Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Meni je The One You Know sjajna i studijski. Kao i sve AIC pesme, sto vise slusas sve su bolje i onda te samo u jednom trenutku slomije i potpuno te osvoji. Kakav zvuk, kakav mamojebacki solo. 

 

11 minutes ago, Plajvi said:

Highlight onaj momenat na Nutshellu kad nam je dao stih.

 

To. 

Will je opasan frontmen, bas me odusevio, ume sa publikom. Dzeri je dosta omatorio, krajnje je vreme da se ozeni :D 

 

7 minutes ago, Plajvi said:

pogotovo Stone

 

Bass kida tu. Teska masnoca. 

 

Nije bilo sutki, mogli ste slobodno napred :D prvi put sam bio u madjarskoj na koncertu i dosao sam sa slusajuci price kako su madjari prilicno mrtva publika, medjutim bili su super, pevali su iz sveg glasa non-stop. I djipali kad treba. 

Link to comment

U pravu si, groweri su mnoge pesme iz citave diskografije, treba par meseci da se slegne sve (mrzeo sam I Stay Away kad sam prvi put cuo, vremenom mi postala omiljena). Meni solo iz Stone najbolji u citavoj diskografiji, koza sopstvena mi se grize kad cujem.  Vremenom ti Would postane 18. omiljena pesma njihova. :D 

Jedino mi zao sto nisu svirali Rain When I Die, Love Hate Love ili Angry Chair, ocekivao sam to na bisu uz Would i Rooster, tacno sam odbrojavao s drugarom sta fali. :D Ali opet, kompenzovali su pesmama koje do sad nisam mnogo sretao ni na YT da su svirali uzivo, odlicno izbalansirano i odlicna voznja. Bukvalno preporucujem svima da ih uhvate ako ikada budu mogli, ja sigurno hocu. 

Odlican je Duval sve ove godine, totalno on i Inez deluju down-to-earth i srecni sto su tu, sjajan stage presence. Bude mi muka kad vidim na FB page-u kako ljudi i posle 10+ godina kenjaju kako su kanta u ovom sastavu. Fantastican su bend bez ikakve dileme.  

Link to comment
11 minutes ago, Plajvi said:

Meni solo iz Stone najbolji u citavoj diskografiji, koza sopstvena mi se grize kad cujem.

 

I know what you mean. Onaj deo pre nego sto zavije poslednji ton, kad svira onaj blagi arpedjo, a zvuk krene da distorzira, da hrska, kao smirgla...uh, evo najezih se. 

 

dobra setlista, isto sam pomislio. Prosto, mogli bi da sviraju celu noc kolko imaju materijala, nije lako probrati tu, tako da je sve pun pogodak. Od novih pesama bas sam hteo da sviraju Last of My Kind i ostvarise mi zelju. 

Link to comment

jel svira neko slusljiv u beogradu u narednih mesec dana? bilo ko, bilo gde? dajte neku preporuku. seljo se vraca s planine u veliki grad, zazeleo se koncerata.

Link to comment
38 minutes ago, chandra said:

jel svira neko slusljiv u beogradu u narednih mesec dana? bilo ko, bilo gde? dajte neku preporuku. seljo se vraca s planine u veliki grad, zazeleo se koncerata.

 

Svira.

 

Spoiler

ФоÑогÑаÑиÑа коÑиÑника Zappa Barka

 

 

Link to comment

Fuck. Toliko nisko nisam pao. Gledao sam Bajagu u SKC proslog leta, necemo snizavati dalje standarde. Dajte nesto drugo. Nesto ::slusljivo::.

Link to comment
On 5.7.2018. at 17:29, I*m with the pilots said:

Bitipatibi sviraju u KC Grad 7.jula.

 

Onda Live Soundtrack 8. jula

https://www.facebook.com/events/215749785722878/

 

Imas i ovu seriju koncerata "na zidicu" u Domu Omladine, nepoznati su mi bendovi: http://domomladine.org/koncerti/

 

Za ove prve kasno stizem, ove na zidicu ni ja ne znam. Iako mi se sve cesce desava da se iznenadim nekim novim bendom, a onda saznam da su vec snimili album za desetogodisnjicu rada, raspali se i ponovo spojili. Pregazilo me vreme.

 

Thanks anyway, moracu podmladak da vodim na Exit da vide babu Grace makar.

Link to comment

Odjahali tinejdžerka i ja večeras na Sons Of Kemet u sklopu Cph Jazz Festa. Londonska ekipa tako da smo se i mi ubacili u london sound još u kolima slušajući garage. Koncerthusset je zanimljiv i lep prostor, 4 sale, ispred svake bar, enterijer klasičnog danskog dizajna. U sali broj 1 koncert su držali The Roots a u maloj sali broj 2, 20 minuta pre no što će Shabaka i ekipa kročiti na binu svega 20ak ljudi. Na kraju se sala popunila, 150-200 duša na nogama.
Dva bubnjara, Shabaka mačor u sjajnom afro outfitu na saxu, sa velikom metalnom stegnutom pesnicom koja mu visi o vratu, sakrivenog lica u letnjem šeširu širokog oboda i maestro Theon Cross sa kaubojskim šeširom na tubi. Jeziv početak. Ne u negativnom smislu već zvučno mračno i jezivo - duboka džungla i svi njeni pripadajući zvuci, gmizava atmosfera. Prve četiri stvari smixane bez prekida, neko od muzičara ih je prešaltavao menjanjem ritma ili ubacivanjem nove teme. Hipno ritmične melodije plus odgovarajući šamanski ritam. Posle prvih 15ak minuta u mrak dodaju vatru koju konstantno pojačavaju do samog kraja. Shabaka je šef. Pošto se dobrano zagrejao izuo je patike i čarape. I ja sam poželeo da uradim isto. Mnogo repetitivnih tema iz kojih Shabaka izlazi pršteći. Theonova tuba grmi basom al često i preuzme virtuoznost od Shabake pa svira neverovatne stvari na tom velikom instrumentu, uz maestralnu solažu na sredini koncerta dok se ostatak benda povukao iza da sedi na bini. Bubnjari sve vreme praše divlje i bogato, perkusije nisu falile. Uglavnom meni nepoznate stvari pošto nisam preslušao album, nešto malo sam prepoznao sa radija. Sat i dvadeset minuta đuske, koncert završili sa Marleyevom Rastaman Chant, Theon uzeo jednu palicu i pridružio se chantu sa bubnjarima a Shabaka tiho odsvirao temu.
Kakav pun pogodak što sam uspeo da odem i kakav prvi koncert za 13godišnju ćeru koja je đuskala od početka do kraja.

Link to comment

The Necks

  

Quote

UPCOMING PERFORMANCES

October 2018

Sat 13th - Mondriaan Jazz Festival, Den Haag, Netherlands
Sun 14th - Area Sismica, Forlì, Italy
Mon 15th - Venue to be announced, Paris, France
Tue 16th - Le Petit Faucheux, Tours, France
Wed 17th - Enjoy Jazz Festival, Heidelberg, Germany
Thu 18th - G Livelab, Helsinki, Finkland
Sat 20th - Funkhaus, Berlin, Germany
Mon 22th - Cafe Oto, London, UK (SELLING FAST!)
Tue 23th - Cafe Oto, London, UK (SELLING FAST!)
Wed 24th - Palác Akropolis, Prague, Czech Republic
Thu 25th - Südpol, Lucerne, Switzerland
Fri 26th - Belgrade Jazz Festival, Belgrade, Serbia

 

Pošto sam ih slavno izbojkotovao onomad u Reksu ...

Edited by Ras
Link to comment

Jebao te kurac, kako su razjasnili Cockney Rejects. Jebali su sve zivo, mrtvo i jos nerodjeno. Kad oni ovako zvucali, Madball ce genocid da naprave

Link to comment

 

Quote

 

The Cardigans have announced that they’ll be heading out on tour to celebrate the 20th anniversary of their 1998 album ‘Gran Turismo’.

 

Now, they’ll be performing the album in full at their ‘only shows of 2018’ with gigs in Manchester, Glasgow, Birmingham and London.


 

 

Link to comment

Oh™. 

 

Da nisu odsvirali nista osim Whats with you, Pride i For my enemies bio bi nezaboravan koncert. Ovako, bio je za antologiju, anale i orale, a mozda cak i za pamcenje

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...