Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

jel ide neko na šatro bauhaus? malopre privirih na fb ivent kad tamo iznenađenje. ne dolazi predgrupa koja je najavljena, ali je zato organizator smislio kako da "popuni" tu rupu i pozvao domaći bend gift:

" Umesto najavljenog Desert Mountain Tribe koji je morao otkazati dolazak u Beograd iz tehničkih razloga, pregrupa će biti glamurozni-sljokicasti GIFT, koji će zagrejati publiku izvodeći legendarne mračne hitove ikona: David Bowie, Depeche Mode, Placebo, Joy Division, The Cure, Inxs, Iggy Pop, The Smiths...

Frontmen GIFT-a Joca Ajkula poznat po ekscentričnom scenskom nastupu, interakciji sa publikom i harizmi, priznaje ovom prilikom da sve potiče od umetničkog uticaja njegovog najvećeg idola Peter Murphy-a.
"

 

inače, ovo gore je masna laž da su desert mountain tribe otkazali dolazak :fantom:

Link to comment

Sinoć sam prvi put saznao da uopšte postoji neka Bauhaus turneja sada (valjda Peter Murphy). Zato što sam sinoć gledao band koji im je ovde u Australiji bio predgrupa. Band iz Tasmanije zvani Bitumen (nemam živi snimak, ali ima spot u spojleru... dosta liče na one stvari koje sam voleo sa 20 leta, ali sve je to malčice derivativno.)

 

Bio je i koncert gore-pomenutog (moj pretprošli post) J.P. Shilo na "grand organ". Otprilike kao kad bi ukrstili Twin Peaks i JS Bacha u nekom tripičnom filmu, znači odlično. Pored toga što je cool artsy dasa (a u publici je viđen i njegov kolega, Mick Harvey - deda, kao i svi mi), Shilo je zaista genijalan multi-instrumentalista, svira praktično sve instrumente, uključujući i tu organu sa 5-6 klavijatura i plus nožne pedale... 

 

 

Bio je i koncert gore-pomenutog (moj pretprošli post) J.P. Shilo na "grand organ". Otprilike kao kad bi ukrstili Twin Peaks i JS Bacha u nekom tripičnom filmu, znači odlično. Pored toga što je cool artsy dasa (a u publici je viđen i njegov kolega, Mick Harvey - deda, kao i svi mi), Shilo je zaista genijalan multi-instrumentalista, svira praktično sve instrumente, uključujući i tu organu sa 5-6 klavijatura i plus nožne pedale... 

Edited by Indy
Link to comment

Šatro Bauhaus...kakav će to cirkus,pardon spektakl biti.Kad nagrnu one nikad mlađe darkerke iz Rupe od pre sto godina...a pre Marfijare-malo Sisters of mercy,Mission,Joca Ajkulica...ufuf...

Već jedem mooda što propuštam.:sad:

Link to comment
11 hours ago, Apollo Creed said:

Šatro Bauhaus...kakav će to cirkus,pardon spektakl biti.Kad nagrnu one nikad mlađe darkerke iz Rupe od pre sto godina...a pre Marfijare-malo Sisters of mercy,Mission,Joca Ajkulica...ufuf...

Već jedem mooda što propuštam.:sad:

:D

tako pre nekoliko godina odvedu me u podmornicu i iste ribe, isti likovi, isto obučeni, iste frizure, samo proćelavi i trbuljati.

kao pauza na kasetofonu jedno dve tri decenije..

Link to comment

Slažem se. Naročito je oštećena uvodna Double Dare, meni možda i najdraža pesma Bauhausa.

Najbolji momenti: Dark Entries, The Passion Of Lovers i neočekivano izvođenje The Three  Shadows Part II

 

 

Link to comment

+1

 

Osim sto moram da kazem da sam iznenadjen, prilicno, fantasticnim i uecatljivo ozbiljnim nastupom benda i Marfija... kad je pocelo I Dare You nije mi bilo svejedno.... potpuno Upecatljivo od pocetka do kraja...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...