Jump to content
IGNORED

Fragmenti


Jolly Roger

Recommended Posts

9 hours ago, Kampokei said:

Ali da ne bude da smo samo za hejt sposobni, primecujem od 90-tih naovamo dosta pozitivan trend u srpsko-bugarskim odnosima.

 

Ovo je potpuno tacno. Dosta bugara se bas skenja kad im spomenem onu nasu "Udri po bugaru...". Neverovatno je koliki tamo uticaja ima nasa muzicka i sportska scena. 

Mene cesto bude neprijatno sto ne znam njihove celebritije, klubove, politicare...

 

Link to comment

Ta ideja ne bi uspela nikad. Oni ostale balkance gledaju sa visine sa pozicije carevine taman posla da sofija bude podredjena beogradu u ma kojem smislu kao dom sobranja labave konfederacije ili mesto zasedanja vlade

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, napadaj said:

 

100%

 

Posebno Englezi. Amere ljudi vide kao biznismene, može sve za lovu, lako će oni da promene planove i strane ako se dovoljno plati. Engleze masa vidi kao iskonsko zlo čije ostrvo treba da nestane sa lica zemlje.

 Škoti, Irci i Velšani odlično licno iskustvo. Englezi mnogo manje

  • +1 3
Link to comment

Meni je jedna Austrijanka rekla da moze sa svima (Bosancina, Hrvatima, Slovencima, Makedoncima)  osim sa Srbima da nadje zajednicki jezik. 

 

Tako da ono sto su englezi sa UK to smo mi sa Balkana.

Edited by bags
Link to comment
18 minutes ago, bags said:

Meni je jedna Austrijanka rekla da moze sa svima (Bosancina, Hrvatima, Slovencima, Makedoncima)  osim sa Srbima da nadje zajednicki jezik. 

 

Tako da ono sto su englezi sa UK to smo mi sa Balkana.

 

Definitivno NE!

 

A Skoti i Irci su sasvim drugaciji od Engleza, to je definitivno i lako objasnjivo...

Link to comment
4 hours ago, radisa said:

Znam i ja takve...

 

A znam i anglofile, vole više UK, Kraljicu i britansku pop kulturu nego većina rođenih engleza...

 

Čudni su ljudi, no, činjenica je da je GenX odrasla na engleskoj pop kulturi i teško je takvim ljudima zameriti što vole UK ili su se duboko razočarali u tu istu UK i sad je mrze, jer od ljubavi do mržnje kratak je put... :fantom:

 

Pa, otprilike moj slučaj

 

Ameriku praktično tek otkrivam, decenijama mi je UK bila sve - muzika, filmovi, fudbal, dizajn. Siguran sam da bih u Londonu mogao da živim.

 

Međutim, mislim da niko nije bio kancer za Evropu kao Englezi. Na stranu mi - zajebali su nas za izlaz na more, 27.mart i građanski rat.

Ali mislim da se to ne da porediti sa onim što su uradili Česima i Poljacima i kako su ih jednim potezom ruke predali Staljinu na 40 godina. A za njihove interese smo ratovali, mi majmuni.

  • +1 4
Link to comment

Srbiju su najvise izradili Francuzi u odnosu na ocekivanja pocetkom devedesetih.

Za vreme Dzona Mejdzora UK je bila verovatno jedina zapadna zemlja koja je imala minimalno razumevanje za Srbe to se menja sa dolaskom New Labour...uopste gledano Srbi su do devedesetih bili ljudi koji su glasali po zapadu za levicu tipa demokrate u sad, spd u nemackoj, socijalisti u francuskoj...zbog devedesetih se sve to promenilo. Danas Srbi od Nemacke do SAD glasaju za desnicu u vecini.

 

Da se vratim na Francusku, Milosevic i Srbija su svasta ocekivali, delom cak dobijali obecanja, od socijalistickog predsednika Fransoa Miterana pocetkom devedesetih a onda je dosao Badinter...nije se uopste racunalo toliko na SSSR(Rusiju) koliko na Francusku jer se videlo da se SSSR raspada.

  • +1 2
Link to comment
40 minutes ago, April said:

 

Pa, otprilike moj slučaj

 

Ameriku praktično tek otkrivam, decenijama mi je UK bila sve - muzika, filmovi, fudbal, dizajn. Siguran sam da bih u Londonu mogao da živim.

 

Međutim, mislim da niko nije bio kancer za Evropu kao Englezi. Na stranu mi - zajebali su nas za izlaz na more, 27.mart i građanski rat.

Ali mislim da se to ne da porediti sa onim što su uradili Česima i Poljacima i kako su ih jednim potezom ruke predali Staljinu na 40 godina. A za njihove interese smo ratovali, mi majmuni.

 

A ti Cesi i Poljaci ne bi ni bili nezavisni da nije bilo Kraljevine Srbije...pa ne vidim da imaju nekakvo posebno postovanje prema Srbiji, stavise. Cak su nam i spoljnu politiku oni napisali upravo da bi se desila 1918...a papa Vojtila:fantom:

Nisu oni predati Staljinu no Hitleru. A Englezi su hteli po svaku cenu da izbegnu Prvi svetski rat, zato je Cembrlen mahao onim papriom iz Minhena.

 

 

Edited by pasha
Link to comment
47 minutes ago, April said:

 

Pa, otprilike moj slučaj

 

Ameriku praktično tek otkrivam, decenijama mi je UK bila sve - muzika, filmovi, fudbal, dizajn. Siguran sam da bih u Londonu mogao da živim.

 

Međutim, mislim da niko nije bio kancer za Evropu kao Englezi. Na stranu mi - zajebali su nas za izlaz na more, 27.mart i građanski rat.

Ali mislim da se to ne da porediti sa onim što su uradili Česima i Poljacima i kako su ih jednim potezom ruke predali Staljinu na 40 godina. A za njihove interese smo ratovali, mi majmuni.

 

A bili su dobri kad su nam bili saveznici u WW1. 

Link to comment

Pa to je koliko seze sjecanje, kako je neko vec pomenuo ovde. Kada je igrano finale EP, samo ja navijao za Englesku a citava kafana za Italiju. Kafana ko kafana, ima svakakvog pijanog svijeta pa tokom utakmice bilo i ozbiljnijeg sporeckanja. Uglavnom kako mogu navijati za Engleze koji su zajebali nas i pola svijeta, ja se branim kako nas je Italija 50 god prije toga zajebala jos vise, pa se smiri atmosfera. Nakon 10 min :D opet kako ja mogu navijati za Englesku koja nas je blabla, ja odgovaram kako tom logikom ne bismo trebali navijati za bilo koga u okruzenju, i tako do kraja. U kafani je 30-ak ljudi, srecom Englezi izgubise :D

 

Samo interesi kroje dobre odnose, a to se mijenja svakih 30 god.

 

Kako Kisindzer rece - Amerika nema prijatelje, samo interese.

Link to comment
5 hours ago, gone fishing said:

Ta ideja ne bi uspela nikad. Oni ostale balkance gledaju sa visine sa pozicije carevine taman posla da sofija bude podredjena beogradu u ma kojem smislu kao dom sobranja labave konfederacije ili mesto zasedanja vlade

Ko, Bugari gledaju na ostale Balkance sa visine?? 😂😂😂

Da mi je znati koje droge uzimaju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...