Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Elem, nije mi jasno zašto onda kontrolori u vozovima ili ostala lica ovlašćena za legitimisanje građana nose uniforme?Zbog čega samo GSB da se igra Dži-mena? Šta, kao, krene kući s posla i usput može da legitimiše koga hoće?Čemu uopšte onda služe uniforme?Ne kažem da treba da sijaju žuto na kilometar, ali je kulturno da budu uniformisano obučeni.Videh ih i ja danas sa "telohraniteljima", samo to neće stalno, mogu samo neko vreme da zaplaše sirotinju.

Link to comment

meni su uleteli u 33 bez telohranitelja ali su svo troje imali bele košulje i crne pantalone, možda im je to neka uniforma.. mada nigde osim na legitimacijama nije pisalo ime firme tako da je moguće da se potrefilo da su isto obučeni...

Link to comment
meni su uleteli u 33 bez telohranitelja ali su svo troje imali bele košulje i crne pantalone, možda im je to neka uniforma.. mada nigde osim na legitimacijama nije pisalo ime firme tako da je moguće da se potrefilo da su isto obučeni...
Zeznuli te kelneri iz GSPove menze Edited by kapetanm
Link to comment

jutros u dva autobusa dve kontrole u civilu, bez pratnje.1. dve mlađe žene, vrlo ljubazno, primoraše desetak putnika da izađu. još desetak koji su ukapirali da je ušla kontrola su neplanirano poništili karte. ove su imale legitimacije prikačene na bluze.2. u poluprazan autobus ušli su momak i devojka. on je imao torbicu preko ramena iz koje je virio ćošak legitimacije, a ona je držala legitimaciju u ruci u futroli. bilans: jedna doplatna karta (čovek čitao novine pa ih nije video) i petoro zamoljenih da izađu na sledećoj stanici. sve proteklo bez dreke i gunđanja. ko ima nameru da se švercuje mora dobro da otvori oči. potpuno su neupadljivi.

Link to comment
Jbg, bilo je bolje da su svi nastavili da nose prsluke...
Koliko sam ja skapirao, prsluci su upravo i uvedeni da bi se smanjio broj prebijanja.PSCesto nose pederuse preko ramena, ali sigurno da su manje upadljivi nego ranije.
Link to comment
Koliko sam ja skapirao, prsluci su upravo i uvedeni da bi se smanjio broj prebijanja.
Pa naravno. Prvo, odmah imaš utisak da razgovaraš sa nekim službenim licem, a ne sa nekim presretačem. Drugo, masa onih koji nemaju kartu ni nema nameru da je kupi, a poneko ima itekako nameru da se svađa, posebno ako je muškarac sportskog izgleda između 20 i 30, pa i 40 godina. Onda se to u praksi svede na to da ako nemaju komunopoliciju pored sebe takvima ili oproste ili im samo kažu da izađu ili ih čak ignorišu (video više puta). Ovako ih lepo vidi (kontrolore), izađe (ili ni ne uđe) i ćao. Ako neko ide nekim ozbiljnim poslom sigurno će kupiti kartu i neće rizikovati dolazak na željeno mesto zbog 50 dinara ili koliko već za mesečnu kartu. Ne govorim kako bi trebalo da bude nego kako jeste u praksi. Trebalo bi da bude tako da zaživi ova elektronska naplata, ali i da autobusi idu na vreme tj. da kontrola važi u oba smera i gotovo. Edited by MancMellow
Link to comment

Da li se GSP-u uopste isplati ovoliki broj kontrolora? Bilo bi zanimljivo videti neko istrazivanje koliko se povecao broj kucanja karti i da se od toga oduzmu plate svih kontrolora. Dugorocno gledano, oni moraju da smanje broj kontrole, jer je ovo zaista previse. Zapravo, sigurno ce im se isplatiti ako uspeju da nateraju ljude da kucaju karte i bez tolikog broja kontrolora, plus komunalaca. To bi mogle da rese ove elektronske karte.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...