Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Mene samo zanima da li uopšte postoji mogućnost da se nekome naplati kazna ili se čitav koncept naplate gubi negde u lavirintu imanja/nemanja prava kontrolora da legitimišu putnike i imanja/nemanja prava komunalne policije da asistira u tome.
Čitav sistem je postavljen naopako. Kontrolori imaju pravo da pokušaju da te legitimišu ali ti kao putnik nisi obavezan da to učiniš. E sad, kontrolori verovatno rade na procenat, što znači da ih poslodavac stimuliše da postupaju nesaglasno sa pravilima. Kontrolori imaju direktan podsticaj da obmanjuju putnike i ponašaju se kao da su putnici dužni da im se legitimišu. Pa se onda dogodi da kod nekog insistiraju više a kod drugog putnika se povuku. Najinteresantnije je to da se mahom povlače pred muškarcima koji deluju dovoljno snažno/ludo da mogu predstavljati pretnju po njihovu bezbednost. Zato se fokusiraju na žene i ostalu nejač.
Link to comment
heh, a delovao si bas ozbiljno, zacudio si me laugh.gif medjutim, mene zapanjuje kraj tvog posta. smeta ti ulicna prodaja? zasto? prosjacenje je za tebe samo "komunalni prestup"? wtf?
Ma, uličnu prodaju i prosjačenje i kontrolu komunalne zoohigijene nisam naveo zato što meni te pojave smetaju ili ne. Prepisao sam ih, onako, po random principu iz gomile prestupa koje komunalna policija ima ovlašćenja da suzbija.
Link to comment
A lopovluk se iskorenjuje tako sto se, khm, iskoreni. Pohapsis, otpustis, sredis.
Dobro, da li zaista mislis da se ljudi svercuju zbog kradje u GSP?Ako je tako, onda je ovo rajska drzava u najavi - javno mnjenje osvesceno, gradjanska neposlusnost izrazena, korupcija na izdisaju pod naletom neplatisha-liberala.Evo, i ja se nesto razmisljam da bojkotujem mesecnu kartu. Kvalifikovani sam gradjanin.
Ja se ne svercujem iz hira nego zato sto smatram da usluga nije adekvatna ceni, tj. ne postuju se ugovorne obaveze prema meni kao korisniku
.. pa ti idi peske he hejeste moronizam, ali se svakako na kraju na to svede. Mislim, to je jedino principijelno. Sve ostalo je vadjenje. Edited by CowBoy
Link to comment

Ja ne znam nikoga da mu je stigao poziv za sud ili nesto od GSPa. Kada imas neplacenu kaznu ne mozes posle da izvadis povlasticu dok je ne platis.Inace, meni je to svadjanje sa kontrolrima jako ruzno. Ja uvek uljudno kazem da nemam kartu, nemam ni licnu kartu, nemam ni pare da je kupim kod vozaca tako da se sve zavrsi sa 'izadji na sledecoj stanici'.

Link to comment
Kolaci su hir, voznja je potreba. "A ti idi peske" je moronizam i o tome ne zelim ni da razgovaram. A lopovluk se iskorenjuje tako sto se, khm, iskoreni. Pohapsis, otpustis, sredis.Ja se ne svercujem iz hira nego zato sto smatram da usluga nije adekvatna ceni, tj. ne postuju se ugovorne obaveze prema meni kao korisniku (intervali polazaka, pristojno posanasnje, elementarne stvari iz jnihovog sopstvenog pravilnika kao sto su da se ne drze vrata na terminusu otvorenim samo 4 sekunde tako da ne mozes da udjes u autobus osim ako nisi na 3 metra od njega, da se ne otvaraju vrata ako si trece vozilo u nizu)....i tako to. Ne dam i kraj. Sredite firmu pa cu platiti.
Nije moronizam. Uostalom ima i bicikl. A mozes i da kupis polovno auto za neke male pare. Ili skuter.Ja ne znam gde je to zapisano (u ustavu?) da je sad javni prevoz neko zagarantovano pravo gradjana? Da, ja sam potpuno ozbiljan.Ugovorne obaveze koje navodis zapravo ne postoje. Kada si sa njima potpisao ugovor? Gde? Javni prevoz se nudi u "as-is" formatu, plati pa koristi sta ti nude, ili nemoj da platis i nemoj da koristis.Dalje - oni koji placaju uslugu imaju pravo da se zale na kvalitet iste. Oni koji ne placaju nemaju pravo da se zale i njihove zalbe su najobicnije licemerje.Ajde da vidimo dokle cemo da stignemo sa "prevoz je potreba" logikom.I hrana je potreba. Da li to znaci da je ok ukrasti hleb iz pekare koja prodaje bajat, budjav, ili po bilo kom drugom parametru tebi nedovoljno dobar hleb? Je li OK da ja ukradem mleko iz radnje jer mu je istekao rok? Je li ok da kradem bilo koju namirnicu zato sto je bezukusna, a vlasnik radnje u talu sa nekim?Odevanje je takodje potreba. Da li je onda ok ukrasti majicu iz radnje koja prodaje krs robu?
Link to comment
a čekaj, kauboje, kako šverceri troše tvoje pare? ti sam plaćaš svoju vožnju kad kupiš kartu. a ako misliš na dotirane pare od poreza, pa to i šverceri plaćaju, zar ne?
Ne postoji besplatan rucak.Ako u autobusu u kojem svi stizu od tacke A do tacke B neko placa kartu a neko ne, to znaci da ovi koji placaju, placaju za sve u toj voznji. + porez isti kao i Osvesceni sverceri.
Link to comment

Meni se samo javlja da će biti sve više incidenata. Dvadeset godina pod stresom je previše, a u svakom busu ima nekoliko tempiranih ljudskih bombi.Javlja mi se i sabotiranje (da ne kažem - uništavanje) sistema za kontrolu karata.Uzroci? Siromaštvo i frustracije.

Sto se shvertza tice, svercuj se dok te ne u'vate - a kada te u'vate uljudno daj podatke i odigraj igru do kraja. Mada si svakako picka, jer trosis moje pare za to gorivo, gume, amortizaciju i benzin.
A ti lepo stani na sred autobusa i reci da su šverceri pičke. :) Edited by Malkmus
Link to comment
Ugovorne obaveze koje navodis zapravo ne postoje. Kada si sa njima potpisao ugovor? Gde? Javni prevoz se nudi u "as-is" formatu, plati pa koristi sta ti nude, ili nemoj da platis i nemoj da koristis.
ovaj, ja plaćam porez gradu, koji je u ugovornoj obavezi sa GSP-om. nešto ne verujem da GSP uzima pare na lepe oči.
Link to comment

Pa i nije isto. Sad i vi zajebavate. Naplata pretplate je suprotna (duhu) ustava.Aj da vidimo ko je od ovih zagovornika obaveznog plaćanja karata takođe zagovornik plaćanja infostana. Prebrojte se, molim.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...