Jump to content
IGNORED

Fragmenti


Jolly Roger

Recommended Posts

Pazi bogati, pa sta bi ti: da se zastava Carstva Svekolikog Zla ponosno  vijori naporedo sa zastavama Slobodnog Sveta?

Sta imaju na reversu ovog jubilarnog zlatnika: nemacku zastavu? :D

 

c288.jpg

 

Obaska sto se sve ovo i ovome slicno moglo da predvidi, a i ovo je tek pocetak: dno dna je jos daleko.

 

I obaska sto, pa sve i da se na glavu postave, zna kako se barata sa zastavama:

 

Ali, dobro je, dobro: sace da dodje Anduril da objasni da nije u redu, nekulturno je ovako se odnositi prema zastavama, ipak su one simbol, vredjaju se osecaji, taj rad...

 

 

Edit: a francusku su verovatno stavili da obeleze ovu majsku godisnjicu 1940. kada se Francuska junacki odupirala nemackoj najezdi.

Citavih 40 dana, malo li je...

 

Edited by namenski
Link to comment

I treba da bude, red je da se konacno isteraju sve istorijske Istine i stvari postave na svoje mesto, ne vidim tu nikakav problem.

Ajde ja, al' sto ne vide ni oni... :isuse:

Link to comment
2 hours ago, apostata said:

A šta tek ima da bude 23.08. pa onda 01.09. u Varšavi .., ala!

Inace, da ti javim, polako se naziru direktive oko proslave ovih jubileja zakljucno sa obelezavanjem 3/4 veka od kraja WW2.

Smernice su, otprilike: Evropa takvu najezdu i razaranje praceno silovanjima i pljackama nije videla od vremena mongolskih najezdi, Beevor-ov greatest phenomenon of mass rape in history… se dalje razradjuje, ali se dize zvezda i izvesnog lika po imenu Norman Naimark koga cemo, javlja mi se, tek imati prilike da citamo kao referentnog autora... :isuse: 

Link to comment

Evo sa čime je počeo jedan svoj intervju:

"Я до сих пор поражаюсь тому, что Советский Союз победил – вопреки тому, что Сталин сделал с советским обществом и экономикой в 1930-е годы." 

Link to comment
17 hours ago, apostata said:

Evo sa čime je počeo jedan svoj intervju:

"Я до сих пор поражаюсь тому, что Советский Союз победил – вопреки тому, что Сталин сделал с советским обществом и экономикой в 1930-е годы." 

Slucajno, motajuci se po topiku o Lenjingradu, podsetih se:

On ‎27‎.‎1‎.‎2019‎. at 20:19, apostata said:

 

Pa mi, jos sslucajnije, pade na pamet da je ovaj gore genocid, nekako promakao lesinaru ekspertu za genocide poput gorepomenutog Naimark-a...

Buduci da mu svaka druga knjiga, od objavljenih tusta i tma, samo u naslovu vrca od svakakvih genocida...

Link to comment
  • 4 weeks later...

2 mode.

 

SS-Helferinnen.jpg

SS Helferin, Allgemeine SS, najgora grana Organizacije, zaduzena izmedju ostalog i za management koncentracionih logora, poslednja SS moda, 1 haute couture...

 

i

 

Cecil-Beaton-The-Letter-London-1940.png

London, 1940.

Jeste doduse 1 Cecil Beaton...

I jeste Drezden dobio svoje...

Link to comment
  • 3 weeks later...
2 hours ago, nautilus said:

airacobra?

 

Zapravo Kingcobra (P-63), kasniji model Airacobre. Proizvodjeni u fabrici u Niagara Falls, NY, za potrebe VVS SSSR (otud crvene petokrake), na preletu za Aljasku gde su ih preuzimali sovjetski piloti. Slikano naravno iznad cuvenih Nijagarinih vodopada (sa kanadske strane).

Link to comment
  • 1 month later...

Eastern-Prussia-Capitulation.jpg

 

Prolece 1945. godine, Istocna Pruska, srce Nemacke, onakve kakva je nastala posle posto je postala Nemacka.

Nemci kao svoj na svome, ali i (pomalo) cudna fotografija.

Ili mozda nije.

Sovjetski oficir, ako je sudeci po epoletama, ali bez uobicajene zbirke u to vreme vec brojnih odlikovanja, medalja za ucesce u raznim operacijama, cak i ako se radi o obicnoj, poljskoj uniformi.

Ili, mozda, samo tumac, a mozda i neka jaka zverka.

Ko bio da bio, pogled na Pruse koji se predaju, kapituliraju, kaze sve: i bezanije i opkoljavanja ocajnog leta 1941, ili jos ocajnijeg naredne 1942, i ono izmedju i ono posle toga.

Tek - doso djavo po svoje, zaigrala mecka...

Edited by namenski
Link to comment
On ‎4‎.‎7‎.‎2019‎. at 4:49, Radoye said:

65792136_2166695696787085_17211905903406

 

On ‎4‎.‎7‎.‎2019‎. at 13:22, Radoye said:

 

Zapravo Kingcobra (P-63), kasniji model Airacobre. Proizvodjeni u fabrici u Niagara Falls, NY, za potrebe VVS SSSR (otud crvene petokrake), na preletu za Aljasku gde su ih preuzimali sovjetski piloti. Slikano naravno iznad cuvenih Nijagarinih vodopada (sa kanadske strane).

Sada videh: ne bih ja potpisao da se radi o P-39 isporucivanim Sovjetima, narocito u vezi tvoje napomene da se radi o crvenim petokrakama.

Sovjetske su bile 'jednobojne', u vecini slucajeva 'uokvirene', namerno sam uzeo i BW fotografiju:

p39.jpg

 

Soviet-P39.jpg

 

Dok se na fotografiji koju si postovao, kako mi se cini, na avionima vidi ovaj logotm:

aircorps-symbol-large.jpg

 

Ako sam u pravu, radi se o P-39 koje pripadaju United States Army Air Corps, USAAC, prethodniku 'pravog' ratnog vazfuhoplovstva, pa i to sa pauzom do posle WW2: pomenuti USAAC je, naime, postao United States Army Air Forces, USAAF, negde cini mi se tek polovinom 1941. godine, dakle formalno deo kopnene vojske, armije SAD, da bi prerastao u 'pravo' vazduhoplovstvo tek negde posle WW2...

Tako se, otprilike, menjao i logo: od USAAF:

United-States-USAAF-Aircraft-Roundel-194

 

Sa poluzvanicno izvedenicom nosenom obicno na ramenu uniforme, koja je zadrzala elemente stare oznake:

US-Army-Air-Corps.png

 

Ako sam u pravu, nema sanse da se radi o P-63: moguce je da se radi samo ranijim primercima P-39.

Obaska sto ovakve sitnice nisu ni preterano bitne, osim kao uvod u evoluciju najjaceg vatduhoplovstva svih vremena i doktrine koja mu je - jos od WW2 - posvetila najvise paznje zasnivajuci upravo na vazduhoplovstvu svoju post-WW2 globalnu nadmoc.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...