Jump to content
IGNORED

Fragmenti


Jolly Roger

Recommended Posts

2 hours ago, ObiW said:

 

Svakoj od tih zemalja je, osim nametanja marionetskih rezima, SSSR ili uzeo komad zemje, ili poslao vojsku da ugusi pobunu, a nekima oba (CSSR). Trauma izazvana tim potezom prevazilazi unuke SSovaca i postaje deo kolektivne svesti. 

 

Istina, ali u većini tih zemalja mišljenje o marionetskim režimima i o životu pod njima nije ni blizu tako uniformno.

 

Ja sam i napisao da su oni imali dobre razloge, ali nisu oni ti koji se pitaju o primanju novih članica, nego države koje su obećale Rusima da nema više širenja na istok. A kad su to obećali, znali su i oni i Rusi da će ovi htjeti u NATO, zato je i obećavano na kraju krajeva, tako da njihove traume, bilo da je riječ o nacionalnim ili samo ultradesničarskim, ne igraju tu nikakvu ulogu.

Edited by Spike
Link to comment
1 hour ago, ObiW said:

Nekako uvek ono poslednje ostane u najupečatljivijem sećanju. Ni ti me mrziš Turke i Bugare koliko mrziš Amerikance.

 

To da poslednje uvek ostane u najupecatljivijem secanju nije tacno ni u jednoj sferi zivota, zavisi od mnogo drugih faktora. Sto se mene tice, ne mrzim ama bas nikog osim warmongera, sovinista i rasista svih nacija, a ako izuzmemo komsijske narode u Srbiji se najvise mrze oni koje iznenadjujuce nisi pomenuo, a to su Nemci. 

Link to comment

+1

 

Nisu se Švabe mrzele ni 20 godina posle rata kad su stotine hiljada išle na bauštelu, još manje sada kada stotine hiljada odlaze da se ne vraćaju.

Link to comment
35 minutes ago, Tsai said:

jesi siguran da se nemci mrze vise nego amerikanci? ja bogami nisam

 

 

Ja mislim da su Englezi i Ameri opusteno zamenili Nemce kao najomrazeniji. Malo neobicno, posto se to desilo kao rezultat bombardovanja 1999, a u toj kampanji su ucestvovali i Nemci.

 

Ali da ne bude da smo samo za hejt sposobni, primecujem od 90-tih naovamo dosta pozitivan trend u srpsko-bugarskim odnosima. To mu dodje kao neke balkanski pandan jos uvek uspesne francusko-nemacke posleratne price o zakopavanju ratnih sekira.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Spike said:

 

Istina, ali u većini tih zemalja mišljenje o marionetskim režimima i o životu pod njima nije ni blizu tako uniformno.

 

Ja sam i napisao da su oni imali dobre razloge, ali nisu oni ti koji se pitaju o primanju novih članica, nego države koje su obećale Rusima da nema više širenja na istok.

 

Jel ovo obecanje ima negde da se procita, neki zvanicni zapis sa sastanka u to vreme, neki obavezujuci dokument koji su potpisali neki predsednici?

 

1 hour ago, Spike said:

 

A kad su to obećali, znali su i oni i Rusi da će ovi htjeti u NATO, zato je i obećavano na kraju krajeva, tako da njihove traume, bilo da je riječ o nacionalnim ili samo ultradesničarskim, ne igraju tu nikakvu ulogu.

Ma dobro, i ja sam obecavao svasta jednoj devojci pa se isprecile objektivne okolnosti i subjektivne slabosti. Nije valjda Rusija bila naivna kao moja bivsa onomad?

Edited by ObiW
Link to comment
1 hour ago, Tsai said:

jesi siguran da se nemci mrze vise nego amerikanci? ja bogami nisam

 

 

Prilicno sam siguran. Naravno, sve je to nista u poredjenju sa Albancima i Hrvatima.

Link to comment
8 hours ago, Kampokei said:

Ja mislim da su Englezi i Ameri opusteno zamenili Nemce kao najomrazeniji.

 

100%

 

Posebno Englezi. Amere ljudi vide kao biznismene, može sve za lovu, lako će oni da promene planove i strane ako se dovoljno plati. Engleze masa vidi kao iskonsko zlo čije ostrvo treba da nestane sa lica zemlje.

  • +1 6
Link to comment

Moj uzorak, matorci iz ekipe mog ćaleta, svi antikomunisti, koji ne mogu prežaliti puč 27.marta, koji su po njima organizovali Englezi. Niko ne gleda fudbal 

 

esid: a to oko shizofrenije našeg naroda se slažem, dovoljne su mi priče gastarbajterske rodbine.

Edited by Filozof manijak
  • +1 1
Link to comment
33 minutes ago, Jozef K. said:

Moj uzorak. Ubi se mrzeći Engleze, a prelazi od jeseni na mts zbog premijer lige. Sredovečni ljudi. Više njih.

Znam i ja takve...

 

A znam i anglofile, vole više UK, Kraljicu i britansku pop kulturu nego većina rođenih engleza...

 

Čudni su ljudi, no, činjenica je da je GenX odrasla na engleskoj pop kulturi i teško je takvim ljudima zameriti što vole UK ili su se duboko razočarali u tu istu UK i sad je mrze, jer od ljubavi do mržnje kratak je put... :fantom:

  • +1 6
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...