Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

pa imali smo pre 50 godina putničke glisere "rakete". vozilo se put smedereva. vlasništvo "centroturista". sada su staro gvožđe, negde.

 

u pametnim sredinama gradski prevoz na sličnoj lokaciji bi funkcionisao. konkretno, kad pogledaš koliko je polazaka bg - obrenovac dnevno trebalo bi dosta tura dnevno da se obrne. sad, cena broda igoriva je jedno pitanje, bus plus naplata drugo, pristani treće.

 

ako se da u ruke vesiću, mrka kapa za valjanost.

Link to comment

ja bih samo citirala raku: nista ti ne verujem, vucicu/vesicu/brnabicu/cuckovicu

sve i da imaju neku dobru ideju (a to je retkost), pri realizaciji ce sjebati

smanjuju broj vozila , kojih inace nema doboljno jer leto. u sustini sto rece neko - nema vozila nema guzve.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Link to comment
32 minutes ago, djordje geprat said:

pa imali smo pre 50 godina putničke glisere "rakete". vozilo se put smedereva. vlasništvo "centroturista". sada su staro gvožđe, negde.

 

Čini mi se da su rakete trošile ogromnu količinu goriva i nisu bile isplative.

Link to comment

Jedna je bila Raketa :D I nije rec o imenu proizvodjaca vec je to ime plovila, a pravili ih Rusi tj fabrika polesyje, bio je jos jedan hidrogliser veci od Rakete, Meteor on ko zna gde je zavrsio Raketa se do skoro vidjala na Dunavu, trosili su Boga oca i zato su i zavrsili kako jesu, a tura im bila Beograd-Tekija. 

Link to comment

Živela sam u Kladovu i vozila sam se raketom u Beograd par puta. Linija je bila subvencionisana od strane HE Đerdap. Čim su prestali da je pomažu, ukinuta je kao potpuno neisplativa (valjda troši puno). 

Link to comment
14 hours ago, mraki said:

D9rpYkWWwAEbBYs?format=jpg&name=large

Zajebi. Samo nam fali da kapetan broda počne da propituje putnike kuda da vozi. 

 

Kad si na suvom bar ne postoji nikakva šansa da se udaviš. Na vodi bi garant bilo "može sredina malo" i odosmo svi na dno. 

Link to comment
58 minutes ago, Tihajeza said:

Živela sam u Kladovu i vozila sam se raketom u Beograd par puta. Linija je bila subvencionisana od strane HE Đerdap. Čim su prestali da je pomažu, ukinuta je kao potpuno neisplativa (valjda troši puno). 

130l/h im je bila normirana potrosnja Beograd-Tekija je u jednom pravcu 3,5h. 

Link to comment
Živela sam u Kladovu i vozila sam se raketom u Beograd par puta. Linija je bila subvencionisana od strane HE Đerdap. Čim su prestali da je pomažu, ukinuta je kao potpuno neisplativa (valjda troši puno). 
Bila je ta jedna u njihovom vlasništvu i da to je bio neki "ruski" agregat i trošio je boga oca...
Mislim da su nju pokušali da remontuju ovde u BG ali su se dovatili toga neki "majstori" I bukvalno se raspala na suvom doku...




...shiit has hit the fan...

Link to comment
4 hours ago, djordje geprat said:

pa imali smo pre 50 godina putničke glisere "rakete". vozilo se put smedereva. vlasništvo "centroturista". sada su staro gvožđe, negde.

 

u pametnim sredinama gradski prevoz na sličnoj lokaciji bi funkcionisao. konkretno, kad pogledaš koliko je polazaka bg - obrenovac dnevno trebalo bi dosta tura dnevno da se obrne. sad, cena broda igoriva je jedno pitanje, bus plus naplata drugo, pristani treće.

 

ako se da u ruke vesiću, mrka kapa za valjanost.

 

 

Verovao ili najjeftini vid prevoza putnika i robe je recin saobracaj.

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Bila je ta jedna u njihovom vlasništvu i da to je bio neki "ruski" agregat i trošio je boga oca...
Mislim da su nju pokušali da remontuju ovde u BG ali su se dovatili toga neki "majstori" I bukvalno se raspala na suvom doku...




...shiit has hit the fan...
 

Nije ni bilo pokusaja remonta bilo je 3 tip Raketa, 4 tip Meteor i bila su jos 2 ne secam se koji tip i to za rec i saobracaj, na moru ih je bilo 20-ak.Nasi su imali imena tipa Beograd, Svetozarevo, Titograd i slicno. A jedan Meteor je bio licno Titov, tamo '86 su vezani na "suvo" jer nisu bili rentabilni.Par Raketa je uzela Grcka i jos uvek ih koriste. Motor je cuvena tenkovska Zvezda koja na rezervoar goriva pojede i bure maziva.Grci su ubacili meckine motore, a Hrvati su se igrali sa Italijanskim motorima. 

 

Problem je sto im je dno od aluminijuma i ne mogu da gaze led, pa su od Novembra vezivani "suvo". 

 

A inace ovaj sa tvita kosta tricavih 6 miliona €. 

Link to comment
5 hours ago, djordje geprat said:

pa imali smo pre 50 godina putničke glisere "rakete". vozilo se put smedereva. vlasništvo "centroturista". sada su staro gvožđe, negde.

 

u pametnim sredinama gradski prevoz na sličnoj lokaciji bi funkcionisao. konkretno, kad pogledaš koliko je polazaka bg - obrenovac dnevno trebalo bi dosta tura dnevno da se obrne. sad, cena broda igoriva je jedno pitanje, bus plus naplata drugo, pristani treće.

 

ako se da u ruke vesiću, mrka kapa za valjanost.

i to je samo manji deo autobuskog saobracaj bg-obrenovac

pored te "glavne" gsp linije postoji jos nekoliko gspovih do obrenovca, zatim 860e(xpres) koji ide valjda na svakih pola sata, te gomila privatnih prevoznika (sto autobusi, sto kombi) koja posle obrenovca ide dalje ka valjevu, sabcu, loznici i okolnim obrenovackim selima

17 hours ago, mraki said:

D9rpYkWWwAEbBYs?format=jpg&name=large

sve ostalo na stranu, dakle nabavka velikog broja tih vozila, pomenuta cena putovanja, bezbednost i jos gomila drugih stvari, prvi i veliki problem je kud dalje od beton hale?

kad bi sad istresao sve putnike iz obrenovca kod beton hale to bi bio potpuni haos

ok, naravno postoje i druge moguce lokacije kao stajalista, ali sta se od toga zapravo uklapa u postojeci prevoz grada?trentuno najveci broj putnika izlazi kod sajma, od save do postojecih stajalista ima 500m vazdusne linije, sa sve sajamskim halama izmedju

zapravo jedino mesto gde gradski saobracaj "izazi na savu" je brankov most

a i tu bi bila potrebna ozbiljna ulaganja da tako nesto zazivi

 

 

naravno da je to glupost, da od toga nema nista, ali kad god neko pomene reku kao "neiskorisceni potencijal javnog prevoza" pre svih velikih i ozbiljnih pitanaj, treba krenuti od naizgled ovih potpuno banalnih

 

mada i ne zvuci lose, pa kad krenem sledeci put tamo negde ka zemunu sednem u brod do beton hale, pa onda setnja pasarelom na kalis i spustanje gondolom tamo prema uscu

to kad me mrzi da se cimam na metro u makisu :fantom:

kako je njima dobro

a u stvarnosti oko umke svaki dan izbije omanji ratni sukob izmedju domace sirotinje i azilanata sa jedne i kontrolora gsp sa druge strane

Link to comment
17 hours ago, mraki said:

D9rpYkWWwAEbBYs?format=jpg&name=large

 

i onda mu premotaš twiću par godina unazad i nađeš kako zapomaže dal neko ima višak gumenog čamca ili barem lopatu ili ašov

Link to comment
3 hours ago, pbg12345 said:

i to je samo manji deo autobuskog saobracaj bg-obrenovac

pored te "glavne" gsp linije postoji jos nekoliko gspovih do obrenovca, zatim 860e(xpres) koji ide valjda na svakih pola sata, te gomila privatnih prevoznika (sto autobusi, sto kombi) koja posle obrenovca ide dalje ka valjevu, sabcu, loznici i okolnim obrenovackim selima

sve ostalo na stranu, dakle nabavka velikog broja tih vozila, pomenuta cena putovanja, bezbednost i jos gomila drugih stvari, prvi i veliki problem je kud dalje od beton hale?

kad bi sad istresao sve putnike iz obrenovca kod beton hale to bi bio potpuni haos

ok, naravno postoje i druge moguce lokacije kao stajalista, ali sta se od toga zapravo uklapa u postojeci prevoz grada?trentuno najveci broj putnika izlazi kod sajma, od save do postojecih stajalista ima 500m vazdusne linije, sa sve sajamskim halama izmedju

zapravo jedino mesto gde gradski saobracaj "izazi na savu" je brankov most

a i tu bi bila potrebna ozbiljna ulaganja da tako nesto zazivi

 

 

naravno da je to glupost, da od toga nema nista, ali kad god neko pomene reku kao "neiskorisceni potencijal javnog prevoza" pre svih velikih i ozbiljnih pitanaj, treba krenuti od naizgled ovih potpuno banalnih

 

mada i ne zvuci lose, pa kad krenem sledeci put tamo negde ka zemunu sednem u brod do beton hale, pa onda setnja pasarelom na kalis i spustanje gondolom tamo prema uscu

to kad me mrzi da se cimam na metro u makisu :fantom:

kako je njima dobro

a u stvarnosti oko umke svaki dan izbije omanji ratni sukob izmedju domace sirotinje i azilanata sa jedne i kontrolora gsp sa druge strane

ja napisah ovo

Quote

 sad, cena broda igoriva je jedno pitanje, bus plus naplata drugo, pristani treće.

 

ako se da u ruke vesiću, mrka kapa za valjanost.

moja skepsa je zbog boldovanog i onda iz googlah

Quote

10_vizual-7_b-1.jpg

Kometa – 120 M predstavlja novi putnički hidrogliser koji se razvija u Rusiji. Prototip na slici je nazvan Gull i koštat će preko 6 miliona dolara.

za nas cena je bar 7 mil $. nešto mora i SNSu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...