Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Na kampanju je verovatno potrosena godisnja plata dvojice vozaca, a glavni razlog nedostatku vozaca je sto su plate niske, a to je zbog toga sto "nema para".

Link to comment
48 minutes ago, Milosh76 said:

NEgde procitah da ce prosecna plata za GSP vozaca u BG biti, ili su je vec povecali,  oko 60.000 dinara... sto  je oko 500e

Neko je pominjao da je pre 5 godina bila oko 80.000

Link to comment

Mislim da to kao i u vecini JKP (ili generalno firmi) dosta zavisi od staza. Moguce da ima i onih sa 80k, ali pre bih se kladio da je to vozac koji ce uskoro u penziju.

 

https://www.vreme.com/cms/view.php?id=1645469

 

Protekle nedelje na društvenim mrežama pojavila se "Odluka o koeficijentima" zavedena u GSP-u 13. novembra 2018. pod brojem 13824 u kojim je, uz saglasnost Samostalnog sindikata i Sindikata radnika zaposlenih u GSP, izmenjen i dopunjen pravilnik iz 2012. Na upit "Vremena" da li je ova odluka autentična, iz GSP-a još uvek nije stigao odgovor. Nebojša Aleksić kaže da su koeficijenti mahom ostali isti, osim što su povećani za direktore, menadžere i sekretaricu direktora. Tako sekretarica sada ima koeficijent 4,2 i osnovnu platu 41.748, a vozači od 3,8 do 4 sa platama od 37.772 do 39.760 dinara. "Moja plata u GSP-u je oko 45.000 dinara", kaže vozač: "Ako se radi na praznike, na slobodan dan ili prekovremeno, može da izađe i više, ali retko više od 50.000. Koliko sam čuo, kod privatnih prevoznika je malčice bolje nego u GSP-u. Skoro je jedan kolega prešao kod nas i rekao mi je da je kod privatnika malo bolja plata, ali se radi duže, imaju manje slobodnih dana. Desilo se kad je on napustio privatnika da je gazda povećao satnicu, jer i njima odlaze vozači. Kaže mi da bi sada kod bivšeg gazde imao šezdesetak hiljada, možda i više. Ja, evo, radim preko petnaest godina, možda mi je 2008. plata bila oko 500 evra, od tada je stalno išla nadole." 

Link to comment

Vrlo slične podatke dobih iz prve ruke kao kolega Venom, a to je da je prosečna bruto plata 72k što otprilike dođe da je neto ~45k.

 

Svakom vozaču broje sate, neki recimo koji zbog određene linije moraju da dođu u 3:30 u garažu zakače 2.5 sati noćnog rada (više plaćeno nego dnevno), rad preko vikenda i praznika ima posebnu tarifu.

Najgore prođu oni kojima uvale "šihtu" (dopuna za vožnju u špicevima, dve smene u danu, a između neplaćeno), to koriste šefovi pogona kao nezvaničnu disciplinsku meru kad nekoga kažnjavaju.

Link to comment

znam da je pre par godina znacajno veca plata bila u gsp nego u lasti za vozace na istoj liniji (lasta tad drzala tu liniju sa pola vozila kao privatni prevoznici)

zaboravio sam detalje, ali nekih 200, 300 eura razlike je tad bilo

 

takodje pouzdano znam da se samo unazad nekoliko godina kupovalo mesto vozaca u gsp(jbg znao sam i tu red velicina ali zaboravio)

 

a sad definitivno imaju ozbiljan problem sa nedostatkom vozaca

 

 

opet sam neki dan prisustvovao svadji ptunika i vozaca zrelog za penziju, gde vozac na prozivanje "ko ti je dao volan" odgovara sa "ionako uskoro nece imati ko da vozi ove autobuse"

Link to comment
40 minutes ago, nesha taxista said:

Koliko putnika može da stane u taj malecni buščić i koliko će godina proći dok to bude koliko - toliko pouzdano?

 

Ko zna. Ali ne sumnjam da će nam mudri gradski oci to uskoro predstaviti kao ,,rešenje", poput ,,Vrabaca" za pešačku zonu, gondola i sl.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...