Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

1 hour ago, hazard said:

 

Kada bi krenuli da kopaju sutra, za te pare bi do tada mogli da zavrse jednu linuju...ili mozda pola jedne linije...

od makiša do čukarice i od ada huje do dunav stanice.

Link to comment

Da li se od prvog januara menja neka procedura oko uplate markica za pravna lica?

 

Direktor me sad ubedjuje da ne moze vise dizanje s racuna za troskove prevoza, samo ugovor sa Busplusom, a siguran sam da je bila prica da su fiskalni racuni dovoljan dokaz. Treba ljudi da dobiju pare za markicu, neko ce u top da me stavi.

Link to comment

nishta niko nije pominjao, a mi smo budzetska ustanova, na nas bi udarili prvo unsure.gif

 

pare dadoshe ko i uvek. meni bi odgovaralo da mi to firma uplacuje direktno na markicu, bez mene, ali ta opcija se ne pominje uopshte...

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...
Quote

Od 11. januara do 30. marta zbog radova na rekonstrukciji saobraćajnice na obodu Savskog trga - Ulica Karađorđeva, na delu od Nemanjine do Ulice Mihaila Bogićevića, biće promenjen rad linija javnog prevoza, saopštio je Sekretarijat za javni prevoz.

Radovi u ovoj fazi podrazumevaju potpuno zatvaranje Karađorđeve ulice na toj deonici, kao i samog terminusa "Savski trg".

Tramvaji sa linija 7 i 9 će u oba smera saobraćati ulicama Nemanjinom, Savskom, Bulevarom vojvode Mišića, petljom "Radnička", Mostom na Adi, Bulevarom heroja sa Košara, Ulicom Đorđa Stanojevića, Bulevarom Milutina Milankovića, Ulicom antifašističke borbe i dalje redovnom trasom.

Tramvaji sa linije 11 će u oba smera saobraćati Karađorđevom, Starim savskim mostom, Zemunskim putem, Ulicom Milentija Popovića, Bulevarom Milutina Milankovića, Ulicom antifašističke borbe i dalje redovnom trasom.

Vozila sa linija 78 i 83 će saobraćati u smeru ka Trgu Slavija, na delu od raskrsnice Bulevara Mihajla Pupina i Zemunskog puta, sledećom trasom: Bulevar Mihajla Pupina – Brankov most – Brankova – Kraljice Natalije – Kneza Miloša – Nemanjina i dalje redovnom trasom.

U povratku, na delu od raskrsnice Nemanjina – Balkanska, vozila sa linija 78 i 83 će saobraćati trasom: Nemanjina – Balkanska – Gavrila Principa – Pop Lukina – Brankova – Brankov most – Bulevar Mihajla Pupina i dalje redovnom trasom.

Vozila sa linije 46 će u smeru ka Savskom trgu saobraćati ulicama Franša d'Eperea, Savskom, Drinskom, Sarajevskom, Hajduk Veljkovim vencem, Balkanskom do stajališta "Nemanjina", koje će obavljati funkciju dolaznog stajališta.

Vozila sa linija 51, 91, 92, 511, 551, 553 će u smeru ka Savskom trgu saobraćati Bulevarom vojvode Mišića, Savskom, Drinskom, Sarajevskom, Hajduk Veljkovim vencem i Balkanskom ulicom do stajališta "Nemanjina".

Vozila sa linije 601 će u smeru ka Savskom trgu saobraćati trasom: Most Gazela – Savska – Drinska – Sarajevska – Hajduk Veljkov venac – Balkanska do stajališta "Nemanjina".

Vozila sa tih linija menjaće smera kretanja do polaznog (redovnog) stajališta "Savski trg" ulicama Balkanskom, Admirala Geprata, Kneza Miloša, Nemanjinom, Savskim trgom i Savskom ulicom.

S obzirom da su tramvajske linije 7 i 9 izmeštene iz Ulice Milentija Popovića, kao dopuna nedostajućem kapacitetu na ovom potezu biće povećan broj tramvaja na liniji 11 koja će privremeno biti vraćena na staru trasu preko Starog savskog mosta.

Iz Sekretarijata za javni prevoz preporučuju putnicima koji su za vezu sa Ušćem i Ulicu Milentija Popovića koristili linije 7 i 9 na tramvajskim stajalištima na Savskom trgu, da kao alternativu koriste liniju 11 na tramvajskom stajalištu "Ekonomski fakultet" na ulazu u BAS.

Veza Savskog trga i blokova duž Ulice Jurija Gagarina ostaje u funkciji uz napomenu da će tramvaji koristiti Most na Adi umesto Starog savskog mosta.

Za putnike koji su koristili linije 78 i 83 za vezu sa Savskim trgom i BAS, najbliže stajalište u smeru ka Novom Beogradu biće u Balkanskoj, kao i u Gavrila Principa u zoni Kameničke ulice, dok se za smer ka Slaviji može koristiti stajalište "Kneza Miloša" u Nemanjinoj ulici.

Druga mogućnost je presedanje sa te dve linije na tramvajsku liniju 11 u zoni TC "Ušće" ili na stajalištima "Brankov most" u Brankovoj ulici.

 

Iskreno saučešće svima koji na dnevnoj bazi koriste tramvaje 7 i 9.

Link to comment

Ali najbolje je kad su ovi pitali za trolu 28 i ostale "kako ste odlučili da ih skratite?"
A ovi rekli "Izvršili smo snimanje stanja u ozbiljnom vremenskom periodu od/do"

A taj period je za vreme radova na Trgu Republike kad te trole i nisu vozile tim linijama...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Dobili smo i podelu 11 na 11 i 11L tako da sada vise nemamo jedan tramvaj na svakih 20 minuta do kalimegdana. Sad saobracaju do kalisa na svakih sat vremena. Ziveli:violin:

Edited by Shan Jan
Link to comment

Stanje sa GSPom je uzasno. Cudi me da nema protesta i po tom pitanju: ukinute 28, 19 (i ko zna koje jos, ovo su mi pricali prijatelji koji su direktno pogodjeni time), onda zbog radova u 27. marta od avgusta ne rade tramvaji niti ima zamena (a tako ce verovatno biti jos godinu dana posto se u ulici nista ne radi, eventualno pomeri jedna ploca levo - desno i protunji neki bager reda radi), a sve vreme cene prevoza su iste.

Moji mi takodje rekose da tramvaj 2 ne radi vec nekoliko godina?

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
Dobili smo i podelu 11 na 11 i 11L tako da sada vise nemamo jedan tramvaj na svakih 20 minuta do kalimegdana. Sad saobracaju do kalisa na svakih sat vremena. Ziveli:violin:
Kako bre? Od kada?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
56 minutes ago, I*m with the pilots said:

Stanje sa GSPom je uzasno. Cudi me da nema protesta i po tom pitanju: ukinute 28, 19 (i ko zna koje jos, ovo su mi pricali prijatelji koji su direktno pogodjeni time), onda zbog radova u 27. marta od avgusta ne rade tramvaji niti ima zamena (a tako ce verovatno biti jos godinu dana posto se u ulici nista ne radi, eventualno pomeri jedna ploca levo - desno i protunji neki bager reda radi), a sve vreme cene prevoza su iste.

Moji mi takodje rekose da tramvaj 2 ne radi vec nekoliko godina?

bilo je nekoliko okupljanja komšija iz ovog dela oko đure đakovića, zbog 28. valjda je plan da trola ide tuda. ne znam šta su uradili.

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

pa ima taj problem sa krugom dvojke koji je skoro univerzalan hihi.gif

 

unutra nema.dovoljno mesta i sad jedino da se pomeri zarez s_w.gif

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

problem sa krugom dvojke je kao krug dvojke - perpetualan. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...