Jump to content
IGNORED

Fragmenti


Jolly Roger

Recommended Posts

26 minutes ago, Meazza said:

 

A bili su dobri kad su nam bili saveznici u WW1. 

 

Hvala im na tom savezništvu, naročito onom posle rata. 

A tek kako su ispalili Grke...pa ja bih im zabranio da kroče na tlo te države.

 

Jedini je Tito umeo s tom bagrom.

Link to comment

Bez tog savezništva bilo bi nas jedno 30 miliona i ne bi pričali na nemačkom, baš kao što ni Šveđani ne pričaju na nemačkom.

 

Od Engleza smo uglavnom dobijali tapšanje po ramenima. Francuzi su slali oružje, doduše nisu baš poklanjali, prodavali su nam.

 

Bez tog savezništva moja baba bi imala oca, moja majka bi imala oca, itditd., ordinarna priča svake druge porodice u Srbiji.

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, April said:

Bez tog savezništva bilo bi nas jedno 30 miliona i ne bi pričali na nemačkom, baš kao što ni Šveđani ne pričaju na nemačkom.

 

Od Engleza smo uglavnom dobijali tapšanje po ramenima. Francuzi su slali oružje, doduše nisu baš poklanjali, prodavali su nam.

 

Bez tog savezništva moja baba bi imala oca, moja majka bi imala oca, itditd., ordinarna priča svake druge porodice u Srbiji.

 

Ja pricam o WW1. Da Engleska nije usla u rat protiv Nemacke bilo bi baj baj.

 

Sto se tice WW2, imas dva scenarija. Da su ga dobili Nemci mi Sloveni danas ne bismo ni postojali.

  • +1 3
Link to comment

Pa baš mi da ga dobijamo? Dobili su ga, i ovako, i onako Rusi. 

 

Mi smo tu bili samo da se pokoljemo između sebe. Jedan deo za Ruse, drugi za Engleze. Bilo je i trećih, što su se klali za Nemce.

 

A i u Prvom smo bili na obe strane. Poćorek komanduje, a ginu Srbi, Hrvati i Mađari. Francuzi šalju oružje, a Englezi pozdrave da izdržimo.

 

Ali ćemo zato u Trećem svetskom tek svima jebati mater.

Link to comment
7 minutes ago, April said:

Pa baš mi da ga dobijamo? Dobili su ga, i ovako, i onako Rusi. 

 

Mi smo tu bili samo da se pokoljemo između sebe. Jedan deo za Ruse, drugi za Engleze. Bilo je i trećih, što su se klali za Nemce.

 

A i u Prvom smo bili na obe strane. Poćorek komanduje, a ginu Srbi, Hrvati i Mađari. Francuzi šalju oružje, a Englezi pozdrave da izdržimo.

 

Ali ćemo zato u Trećem svetskom tek svima jebati mater.

 

Sve ti se pomesalo :D 

  • +1 1
Link to comment

Ko nas jebe, sto smo rusili nesto veliko sto je stvoreno 1918. Naravno da je uvek bolje biti veci...samo korumpirnaim ljudima odgovara da budu vodje u svojim prcijama zato i rasturaju vece od njih. A svi ovi sto su 1991 busali da ruse videcemo da li ce nato vecno trajati i da li su npr. Italijani zaboravili na Fiume...slicno vazi i za Srbiju samo sto Srbija ne granici i nema spor ni sa jednom zemljom vecom od nje 10 puta...Srecno svima, evropa zdaj.

Sala mala, bice sve to dobro.

Edited by pasha
Link to comment
3 hours ago, April said:

 

Pa, otprilike moj slučaj

 

Ameriku praktično tek otkrivam, decenijama mi je UK bila sve - muzika, filmovi, fudbal, dizajn. Siguran sam da bih u Londonu mogao da živim.

 

Međutim, mislim da niko nije bio kancer za Evropu kao Englezi. Na stranu mi - zajebali su nas za izlaz na more, 27.mart i građanski rat.

Ali mislim da se to ne da porediti sa onim što su uradili Česima i Poljacima i kako su ih jednim potezom ruke predali Staljinu na 40 godina. A za njihove interese smo ratovali, mi majmuni.

 

 

Isto osecanje vezano za Englesku.. I sami englezi su mi ok, mislim na obican plebs.. 

 

Medjutim njihova politika je vekovima jedna od najprevrtljivijih .. Prepuna izdaja.. 

Mislim da izraz Perfidious Albion postoji na tridesetak jezika, iako je izvorno francuski.. 

Retki su oni koje engleska politika negde nije prejebala.. 

 

Nisu oni samo tad zajebali cehe i poljake, crtajuci novu kartu Evrope sa Stalinom 1944..

Cesku ne samo da su predali Hitleru, vec su po ugovoru bili duzni da brane Poljsku..  naci ces mnogo istoricara koji njihovo ponasanje pre , za vreme i posle ww2 nazivaju western betrayal.. 

 

Link to comment

Oprostite mi na naivnosti ali meni se sva pre-WW2 aktivnost i zapada i sovjeta cini da se svodila na to: "necemo valjda u jebeni rat" i da su se vodili pre svega time nadajuci se da ce ludak da iskulira, a ne da su imali neku agendu

Edited by Tsai
Link to comment
4 hours ago, April said:

Pa, otprilike moj slučaj

 

Ameriku praktično tek otkrivam, decenijama mi je UK bila sve - muzika, filmovi, fudbal, dizajn. Siguran sam da bih u Londonu mogao da živim.

 

Međutim, mislim da niko nije bio kancer za Evropu kao Englezi. Na stranu mi - zajebali su nas za izlaz na more, 27.mart i građanski rat.

Ali mislim da se to ne da porediti sa onim što su uradili Česima i Poljacima i kako su ih jednim potezom ruke predali Staljinu na 40 godina. A za njihove interese smo ratovali, mi majmuni.

Ne diraj mi u Englezetm :mad:: oni su vekovima u nazad vodili ratove ne bi li sprecili da neka od kontinentalnih evropskih sila postane #1 - a pojedinima je to povremeno ekstremno udaralo u glavu - bez da su i jedan jedini put rekli KO je u stvari pravi #1...

Poljake i Cehe su poceli da rasprodaju i to 1 Adolfu, 1 potezom ruke predali prodali - Englezi i Francuzi, tek da se zna, jos u doba raznih Minhena...

Ne znam za koga ste vitm ratovali, mitm za njih nismo... :tongue:

 

I, da se vratim na Engleze, ako nista drugo - izmislili su - Humor.

Sa sve onim najjacim: Humorom na sopstveni racun.

Tako da i da od svega ostane samo to, oni su 1 carevi.

 

A sto su postali to sto su danas postali, pa jebiga, ni mi nismo sto smo nekad bili...

42 minutes ago, Tsai said:

Oprostite mi na naivnosti ali meni se sva pre-WW2 aktivnost i zapada i sovjeta cini da se svodila na to: "necemo valjda u jebeni rat" i da su se vodili pre svega time nadajuci se da ce ludak da iskulira, a ne da su imali neku agendu

Pobrkao si ti nesto ovde: WW2 je imao ideolosku komponentu, na glavnom mestu dogadjanja, a i u uvodnom delu, sukob 2 ekstremno suprotstavljena ideoloska pravcatm, od koji su fasizam/nacizam bili samo krilo jednog od pomenutih, doduse ekstremno.

Danasnji svet, oslobodjentm od ideologije, pre lici na svet uoci WW1, svet u kome se krize spiralno odmotavaju, dostizuci sve vece i vece visine i zaostravanja, dok na kraju nije - puklo.

A povod se lako nasao.

Edited by namenski
  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, bags said:

Tako da ono sto su englezi sa UK to smo mi sa Balkana.

 

Gospoda! :nobles:

 

 

 

 

 

:piggy::s_d: Al' zamalo. I jedni, i drugi.

Edited by zorglub
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...