punkish attitude-om svesti i savesti najblizzem. svi zaintrigirani pozvani, prossli put se okupilo podosta ljudi kako su stvari jelte, "uznapredovale" :)iz upitnika sa liz tonne, bostonskom casual kraljicom neidentifikujucje ozvuchenih zvukowa iz usne dupljane :
Experimental music is more in tune with the psychic and artistic currents that are circulating in society.Improvisation is a meditation for me and a way to connect with other people non-verbally.When my voice is really warmed up and I have reconnected with the physical sensations from which most of the extended techniques come from I am very free musically. Then I am free to focus on listening which is where the music comes from. I do use sounds that I am familiar with. If I'm lucky the improvisation will enter a place of deep concentration where new sounds will spontaneously evolve.Form, a good improvisation has intrinsic form to it, perhaps always a different form but one that appeals to the human mind. It is not random.
sveobuzimajucji dashak 1 henri chopina>dobrodashak :) Edited by palfoot
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...