Jump to content
belch

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?

Recommended Posts

renne

renne

Malvo
On 18.6.2019. at 18:10, hazard said:

Radi im klima...za sada :D

OK je kad je poluprazan, ali cini mi se da ima previse sedista i da je nije bas dobar kada je krcat

Ne da se cini, nego je veoma los kad je autobus pun putnika. Prolazi su uzi (da li naustrb sirih sedista, ili je i sama skoljka uza), horizontalna sipka nedostupna nizima od 180, dakle polovini korisnika prevoza, a na sve to je, makar u 37-ici u koju povremeno upadnem, instalirano i sedalo na mestu za stajanje, do prozora naspram srednjih vrata. Samim tim je  prolaz izmedju vertikalne sipke i tog sedala veoma uzak za one koji iz prednjeg dela pokusavaju da dodju do srednjih vrata. Naravno, upravo na tim delikatnom potezu se po pravilu nalaze jedna ne bas sitna zena i njena tasna.

mraki

Milosh76

To nije tako losa ideja, mada od koga dolazi, verovatno ce je i upropastiti. Na stranu sto te stanice treba povezati sa drugim vidovima prevoza

mraki
Posted (edited)

Ma naravno da nema ništa od toga, ovaj lupeta i faztazira kao po običaju, zbog toga sam i okačio. A koliko je dobra, izvodljiva i isplativa ideja nemam pojma, sa premalo podataka raspolažem. Ovako na prvu baš i ne uliva neko poverenje.

Edited by mraki

Блок_64

Ideja je fenomenalna samo nema ko to da realizuje.

Frank Pembleton

Ma najbolje da bi to moglo sa ovim divljanje gliserima po Savi...
Jasno je da ovaj lupeta...

...shiit has hit the fan...

djordje geprat

pa imali smo pre 50 godina putničke glisere "rakete". vozilo se put smedereva. vlasništvo "centroturista". sada su staro gvožđe, negde.

u pametnim sredinama gradski prevoz na sličnoj lokaciji bi funkcionisao. konkretno, kad pogledaš koliko je polazaka bg - obrenovac dnevno trebalo bi dosta tura dnevno da se obrne. sad, cena broda igoriva je jedno pitanje, bus plus naplata drugo, pristani treće.

ako se da u ruke vesiću, mrka kapa za valjanost.

gagilija

ja bih samo citirala raku: nista ti ne verujem, vucicu/vesicu/brnabicu/cuckovicu

sve i da imaju neku dobru ideju (a to je retkost), pri realizaciji ce sjebati

smanjuju broj vozila , kojih inace nema doboljno jer leto. u sustini sto rece neko - nema vozila nema guzve.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Frile
32 minutes ago, djordje geprat said:

pa imali smo pre 50 godina putničke glisere "rakete". vozilo se put smedereva. vlasništvo "centroturista". sada su staro gvožđe, negde.

Čini mi se da su rakete trošile ogromnu količinu goriva i nisu bile isplative.

SDSG

Jedna je bila Raketa :D I nije rec o imenu proizvodjaca vec je to ime plovila, a pravili ih Rusi tj fabrika polesyje, bio je jos jedan hidrogliser veci od Rakete, Meteor on ko zna gde je zavrsio Raketa se do skoro vidjala na Dunavu, trosili su Boga oca i zato su i zavrsili kako jesu, a tura im bila Beograd-Tekija. 

Tihajeza

Živela sam u Kladovu i vozila sam se raketom u Beograd par puta. Linija je bila subvencionisana od strane HE Đerdap. Čim su prestali da je pomažu, ukinuta je kao potpuno neisplativa (valjda troši puno). 

pacey defender
14 hours ago, mraki said:

D9rpYkWWwAEbBYs?format=jpg&name=large

Zajebi. Samo nam fali da kapetan broda počne da propituje putnike kuda da vozi. 

Kad si na suvom bar ne postoji nikakva šansa da se udaviš. Na vodi bi garant bilo "može sredina malo" i odosmo svi na dno. 

SDSG
58 minutes ago, Tihajeza said:

Živela sam u Kladovu i vozila sam se raketom u Beograd par puta. Linija je bila subvencionisana od strane HE Đerdap. Čim su prestali da je pomažu, ukinuta je kao potpuno neisplativa (valjda troši puno). 

130l/h im je bila normirana potrosnja Beograd-Tekija je u jednom pravcu 3,5h.