Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

BG voz moze da ispuni taj "uslov" samo sto Voz i Metro nije bas isto :D 

 

Verovatno ce BG - SU  i dalje ka Budimpesti ici tim pravcem... i tako ce povezati BG sa Indjijom i NS...

Link to comment

bio je dobrica jutros na N1. i pričao ono što i ja ovde.

- neka žuta traka bud uvek slogodna za javni prevoz. 29 novembra rezervisana ceo dan ane samo u špicevima i da bus 16 ima celom trasom žutu traku uključujući i tunel. dodajem striktno kažnjavanje svih sa 4 migavca u žutoj traci.

- efikasnije korišćenje beo voza. sinhronizacija sa busevima. imam sada i nešto iskustva: od stana u rakovici do vuka stižem za pola sata.od čega je pola pešačenje do stanice. samo 42 staje ispred stanice u rakovici.

- efikasnije korišćenje tramvaja. vi iz blokova bolje znate od mene. idem tramvajem od buvljaka ka okretnici u bloku 45. tramvaj staje na stanici pa na semaforu, pa na stanici pa na semaforu.

- pretpostavljam da sam tačno razumeo: optimizujmo postojeće stanje pa onda planirajmo.

 

lično, da se pitam, pazario bih od rusa onoliko vozova koliko može da se kupi za cenu gondole. i tražio da se radi dam i noć na pruzi od prokopa do zemuna.

Link to comment

Treba imati u vidu da se postaljanjem zutih traka, povecava guzva u onoj jednoj pateticnoj traci za ostala vozila. Sto dodatno stvara problem. Lepo je to voziti se GSP-om, ali u situaciji gde nema dovoljno autobusa, vozaca, gde ljudi se svercuju, to je bajka.

Link to comment
4 hours ago, pacey defender said:

Zanimljiva ideja. 

 

Da bi se neka ideja nazvala planom, potrebno je osmisliti još nešto. Na primer, obraditi pitanje finansiranja. Ako NDMBGD čita temu, ohrabrio bih ih da se posvete prihodnoj i rashodnoj strani projekta, barem na nekom početnom nivou, barem da vidimo o kom redu veličina para pričamo i u kojim vremenskim okvirima. 

 

 

Ove ideje koje su se pojavile u kampanji NDB za beogradske izbore došle su iz udruženja građana ,,Imamo plan" (osnivač arh. Jug Cerović, a mislim i da je Filip Vukša član) i razrađivane su godinama na forumu Beobuild. Ja sam odmah prepoznao što same ideje, što Cerovićev stil crtanja. Imamo plan je inače imao akcije lepljenja mapa prevoza po stanicama i vozilima, moguće da si video neku (nuđene su inače GSPu za džabe ali oni nisu hteli da ih postavljaju organizovano, pa je usledila ,,gerilska" akcija).

 

Ukratko za tramvaje ne košta skoro ništa, reč je samo o (po njima) efikasnijoj organizaciji linija. Za bus košta otprilike onoliko koliko košta žuta farba za žute trake.

Edited by hazard
Link to comment
21 minutes ago, hazard said:

Ukratko za tramvaje ne košta skoro ništa, reč je samo o (po njima) efikasnijoj organizaciji linija. Za bus košta otprilike onoliko koliko košta žuta farba za žute trake.

drugim rečima, ne isplati nam se.

Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

Treba imati u vidu da se postaljanjem zutih traka, povecava guzva u onoj jednoj pateticnoj traci za ostala vozila. Sto dodatno stvara problem. Lepo je to voziti se GSP-om, ali u situaciji gde nema dovoljno autobusa, vozaca, gde ljudi se svercuju, to je bajka.

Tako je, javni prevoz u dvomilionskom gradu je bajka, treba srusiti pola grada da bi se proguralo jos saobracajnica za kola jer zna se, gnusamo se gspa, kolima se brze stize.

Link to comment
Tako je, javni prevoz u dvomilionskom gradu je bajka, treba srusiti pola grada da bi se proguralo jos saobracajnica za kola jer zna se, gnusamo se gspa, kolima se brze stize.
Tvoja ideja je gora... Moraces da poradis na tome jos malo
Link to comment
6 minutes ago, SDSG said:

Kakav ganijalan predlog :laugh: Najbolje da ceo Beograd bude zuta traka i da GSP dobije rotacije i da se izmeni ZBOS, genijalno zaista. 

Ma vidiš da imaju fetiš na žutu boju.Žuta patka,žuta traka...

Link to comment
1 hour ago, SDSG said:

Kakav ganijalan predlog :laugh: Najbolje da ceo Beograd bude zuta traka i da GSP dobije rotacije i da se izmeni ZBOS, genijalno zaista. 

 

1 hour ago, SDSG said:

Ne vezano za to,ali ovo je stvarno biser u gradu gde 50%, a mozda i vise saobracajnica ima po jednu traku povecavati broj zutih traka je stvarno biser. 

 

 

Bez ljutnje, kao neko ko ne živi ovde (u BG) i ne vozi se svaki dan prevozom, nisi baš relevantan komentator

Link to comment

to za zutu traku u tunelu jeste budalastina

samo ne vidim da treba ici tako daleko i coveka zvog toga proglasavati debilom

 

a cini mi se da je prilicno jasno da je u trenutnom stanju jeidini nacin da se koliko toliko smanje guzve brzo i za malo novca da se smanji broj automobila (a poveca broj vozila javnog prevoza)

 

ovaj izgovor sa vozacima je budalastina

ne kapiram zasto se to svako malo pominje

vozaca nema ne zato sto ljudi u srbiji nece da rade taj posao, vec zato sto su uslovi katastrofalni

a cini mi se da je mnogo lakse obezbediti bolje uslove vozacima (povecati plate) nego iskopati metro ili nesto slicno

Link to comment
42 minutes ago, hazard said:

 

 

Bez ljutnje, kao neko ko ne živi ovde (u BG) i ne vozi se svaki dan prevozom, nisi baš relevantan komentator

Nema ljutnje, ali 3 dana nedeljno se zlopatim u Beogradskim guzva a, sto tranzitno sto poslovno, tako da nije bas da ulecem bez veze. 

 

Zuta traka je sasvim ok u bulevarima i saobracajnicama sa vise traka,ali koliko Beograd ima takvih saobracajnica?I sve da budu zute trake opet ce biti bahatih i naravno onih mucenika koji rade razne dostave, dovoljno je da jedan takav stane i eto krkljanca.

 

A problem vozaca nije samo u Beogradu vec u celoj Srbiji i nije tu problem plata problem je sto iskusni odlaze, a mladi se odmah bace u vatru, a ko misli da je lako voziti autobus grdno se vara pogotovo po gradu sa bezbroj uskih ulica, bahato parkiranih i ostalog.Pa u Kragujevcu je skoro mlad vozac upao u kanal na stajalistu, dok je drugi vozio autobus 80 na sat.

 

Nis ekspres recimo mlade vozace odmah baca na medjunarodne linije pa neko sa malo iskustva ima 20 nocnih voznji u medjunarodnom sto je Van svake pameti. 

 

Isto tako prosecna plata vozaca je ~50k dok na zapadu ide i do 2k, tako da retko ko od prevoznika moze tome da konkurise.

 

Treba zonirati grad i naplacivati ulazak u te zone, a u samom centru cak i skroz ukinuti sve sam gradskog prevoza i onih sa specijalnim dozvolama (ili bar vremenski regulisati) tek tad bi se rasteretio saobracaj i omasovilo bi se koriscenje gradskog prevoza,samo treba volje i da taj gradski prevoz postane nesto na sta mozes da se oslonis.

 

Jer ima onih koji za 2km pale auto da bi otisli da popiju pice jer nisi izasao ako te ne vide da si izasao iz auta. 

 

 

 

 

Edited by SDSG
Link to comment

Za to treba 2000 autobusa, koji ce ici na 2 minuta celog dana... To se u BG nece skoro desiti...
Bg nema vozaca ni za trenutni broj vozila, a kamoli za 2000 autobusa

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...